Forum Kuralları: Forum Ünvan Kriterleri

C

ch.accepted

Guest
Rütbeleri en baştan düzenledik hocam, "Yeni Üye" eklendi, lisansüstü rütbesi "Yüksek Lisans ve Doktora" diye ayrıldı, asistan rütbesi "Araştırma Görevlisi" oldu araya yeni rütbeler gelince mecuren diğerlerinde düşüş oldu :(

ben halen yardoç olarak kalmışım. :D yeni sınırları da yazar mısın bir mahsuru yoksa hocam. 1200 küsür mesajla nasıl yardoçluğa düştü relaxy hoca en azından doçent olmalı 1000 + bence. :)

not: allahtan zamanında yardoçluğu kapmışız sistem giderek zorlaşıyor :D

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ben halen yardoç olarak kalmışım. :D yeni sınırları da yazar mısın bir mahsuru yoksa hocam. 1200 küsür mesajla nasıl yardoçluğa düştü relaxy hoca en azından doçent olmalı 1000 + bence. :)

not: allahtan zamanında yardoçluğu kapmışız sistem giderek zorlaşıyor :D
Yeni Üye0
Yüksek Lisans50
Doktora200
Araştırma Görevlisi500
Yardımcı Doçent Doktor800
Doçent Doktor1500
Profesör Doktor2200
Ordinaryüs Profesör Doktor5000

C

ch.accepted

Guest
Yeni Üye0
Yüksek Lisans50
Doktora200
Araştırma Görevlisi500
Yardımcı Doçent Doktor800
Doçent Doktor1500
Profesör Doktor2200
Ordinaryüs Profesör Doktor5000

ii de ben halen yardoç olarak kalmışım hocam :D bu skalaya göre benim de düşmem lazım :D her neyse çok kurcalamayım.

C

ch.accepted

Guest
Hocam doktoradan sonra yrd. doç olalım bence. Devletteki gibi belli bir süre ar. gör. dr. olarak mı çalıştıracaksınız:)

Hocam bana sorarsanız bunun ideali nedir diye doktoradan sonra 1 yıl post-doc researcher olarak farklı bir üniversitede çalıştıktan sonra (yayın şartını da sağlamak kaydıyla) doçent olmaktır. Ideal verim düzeni bunu gerektirir. Yard doç lük gereksiz bir kademedir ve çoğu ülkede yoktur.

Fakat ben bunu hocalarımla paylaşınca iyi diyorsun da doçentlik başvurusunda ders verme tecrübesini de istiyorlar yapamazsın böyle bir şeyi çok zor dediler. Angarya devletiyiz işte, tamam sakinim.

Son düzenleme:

kemalöztürk

Öğrenci
Hocam bana sorarsanız bunun ideali nedir diye doktoradan sonra 1 yıl post-doc researcher olarak farklı bir üniversitede çalıştıktan sonra (yayın şartını da sağlamak kaydıyla) doçent olmaktır. Ideal verim düzeni bunu gerektirir. Yard doç lük gereksiz bir kademedir ve çoğu ülkede yoktur.

Fakat ben bunu hocalarımla paylaşınca iyi diyorsun da doçentlik başvurusunda ders verme tecrübesini de istiyorlar yapamazsın böyle bir şeyi çok zor dediler. Angarya devletiyiz işte, tamam sakinim.

Hocam bizim ki biraz şakalaşmaydı ama sende derin fikirler var galiba:chuncky::chuncky::chuncky::chuncky: