Gebze ya da Pendik'te YDS Kursu Tavsiyesi

ihmarra

Öğrenci
nasıl peki eğitim olarak iyimi kusura bakmayın böle soruyorum ama araştırma yapıyorum biraz durumum farklı benim.
ingilizce alt yapım yok yds de 50 puana ihtiyacım var bu yüzden kurs araştırması yapıyorum.siz istediginiz sonucu aldınızmı sınavdan?çok teşekkür ederim ilginize..

edius

Araştırma Görevlisi
nasıl peki eğitim olarak iyimi kusura bakmayın böle soruyorum ama araştırma yapıyorum biraz durumum farklı benim.
ingilizce alt yapım yok yds de 50 puana ihtiyacım var bu yüzden kurs araştırması yapıyorum.siz istediginiz sonucu aldınızmı sınavdan?çok teşekkür ederim ilginize..

ingilizce altyapınız yoksa YDS kursunun hiç bir faydası olmaz, zaten öyle olanlarıda kabul etmiyorlar. Bende Ocak ayında Mecidiyeköydeki just englishe gittim seviyem düşük olduğu için YDS kursuna kabul etmediler, o yüzden Genel ingilizce sınıfına başladım. onunda yds de çok bir etkisi olmuyor hatta hiç etkisi olmuyor.

Fulleren69

Öğrenci
ingilizce altyapınız yoksa YDS kursunun hiç bir faydası olmaz, zaten öyle olanlarıda kabul etmiyorlar. Bende Ocak ayında Mecidiyeköydeki just englishe gittim seviyem düşük olduğu için YDS kursuna kabul etmediler, o yüzden Genel ingilizce sınıfına başladım. onunda yds de çok bir etkisi olmuyor hatta hiç etkisi olmuyor.
Just english çoğu yds kursları gibi en az intermediate düzey olması filan demişlerdi hatta seviye tespit sınavı yapacaklarını söylemişlerdi lakin bana seviye tespiti yapılmadı üds'den 52 almışlığım vardı ama herhangi bir hazırlık okumuşluğum yoktu kaldı ki sınıfın düzeyi hiç de öyle intermediate düzeyi filan değildi kontejanında üzerine çıkılmıştı hani anlayacağınız ticari kaygılar gene misyonun önüne geçmişti hocam size nasıl almadılar şaşırdım doğrusu ! evde taktik kitaplarını çalışmak ki ben 52 yi öyle almıştım genel ing kurslarından daha iyidir. Size sınav yaptılar mı hocam ?

- - - Güncellendi - - -

@ihmarra ,
Hocam üstte belirttiğim gibi üds den 52 kpds den en fazla 30 almışlığım vardı. Sizinde eğer 40 filan almışlığınız ya da hiç kendinizce piyasadaki kitapları kurcalamışlığınız varsa bence yeterlidir yani bu kurslarda neticede birtakım ezberler dayatılıyor. Ben birkaç kurs ile görüşmüştüm just'a gidince diğerlerinden farklı olduğuna kanaat getirdim size tavsiyem siz de birebir gitmeyi düşündüğünüz kursları ziyaret edin en doğru kararı vereceksinizdir. Ayrı olarak 40 saat kelime dersi vermeleri ve önceki öğrenci referansları beni etkilemişti. Neticede 3 ay gittim ve memnun kaldım niyetim 65 idi 66 ile geçtim malum sınavın saçmalığı ortada önceki sınav formatında ve süresinde olsa 75 i rahat alırdım diye düşünüyorum. Ben memnun kaldım şubeden kaynaklı birtakım aksıklıklar da vardı neticede ama tek 1 gün bile devamsızlık yapmadığımı okul ve iş durumum olmadığı için tek hobim kurs olmuştu diyebilirim.:D

saithoca

Doçent
evet yds için alt yapı olmadan olmaz. mesela on-line sınıfımızda ve kurstaki yüzyüze öğrencilerimizde 40 puan almamışsa en az ön hazırlık veya genel ingilizce grubuna alıyoruz.

Akademiko

Öğrenci
Gebze'de ben daha önce Real Time İngilizce'ye gitmiştim. Kayıt aşamasında uzun uzadıya görüştüm ve 44 den 70'e çıkmamın mümkün olup olmadığını garanti verip veremeyeceklerini sordum. Sıkı çalışarak bunu başarabileceğimi söylediler. Ben kurs hocamıza güvenip verilen tüm ödevleri yaptım ve sınavdan 71 aldım. İsteyenlere belgemi yollarım. Sizin hazır bulunuşluk ve iyi çalışmanız burada çok etken. Ayrıca kurstaki hocalar civardaki üniversitelerde çalışan Akademisyenler.Kurs İstasyon caddesinde numarası da 656 3636 olmalı.

barbar99

Öğrenci
127 Şubesi olan Amerikan Kültür'ün şubesi,Gebze Amerikan Kültür 3 yıldır Gebze'de ''American Examination Center''ın hazırladığı materyallerle ve konusunda uzman öğretmenler ile YDS kursları veriyor.Oldukça profösyonel bir kadro ile hafta sonu ve hafta içi iki grup halinde eğitimler veriyorlar.Gebze YDS kursu ihtiyacı olan arkadaşlara duyurulur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Akademiko

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar ben Amerikan Kültür'e gittim ve hiç iyi bir deneyim olmadı dersler hep boş geçiyor. Yds çok ciddi bir iş tercihimiz kursa değil derse girecek hocayla yüz yüze görüşüp dil seviyesi hakkında bilgi sahibi olmalıyız diye düşünüyorum.

A

Akademik Forum

Guest
Kurs

YDS çok ciddi bir eğitim ve iyi bir dershane gerektirir. arkadaşlar araştırmalarıma göre bu dönem( yaz dönemi için) gebzede kurs açan tek yer Amerikan kültür diğerleri özel ders şeklinde veriyor. Ama eğitimi iyi mi hiç bir bilgim yok. bilgisi olan arkadaşlar net bir bilgi paylaşımında bulunabilirler mi? Amerikan Kültüre gitmek zaman ve para kaybına neden olur mu?

A

Akademik Forum

Guest
Ben REAL TIME İNGİLİZCE kursuna gittim. Son yapılan YDS'den 81.25 aldım. Haklarını ödeyemem, çok özverili hocalar. Ayrıca mesleki kariyer olarak da bu işin piri.

A

Akademik Forum

Guest
Gebze'de hacıhalil mahallesinde British Street ingilizce kursları var. Yds de çok başarılılar sanırım çok fazlada tavsiye edenleri var.

asiYDS

Öğrenci
Ben uzun zamandan beri kurs arıyorum. Hemen hemen hepsine gittim. Alanında uzman, konuya hakim ve eksiksiz bilgi alabildiğim tek kurs Real Time oldu. Gebze İstasyondaki. Bence yüzyüze görüşmekte fayda var. Real Time daki hocalar 12-13 yıllık Öğretim Görevlisi hocalar. İlk girişte 74 aldım. Diğer kurslarda iyidir belki ama Real Time en doğru adres diye düşünüyorum.

mainaim

Öğrenci
Arkadaşım English Time Pendik şubesine gitti bu sene. Özel ders olarak veriyorlar yds kursunu, biraz pahalı diğerlerine göre ama çok memnun kaldı arkadaşım. Dersleri sizin istediğiniz haftalık çalışma programına göre düzenleyebiliyorlarmış. Pendik çarşı camisinin yanında. Görüşmek faydalı olabilir.

A

Akademik Forum

Guest
Real Time a gitmeyin

Sakın real time ' a gitmeyin bir 2 arkadaşım gitti hiç memnun kalmadılar öyle 70 i filanda gecemediler takviye almak zorunda kaldılar yds formatindan uzak gidiyormuş hoca demedi demeyin

A

Akademik Forum

Guest
Hangi kurum olursa olsun araştırma yapmadan tercih yapmamalıyız.
2015 Nisan ay'ındaki YDS sınavına önce kendim hazırlandım 34 aldım.Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine ve araştırmalarım sonucu 2015 Haziran'da Amerikan Kültür Gebze şubesine kayıt oldum.Yüksek lisans için 60 almam gerekiyordu.Eylüldeki sınavdan 66 aldım.Öğretmenimiz çok iyiydi.Açıkcası son dönemde biraz daha çalışsaydım 70'in üzerine bile çıkabilirdim.Bizim en büyük avantajımız hocamızın bu alanda ciddi tecrübesi olmasıydı.Ben çok memnun kaldım.Size de tavsiye ederim.

A

Akademik Forum

Guest
[MENTION=58881]Akademiko[/MENTION] Amerikan Kültür hangi şubesine gittiniz ve hangi hocadan eğitim aldınız?

A

Akademik Forum

Guest
Pendik' te Halil İbrahim Hoca YDS dersi veriyor ve gördüğüm en iyi Hoca 65 garantisi veriyor. İstersen ders ücretini de sınavı geçince ödeyebilirsin bu kadar iddialı. 538 562 16 85

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba;
Yüksek lisans ve doktora programlarında ihtiyaç duyacağınız YDS sınavında 70 ve üstü puana ulaşabilmek için iletişime geçebilirsiniz. Maksimum 6 kişilik gruplar ve birebir ders sistemi ile çalışılmaktadır. Cambridge Unv. yabancı dil eğitim diplomasına sahip, sınav konusunda uzman eğitmenler ile çalışmaktayız. Programımız aynı zamanda stres ve kaygı kontrolü eğitimini de içermektedir. -www.scmakademi.com- adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

ydsmania

Öğrenci
Ben Real Time English'e geçen dönem gittim ve bu sitedeki arkadaşların referansları sayesinde bu kursu buldum. Herkese çok teşekkür ederim. 2 yıl kendim hazırlandım 41-42 gibi notlar aldım, ama Real Time'dan sonra 74 aldım. 2 yılıma çok acıyorum. Yds'ye hazırlanmayı düşünen arkadaşlar bu iş deneyimli bir hocada bitiyor. Amerika kursu British kursu English kursu falan filan diye kendinizi kandırmayın. Doğrudan dersi veren hoca kimse onunla yüz yüze görüşün. aklınızdaki tüm soruları sorun, aldığınız bilgileri tartıp kararınızı ona göre verin. Mış, miş, muş gibi bir arkadaş gitmiş gibi laflara bakmayın. Ben şuan araştırma görevlisi olarak Bolu da çalışıyorum. Ayrıca Real Time da Tezim konusunda da destek aldım o da artısı oldu, oradaki öğretim görevlisi hocalarım ile hala görüşüyoruz.

- - - Güncellendi - - -

Amerikan kültür mü o en rezili arkadaşlar uzak durun.