IELTS Geçerlilik Süresi (Ortak Dava İçin Toplanıyoruz)

han.akoguz

Öğrenci
Arkadaşlar dava ile ilgili son durumu burdan belirtmek istedim şuana kadar dahil olmak isteyen 8 kişi var.
Avukat ile dava maliyeti hakkında görüşmem şu şekilde.
Bu konuda açılacak davanın toplu olması hem davada elimizi güçlendirir hemde maliyet açısından ciddi fayda sağlayacaktır. 30 kişinin aynı anda açacağı davalar için her kişi davası için masraflar+harçlar toplamı 950TL ilk etapta ödenmesi gereken rakam olacaktır. Davaların olumsuz sonuçlanması durumunda avukatlık vekalet ücreti talebimiz olmayacaktır. Davaların olumlu sonuçlanması durumunda ise 1200TL vekalet ücreti olacaktır
Maliyet olarak biraz tuzlu anlayacağınız ancak yeterli kişi toplanabilirse yinede dava açılacaktır.
herkezin bilgisi olması açısından burdan belirtmek istedim saygılarımla.

serguc

Araştırma Görevlisi
ielts nin üzerinde geçerlilik tarihi açıkça olmadığı için ösymnin açıklamasına göre süresiz olması gerekli dava buna yönelik ve ösymnin dünya genelinde kabul gören ingilizlerin sınavını saymıyorum ben yaptım oldu bitti tavrına da açılması gerektiğini düşünüyorum... aynı zamanda davanızı destekliyorum da...

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Dediginiz göre toplamda kişi başı toplamda 2150 tl olacak. 3o ole çarparsak 60000 tl gibi rakam ediyor. Bu çok değil mi?

A

Akademik Forum

Guest
Davayla ilgili gelişme yok mu arkadaşlar? IELTS geçerliliği YDS gibi süresiz olmalı.

ozum1

Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba, benim bir konuda net bir cevaba ihtiyacım var. 2 sene önce IELTS sınavına girmiştim ve 5.5 almıştım süresi 2 sene geçerli olduğu için çoğu başvurumda kullandım bu puanımı fakat süresi 27 Temmuzda bitiyor. bu temmuz öyp alımlarında da bu puanımı kullanabilir miyim, hani tarihten yana bir sıkıntı olur mu?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam bende bu konudan dolayı sıkıntıdayım, akademik kadroya basvuruda 2013 aralıkta gectıgım ıelts puanımı kullanmak ıstyorum fakat suresı bıtıyor bende sıze bu davada ve benım gıbı 4-5 arkadasımla destek vermem ıcın ne yapabılırım saygılarımla...

A

Akademik Forum

Guest
ielts davası

ielts süre uzatılmasıyla ilgili dava açıldımı... açıldıysa şuanda hangi aşamada... bilen varmı arkadaşlar...

A

Akademik Forum

Guest
ielts dava.

bu konu artık konuşulmuyor hocam mahkeme açılmadı sanırım..

A

Akademik Forum

Guest
Ielts dava süreci

mrb hocam bu konuda bir gelişme varmı

- - - Güncellendi - - -

HOCAM DAVA AÇILDIMI AÇILDIYSA NE AŞAMADA

A

Akademik Forum

Guest
Diyelimki 2005 yılında ielts sınavına girip 6,5 almış birinin sonuç belgesinde geçerlilik süresi yazmıyor ama 2016 yılında girip 6,5 almış birinin belgesinde 2 yıl geçerlidir yazıyor.. Biz bunu şöylemi anlamalıyız; 2005 yılında sınava girmiş kişi aradan 30 yıl geçsede asla İngilizce seviyesi düşmez, istediği yere bu dil puanıyla yerleşebilir. Ama sınava bugün giren birinin puanı 2 yıl sonra geçersiz olacak çünkü bu kişi 2 yıl sonra bütün bildiklerini unutur, yine çalışıp yine sınava girsin. ARKADAŞLAR BU SÖYLEDİĞİM BİLE MAHKEMEDE KAZANMAMIZI SAĞLAYACAKTIR. BENCE BİRLİKTE Bİ DAVA AÇALIM. YA HERKESİN 2 YIL SONUNDA İNGİLİZCE SEVİYESİ DÜŞEBİLİR YADA HİÇKİMSENİN İNG SEVİYESİ 2 YILDA DÜŞMEZ... NE YANİ ''KAĞIDIN ÜZERİNDE SÜRE YAZIYORSA YADA YAZMIYORSA''YA GÖREMİ İNG DİL SEVİYEMİZ DEĞİŞİYORMUŞ?

A

Akademik Forum

Guest
İlts son(14.02.2014) geçerliliği olan sınavına girdim ve ösym ye göre 15.02.2016 tarihi itibariyle belgemin süresi geçti. Şuan master öğrencisiyim.Eylül de Phd (doktora) başvuru düşünüyorum.Phd için tekrar ülke sınavına girmem gerekiyor mu ? belgemin üzerinde 2 yılda bir tavsiye edilir diye bişey görmedim.