Kazandım, Kayıt Yaptırdım Ama Ders Seçmedim, Ne olur?

A

Akademik Forum

Guest
Acil lutfen

benimde bir sorum olacak ,ben ders kaydını yaptırdım sandım ama yaptırmamışım 2 ders secmemişim , ama o 2 dersin derslerine girdim ve vizesine girdim ve 100 aldım , ama hoca beni yanına cagırdı ders secimi yapmamışsn dedi şuan ne yapabilirim bir yardımcı olurmusunuz

A

Akademik Forum

Guest
benimde bir sorum olacak ,ben ders kaydını yaptırdım sandım ama yaptırmamışım 2 ders secmemişim , ama o 2 dersin derslerine girdim ve vizesine girdim ve 100 aldım , ama hoca beni yanına cagırdı ders secimi yapmamışsn dedi şuan ne yapabilirim bir yardımcı olurmusunuz
Öğrenci İşleri'yle görüş. Normalde kayıt yaptırmadığın için notun dikkate alınmaz. Öğrenci İşleri düzeltebilir sanırım (Üniversitenizin otomasyon sistemi izin verirse tabii)

S

Sibel65

Guest
Derslere girmedim

Hocam 5 yıllık hazırlık dahil ilahiyat kazandım 4. Senem her yol harç yatırıp ders secip okula gidemiyorum kaydım silinir mi veya ne yapmam lazım nolur yardimci olun

A

Akademik Forum

Guest
Hocam ben tezli veya tezsiz yl a başlasam ama gitmesem 3 yıl askerliğimi tecil ettirebilir miyim? Kesin bilgi gerekiyor bana yardımcı olun. Özel durumlardan dolayı askere gidemicem. Bana bir yol gösterin

A

Akademik Forum

Guest
hocam ben unuversiteyi 2 yillik kazandim gidip kayit yaptirdim .ama bazi engeller yuzunden ne ders secebildim nede okula gidebildim .kaydim silinirmi ve benim ne yapmam gerekiyo tekrar ayni yerden baslayabilmem icin ?

A

Akademik Forum

Guest
Öncelikle bende Edirne üni.kazandim ama sadece e kayit üzerinden kayit yaptim.Hiçbir şekilde okula gitmedim.Bu kayiti silebilmem için bizzat edirneye mi gitmem gerek.Yardimci olabilir misiniz?

A

Akademik Forum

Guest
hocam merhaba işletme bölümünde 1 sene okudum fakat bu sene ders seçmedim tekrar üniversite sınavına hazırlanıyorum. Okul dondurma veya ders seçmeme arasında ne gibi farklar var

B

Beren -esra

Guest
Kaydımı dondurmadım

Merhaba ben üniye e kayıt yaptım ama gitmeyi düşünmüyorum derste seçmedim numarada almadım seneye sınava girip tekrar bir yere yerleşebilirmiyim .

A

Akademik Forum

Guest
Hocam ben diplomami alamadım şimdi okullar açılınca sınavı verip diplomam alıp ünite gidecem on kayıt yaptırdım sorun olurmu

A

Akademik Forum

Guest
Ders seçme olayını bilmiyordum

Hocam üniversiteye yeni geçtim ve ders seçme olayından haberim yoktu tek ben değil çoğu insan seçmemiş dilekçe vericeksiniz dediler dersler tekrar aktif olur mu yani mazeretime bilgim dahilinde olmadığı için yazsam dilekçemi kabul ederler mi acaba ?

A

Akademik Forum

Guest
üniversiteye kayıt yaptırdım ama ders seçmeyi unuttum harran radyo televizyon sinema acaba ne olur sınıftamı kalırım ? yoksa 1 sene boşmu geçer?

A

Akademik Forum

Guest
Üniversiteye kazanıp gitmemek

Hocam iyi günler bu sene bir bölümü kazandım kayıt işlemlerimi yapıp ders kaydını da hallettim harçımı yatırdım fakat bu sene gitmek istemiyorum önümüzdeki sene devam edicem okuluma herhangi bir yaptırımı var mı kayıt silmek okuldan atmak gibi yoksa sadece bir sene kaydım mı olur yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhabalar çok acil cevabiniza ihtiyacım var. Ben dgs ile bir üniversite programına yerlestim. Cok geriden baslamak istemedigim icin dondurmaya karar verdim. Lakin dondurmanin suresi bitti dediler. Ders secimj yaptim. Ama okula gitmeyecegim. Birde ikinci dönem için ders kaydi yaptirmayacagim. Bir sorun olur mu sadece dersten kalir ve paaif öğrenci mi olurum???

Gamze

Administrator
Merhabalar çok acil cevabiniza ihtiyacım var. Ben dgs ile bir üniversite programına yerlestim. Cok geriden baslamak istemedigim icin dondurmaya karar verdim. Lakin dondurmanin suresi bitti dediler. Ders secimj yaptim. Ama okula gitmeyecegim. Birde ikinci dönem için ders kaydi yaptirmayacagim. Bir sorun olur mu sadece dersten kalir ve paaif öğrenci mi olurum???

Kayıtlı olduğunuz halde gitmezseniz derslerden kalmış olursunuz. Başka bir sorun olmaz. Bildiğim kadarıyla kayıt yenileyip gitmezseniz sadece dersten/derslerden kalmış oluyorsunuz. Kayıt yenileme yapılmazsa sorun çıkar mı emin değilim. Yanlış yönlendirme yapmak istemem.

eczak

Yardımcı Editör

Hocam her dönem istediğiniz kadar ders seçip istediğiniz kadar gitmeme hakkınız oluyor. Bir şey olmaz yani. Gitmediğiniz derslerden devamdan kalırsınız diğer dönem o derslere devam etmek zorunda olursunuz. Ders kaydı yaptırmamanız da aynı şeye denk gelir. Daha temiz bir transkript için gitmeyecekseniz tabii kayıt yaptırmayın.

S

Semih123

Guest
Cevab verseniz memnun olurum

Hocam lisans veterinerlik ankara üniye kayit yaptım ders seçdim ama hiç derslere gitmedim ve 2. ve 3. Yarı yılı ders bile seçmetim kaydım silinecekmı acaba?

L

Lisans ankara

Guest
Cevab verseniz memnun olurum

Hocam ben veterinerlik ankara ünide lisans için kayit oldum ders derslere gitmedim ve 2. ve 3. dönem ders bile seçmedim ders kaydım silinecekmi?

Emre1232

Öğrenci
Merhabalar hocam
Ben üniversite 2.sınıfım ders kayıt süresi içinde kaydımı kesinleştirmemişim. Üniversite (Ders çakışması için) ders ekleme ve çıkarma günü belirlemiş. Ben bu durumda ders kaydı yapabilir miyim?
Yardımcı olursanız sevinirim hocam.

- - - Güncellendi - - -

Öğrenci İşleri'yle görüş. Normalde kayıt yaptırmadığın için notun dikkate alınmaz. Öğrenci İşleri düzeltebilir sanırım (Üniversitenizin otomasyon sistemi izin verirse tabii)

Benim durumum da bu şekilde ders kaydımı kesinleştirmemişim.Üniversite (ders çakışması için) ders ekleme ve çıkarma günü belirlemiş ben bu günlerde ders kaydı yapabiliyor muyum?

Merhabalar hocam
Ben üniversite 2.sınıfım ders kayıt süresi içinde kaydımı kesinleştirmemişim. Üniversite (Ders çakışması için) ders ekleme ve çıkarma günü belirlemiş. Ben bu durumda ders kaydı yapabilir miyim?
Yardımcı olursanız sevinirim hocam.

- - - Güncellendi - - -

Benim durumum da bu şekilde ders kaydımı kesinleştirmemişim.Üniversite (ders çakışması için) ders ekleme ve çıkarma günü belirlemiş ben bu günlerde ders kaydı yapabiliyor muyum?

Ekle sil günü ya da haftasında ders kaydı normal kayıt döneminde olduğu gibi yapılabilir.