KPSS 2014 Eğitim Bilgileri Güncelleme

ran

Doçent
merhabalar. Herkese cevap vermişsiniz size sorayım dedim o yüzden.
Ben diplomamı almadım 2012 mezunuyum. Elimde sadece geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin orjinalleri var. Bunlar da işimi görür mü ösym merkezine gittiğimde yani diploma şart mı?

Merhaba,

Elinizdeki belge (geçici mezuniyet belgesi) diploma yerine geçiyor. Varsa onaylı kopyalarıyla beraber orijinallerini de götürün. Sorunsuz şekilde işlemleriniz hallolacaktır.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba
Aday işlemleri sistemne kayıtlıyım fotoğrafım var fakat eğitim bilgilerini güncellemek için illa da Koordinatörlüğe gitmek şartmıdır? Herhangi bir başvuru merkezine diplomam ile birlikte gidemezmiyim

mehmet1

Öğrenci
Merhaba,

Elinizdeki belge (geçici mezuniyet belgesi) diploma yerine geçiyor. Varsa onaylı kopyalarıyla beraber orijinallerini de götürün. Sorunsuz şekilde işlemleriniz hallolacaktır.

Hocam merhabalar;
ben de size sorayım. Eğitim bilgilerimizi liselerde güncellersek ne gibi sıkıntılar çıkabilir? Zaten belgeyi aldıklarında direk sistemden düzeltmiyorlar mı?

ran

Doçent
Hocam merhabalar;
ben de size sorayım. Eğitim bilgilerimizi liselerde güncellersek ne gibi sıkıntılar çıkabilir? Zaten belgeyi aldıklarında direk sistemden düzeltmiyorlar mı?
Merhaba,

Size verecekleri çıktıda bilgileriniz doğruysa, gerekli belgeleri başvuru merkezine teslim ettiyseniz hiç bir sorun çıkmaz. Bir şekilde sorun çıkarsa da sebebi başvuru merkezi olur.

A

Akademik Forum1

Guest
Merhaba, ben çift anadal öğrencisiyim kpss başvurusunu bi tanesi üzerine yaptım , diğeri içinde yapılabiliyormuş diğerini nasıl ekletebilirim? teşekkürler

metci

Öğrenci
Arkadaşlar selamlar...
Eşim için de benzer sorun var, okuyor görünüyor...
Özel sektörde çalışıyor ve başvuru merkezine gitmesi imkansız..
Ben onun diploması ile başvuru merkezine gitsem bilgileri düzeltirler mi? Sınava başvurmayacağım sadece bilgileri düzeltecekler internetten başvuracağız...
Bilgisi olan var mı_?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
N

nunu

Guest
merhabalar ben de aynı şekilde eğitim bilgilerimi güncellemeden başvurumu yaptım.2012 mezunu olmama rağmen sayfamda hala okuyor görünüyorum. İlgili dilekçenin ve onaylı diploma örneğinin ulaştırılmasıyla ilgili tarih bilgisine ulaşamadım. Bu tarihlerle ilgili bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar ben de aynı şekilde eğitim bilgilerimi güncellemeden başvurumu yaptım.2012 mezunu olmama rağmen sayfamda hala okuyor görünüyorum. İlgili dilekçenin ve onaylı diploma örneğinin ulaştırılmasıyla ilgili tarih bilgisine ulaşamadım. Bu tarihlerle ilgili bilginiz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğitim Bilgilerinde Değişiklik Olanlar: Başvurudan sonra, eğitim bilgilerinde değişiklik olan adaylar, bu isteklerini belirten dilekçelerine, mezuniyet bilgilerini gösterir diploma veya benzeri belgelerinin onaylı bir örneğini de ekleyerek en geç 23 Mayıs 2014 tarihine kadar Merkezimize ulaştırmalıdırlar. Süresi içerisinde Merkezimize ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

K

k.p.s.s

Guest
kpss

bende sizin gibi bireysel başvuruda bulundum okuyor görünüyo dilekçenizin mazeret bölümüne ne yaxdınz yardımcı olursanz sevinrm

Kadir Özet

Öğrenci
arkadaşlar benım durumum biraz acil yardımcı olursanız çok sevınırım
eşim açıköğretim çalışma ekonomisi mezunu ama eğitim bilgilerinde iktisat mezunu görülmekte bu bilginin değişimi de ylar osym de yapılıyor ve biz şuan başvurumuzu yapamıyoruz..
23 mayıs tarihi anladığım kadarıyla başvurusunu yapmıs adaylar için bizi kapsarmı
yoksa 14 mayıstan önce ankara yamı gitmem gerekir
şimdiden teşekkürler

OYPG

Öğrenci
YDS ve ALES için sorun yok sadece KPSS'de error veriyor ÖSYM :)

Nazmi Hocam merhaba,

2012 mezunuyum, üniversitem ve mezuniyet tarihim sistemde kayıtlı, ancak diploma notum --/-- gözüküyor yani sisteme girilmemiş.

"Mezun durumda olan adayların mezuniyet tarihi, not sistemi ile diploma notu/puanı alanlarına ilgili
bilgilerini yazacaklar; mezun durumda olmayan adaylar mezuniyet tarihi, not sistemi ile diploma
notu/puanı alanını boş bırakacaklardır.
Mezun durumda olan adayların mezuniyet tarihi bilgisinin sisteme girilmesi zorunludur. Not sistemi
ile diploma notu/puanı alanlarına bilgi girişi zorunlu değildir. "
ifadesine istinaden, bu durumun sorun yaratmayacağını düşünüyorum ama emin de olamadım pek güven olmadığı için... Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

S

sınavzede

Guest
mezun olduğu halde sınav sisteminde okuyor olarak gözükmek

Benzer durumu ben de ales sınavı ile ilgili yaşıyorum. Çift anadal mezunuyum. Çift anadalım olan bölümden alese başvuruda bulundum. Mezun durumundayım fakat diplomamı henüz alamadığım için sınav sisteminde okuyor olarak görünüyorum. Diploma notum da görünmüyor. Formasyon için ön kayıt yaptıracağım. Mezun olarak kaydımı yaptırdığımda bir sıkıntı yaşar mıyım?

Diğer sorum da mezun olduğum 2 farklı lisans programı aynı anda sınav sisteminde görünebilir mi? İstediğim bölüme yönelik tercih yapabilme hakkım var mı?

Y

YSEREN

Guest
kpss

Ben dilekçemi belgelerle berabe gönderdım ama hala henuz bir duzeltme olmadı ösym merkezını aramam gerekırmi

A

Akademik Forum

Guest
beden gönderdim!

Ben dilekçemi belgelerle berabe gönderdım ama hala henuz bir duzeltme olmadı ösym merkezını aramam gerekırmi
bende 6 sında gönderdim 8 inde teslim edildi gözüküyor. ama henüz işlenmemiş. iadeli taahhütlü yollamıştım. teslim edilip iade kartı bana geri gönderilmiş ama bilgilerimde henüz bir değişiklik yok. siz ne zaman göndermiştiniz??