KPSS 2014 Eğitim Bilgileri Güncelleme

A

Akademik Forum

Guest
kpss

Bn ortaogretım olarak kpss ye gırıcm on lısansa olmuyo dedıler kendımı okuyor olarak gosterıp degısım olmuyo acıll cok acılll :(

meço

Öğrenci
öncelikle selamlar iyi günler.
Ben 2 yıllık okulumu yarım dönem uzattım önümüzdeki ocak ayında mezun olucam nasipse.Şuan kpss önlisanstan girebiliyormuşum galiba ama kpss başvuru yaparken eğitim bilgileri için yanımda okuduğuma dair bi belge götürmem lazım mı lazımsa öğrenci belgemle gitsem yeterli olurmu başka bi belge gerekiyormu? ilginiz için şimdiden teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
SELAM HOCAM ... ÖSYM KPSS BAŞVURUMU TAMAMLIYAMIYORUM ŞÖYLE BİR HATA VERİYOR.....

• Ortaöğretim (Lise) Eğitim Bilgisinde "KPSS Yerleştirmeye Esas Ortaöğretim Programı" alanı zorunludur.

YARDMCI OLURSANIZ SEVİRİM VE NE YAPMAM GEREKİYOR.

S

sıkıntı

Guest
yardım

kpss ye başvuru yaptım mezuniyet tarhim 18 06 2013 olmasına rağmen sistemde 20 07 2013 yazıyor bi sorun olur mu??

A

Akademik Forum

Guest
Kpss

Merhabalar, ben 2 yıllık mezunum.. Ancak açıköğretimden lisans tamamlama 3. Sınıftayım.. önlisanstan sınava girebilirmiyim.. Eğitim bilgilerimde lisans okuyor yazıyor. Buna göre önlisans olarak güncellememmi gerekiyor? Ve lise olarak başvuru yapmama sistem izin veriyor

K

KPSS ADAYI AYŞE

Guest
Kpss bilgi güncelleme acil cevap

acil cevap verin lütfen ben önlisans mezunuyum fakat ortaöğretim olarak geçiyor sistemde ve evlendim soyadım değişti başvuru bilgilerimi sistemden değiştiremezmiyim merkeze gitmem şartmı napcam şaşırdım yarın son gün

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar meraba KPSS başvurusu yaptim üniversite okuyorum bu sene son ama eğitim bilgilerinde lise olarak girecegim gözüküyor ÖSYM te dilekçe yazdim simdi ne olacak

Gamze

Administrator
Arkadaşlar meraba KPSS başvurusu yaptim üniversite okuyorum bu sene son ama eğitim bilgilerinde lise olarak girecegim gözüküyor ÖSYM te dilekçe yazdim simdi ne olacak

KPSS'ye çok hakim değilim ancak bildiğim kadarıyla son bitirilen eğitim seviyesi üzerinden başvuruluyor. Siz de önlisansı bitirmediğiniz için lise olarak görünmüş. Dilekçenizi göndermişsiniz cevabına göre hareket edebilirsiniz. Ya da bir ÖSYM sınav merkezine gidip görevlilerden yardım alabilirsiniz. Düzeltme yapılacaksa yardımcı olurlar.

acil cevap verin lütfen ben önlisans mezunuyum fakat ortaöğretim olarak geçiyor sistemde ve evlendim soyadım değişti başvuru bilgilerimi sistemden değiştiremezmiyim merkeze gitmem şartmı napcam şaşırdım yarın son gün

Bilgi güncellemelerinizi ancak merkezden yapabiliyorsunuz. Mecburen merkeze gitmeniz gerekecek.

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
:apologetic::apologetic::apologetic::apologetic::apologetic::apologetic:ben 2014 kpss ortaöğretim/önlisans sınavına ortaöğretim olarak başvurdum staj göryrdm bugn bitti ben mezun olmadığım içn direk ortaöğretimi işaretledim bilmeyerek üni 2 sınıfta gözükyrm su an stajı tamamladım ama eylülde okunacak defter o sebepten böyle bişy yaptım ama güncellenmesi gerekiyormuş dilekce yaz gönder dediler kabul ederlermi bilmiyorum tercih yaparken değiştirebilirmiyim eylülde elimde olacak diploma nasıl olacak yardımcı olur musunuz ?

A

Akademik Forum

Guest
Kpss maliyet hesaplaması

Herhangi bir kayıt işlemi yapmadan direkt osym merkezine gidin oradan eğitim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz 3tl karşılığında. internetten kpss başvurusu yaptıysanız benim gibi (eğitim bilgileriniz yanlış olduğu halde) mecburen diplomanızın noter tastikli örneği (35 tl) ve kpss başvuıru belgesin ve genel amaçlı dilekçe ile ankaraya postalamanız gerekecek 04.08.2014 tarihine kadare engeç ellerine ulaşmalı.
noter tastiki :35 tl
kpss basvuru belgesi çıktısı : 0,5 TL
Genel amaçlı dilekçe çıktısı : 0,5 TL
PTT ücreti : 8 TL
KPSSliye maliyeti : 44 TL +40TL basvuru ücreti : 84 TL

A

Akademik Forum

Guest
yardımlarınızı beklıyoruummm

kpss basvurumda mezun olduğum programın adı yanlış yazılmış bunun farkına branş sıralamama bakarken vardım ileride sorun olur mu

A

Akademik Forum

Guest
iyi akşamlar kpss 2014 önlisans sınavına gireceğim fakat açıköğretim işletmeden 4 yıllık diplomam geldi sınava başvurduğum an mezun durumunda değildim aöf yi tek ders sınavı ile bitirdim her hangi bir sorun olurmu yerleştirmede.

A

Akademik Forum

Guest
Ales güz

:confused:merhaba ben yeni mezun oldum hala okuyor görünüyorum. ales başvurusunu yaparsam sorun olur mu çıkış belgemi almadım hala..

depechemode

Öğrenci
merhaba; ben önlisans mezunuyum aöfden de 3.sınıftan devam ediyodum. kpssye kayıt yaptım. sınavımı bugün diye biliyodum sınav için gittim ki benim kağıtta yarın görünüyo sınav. yani beni önlisans değil de ortaöğretim lise sınavına alcaklar. bu nasıl oluyo ?? sınava gireceğim yer belli olduğunda baktığımda sınav 27/09/2014 idi. eşim dün çıktı aldı ben de hiç bakmadım kağıda. bi gittik ki senin sınav yarın dediler. ordakilere de söyledim ben önlisans mezunuyum diye. ne yapmam gerekiyo yandı bütün yıl 2 yıl daha mı beklicem bu nasıl bi iştir ya! ve ayrıca ben yarınki sınava girsem atansam ortaöğretim lise mezunlarına haksızlık olmıcak mı? bu kez de bu yüzden sıkıntı yaşanmıcak mı? biri yardımcı olsun lütfen.

Merve

Baş Editör
merhaba; ben önlisans mezunuyum aöfden de 3.sınıftan devam ediyodum. kpssye kayıt yaptım. sınavımı bugün diye biliyodum sınav için gittim ki benim kağıtta yarın görünüyo sınav. yani beni önlisans değil de ortaöğretim lise sınavına alcaklar. bu nasıl oluyo ?? sınava gireceğim yer belli olduğunda baktığımda sınav 27/09/2014 idi. eşim dün çıktı aldı ben de hiç bakmadım kağıda. bi gittik ki senin sınav yarın dediler. ordakilere de söyledim ben önlisans mezunuyum diye. ne yapmam gerekiyo yandı bütün yıl 2 yıl daha mı beklicem bu nasıl bi iştir ya! ve ayrıca ben yarınki sınava girsem atansam ortaöğretim lise mezunlarına haksızlık olmıcak mı? bu kez de bu yüzden sıkıntı yaşanmıcak mı? biri yardımcı olsun lütfen.
KPSS başvurusu nasıl oluyor pek anlamam ama siz o zaman ortaöğretim sınavına başvuru yapmış olmalısınız. Başvuruyu doğru yaptığınızdan emin misiniz?

depechemode

Öğrenci
KPSS başvurusu nasıl oluyor pek anlamam ama siz o zaman ortaöğretim sınavına başvuru yapmış olmalısınız. Başvuruyu doğru yaptığınızdan emin misiniz?

eminim. tarih olarak da cumartesi idi sınav tarihi. hatta eşime o cumartesi çalışıp çalışmadığını sordum çalıştığı için izin alması gerekti. sonradan değişti tarih..

Merve

Baş Editör
eminim. tarih olarak da cumartesi idi sınav tarihi. hatta eşime o cumartesi çalışıp çalışmadığını sordum çalıştığı için izin alması gerekti. sonradan değişti tarih..
Sonradan tarih nasıl değişebilir, ilk defa böyle bir şikayet duydum. Sınav zamanı da geçtiğine göre yarınki sınava girmekten başka seçeneğiniz yok gibi.
Önceden olsaydı sınav kaydınızın görüntüsü olduğunda hak iddia edebilirdiniz ama son günde değişmesi ya da yeni fark etmeniz kötü olmuş.

depechemode

Öğrenci
Sonradan tarih nasıl değişebilir, ilk defa böyle bir şikayet duydum. Sınav zamanı da geçtiğine göre yarınki sınava girmekten başka seçeneğiniz yok gibi.
Önceden olsaydı sınav kaydınızın görüntüsü olduğunda hak iddia edebilirdiniz ama son günde değişmesi ya da yeni fark etmeniz kötü olmuş.

bilmiyorum ya sinirden bişe düşünemiyorum yani. şuanda benim merak ettiğim ben önlisans mezunuyum yarınki sınava girdim oldu ki yazdığım yer tuttu lise ve ortaöğretim mezunlarının hakkı yenmiş olmıcak mı. illaki sıkıntı çıkcaktır ve atama gerçekleşmicektir diye düşünüyorum..

Merve

Baş Editör
bilmiyorum ya sinirden bişe düşünemiyorum yani. şuanda benim merak ettiğim ben önlisans mezunuyum yarınki sınava girdim oldu ki yazdığım yer tuttu lise ve ortaöğretim mezunlarının hakkı yenmiş olmıcak mı. illaki sıkıntı çıkcaktır ve atama gerçekleşmicektir diye düşünüyorum..
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocayı etiketledim. Kendisi foruma girince konuyu görecektir.

Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

Merhaba, önlisans mezunu olarak lise düzeyinde sınava girerseniz atamanız gerçekleşmez. Aday bilgi ssisteminde daha önce başvuru yaptığınız sınavların listesini görebilirsiniz, işaretlerken bir hata yapıldığını düşünüyorum ne yazık ki bu saatten sonra düzelmesi zor gibi 2 yıl beklemeniz gerekebilir ancak bir genel amaçlı dilekçe yazın eminseniz.