ÖYP 2012/2 Açılan Dil Merkezleri Hakkında Yorumlar

Hangi dil merkezi daha iyi eğitim veriyor?

• Akdeniz Üniversitesi

Oy: 21 13.8%
  • Anadolu Üniversitesi

Oy: 16 10.5%
  • Ankara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Çukurova Üniversitesi

Oy: 10 6.6%
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Oy: 28 18.4%
  • Erciyes Üniversitesi

Oy: 12 7.9%
  • Gazi Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Gaziantep Üniversitesi

Oy: 14 9.2%
  • Hacettepe Üniversitesi

Oy: 22 14.5%
  • İstanbul Teknik Üniversitesi

Oy: 18 11.8%
  • Marmara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Oy: 51 33.6%
  • Sakarya Üniversitesi

Oy: 11 7.2%
  • Selçuk Üniversitesi

Oy: 15 9.9%
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Boğaziçi Üniversitesi

Oy: 34 22.4%
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

Oy: 14 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    152

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar diğer konudaki yazılanları göremiyorumm.Bana bir yardımcı olsanız.Forumdaki bir tek o konuya giremiyorum.

papirus Demiş ki:
Arkadaşlar az önce aldığım bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum, üniversite öyp koordinatörümüze bilgi ulaşmış 18 Mart'ta dil kursunda olacakmışız. Hayırlısı olsun...

sldnr

Öğrenci
18 Mart mı? Çok erken değil mi? Tercihleri ne zaman yapıcaz da belli olacakta haftaya oraya gidip başlayacağız?
Ben mi yanlış anladım...

sarimaske

Araştırma Görevlisi
bu hafta inş tercihler başlar pzt açıklama yapılır salı çarşamba tercih yaparız perşembe açıklanır pazarteside başlarız.

cgnblt10

Öğrenci
arkadaşlar benim sorum şu: şimdi ielts e girdik...yök denklik yeterliliğinde bi puan aldık diyelim...o iki sene geçerli...her iki yılda bir güncellememiz şart mı?...çünkü öyp yl tercihi yapmaya yetiyor bu ielts puanı...o dönemde geçerli olan bir puanla tercih yapabiliyoruz...daha sonra doçentliğe kadar lazım olmayacak dil puanı diye biliyorum...yani illaki güncellemek gerekir mi o zamana kadar...yani tabi o dönemlerde YDS ye de girilirde hani kısa vadede soruyorum...

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlar ben belki bilmiyorum öyle olmasını istediğim için yazıyorum ama; papirüs hocamız demişti ki bi yerde 18 martta kursta olcaz demişti...hatta öyp koordinatörü söylemiş kendisine....burda sanki 18 mart olcak gibi geliyo bana...çünkü direkt tarih var...yani bunu uydurcak hali yok koordinatörün...duydu birinden illaki...bana öyle geliyo...lakin diğer taraftan 15 nisanda açılcak diyen bi hoca daha var...o da direk yetkili birisinin kendisine sorduğunu yazmış...iki tarih arasında 1 ay var...yani geçtiğimiz yıllarda da bu aralar gidiolarmış arkadaşlar...inşaallah gene öyle olurda martta gideriz...açıkçası hergün kafam bulanıyo bu duruma...çünkü bian evvel başlasın istiyorum...

merve ç

Öğrenci
ben yök ü aradım. yaklaşık olarak bile herhangi bir tarih vermediler. bu da elimizi kolumuzu bağlıyor. ama öyp ile bir önceki dönemde atanan arkadaşımın kursu henüz bitmemiş. heralde onlarınkinin bitiminin ardından başlaycak. buda nisanda olur gibi..

Mr December

Baş Editör
arkadaşlar benim sorum şu: şimdi ielts e girdik...yök denklik yeterliliğinde bi puan aldık diyelim...o iki sene geçerli...her iki yılda bir güncellememiz şart mı?...çünkü öyp yl tercihi yapmaya yetiyor bu ielts puanı...o dönemde geçerli olan bir puanla tercih yapabiliyoruz...daha sonra doçentliğe kadar lazım olmayacak dil puanı diye biliyorum...yani illaki güncellemek gerekir mi o zamana kadar...yani tabi o dönemlerde YDS ye de girilirde hani kısa vadede soruyorum...

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlar ben belki bilmiyorum öyle olmasını istediğim için yazıyorum ama; papirüs hocamız demişti ki bi yerde 18 martta kursta olcaz demişti...hatta öyp koordinatörü söylemiş kendisine....burda sanki 18 mart olcak gibi geliyo bana...çünkü direkt tarih var...yani bunu uydurcak hali yok koordinatörün...duydu birinden illaki...bana öyle geliyo...lakin diğer taraftan 15 nisanda açılcak diyen bi hoca daha var...o da direk yetkili birisinin kendisine sorduğunu yazmış...iki tarih arasında 1 ay var...yani geçtiğimiz yıllarda da bu aralar gidiolarmış arkadaşlar...inşaallah gene öyle olurda martta gideriz...açıkçası hergün kafam bulanıyo bu duruma...çünkü bian evvel başlasın istiyorum...

YÖK kendi verdiği direk tarihleri de genelde hiç tutturmadı maalesef.
Dil puanı doktoraya başka bir yere gitmezseniz eğer doçentlikte lazım olacak bir daha. Güncellemek gerekmiyor sorduğunuz soru için.

papirus

Araştırma Görevlisi
umarım yarın en azından bir duyuru yapılır, bu bilgi kirliliği yüzünden hepimiz gerginiz yine bu nedenle tarih konusunda duyum alıp paylaşanlara tarihin tutmaması halinde saldırılar başlıyor, şunu hatırlatmak gerekir burası bir forum burada en azından bu konu için paylaşılan tarihlerin hiçbir kesinliği yoktur. Ne yazık ki başı boş bir kurummuş gibi davranan yökün günlük ruh halinde telefonda verdiği cevaplara göre hareket ediyoruz ya da edemiyoruz. Ben 18 mart tarihini Bitlis Eren Üniversitesi ÖYP koordinatörü Şeref Aykut'tan aldım. Kendisi yök ile bilgi alışverişinde bulunduğunu söyledi. Bende burada bunu sizinle diğer konuda paylaştım.

sidneh

Profesör
O yüzden YÖKten resmi bir açıklama gelmedikçe işlerinizi burada paylaşılan tarihlere göre ayarlamayın arkadaşlar. Bunların tamamı duyumdan öteye gitmiyor çünkü.

cgnblt10

Öğrenci
sevgili papirüs hocam ; o sizin duyumunuz...yani güzel bi tarih..hani yakın bi tarih...inanmak istiyoruz haliyle...lakin bu tarih olmazsa asla size karşı olumsuz bi tutumumuz olamaz....sizde bizim gibi bekliyosunuz ve sabırsızlanıyosunuzdur...lakin YÖK işleri işte...keşmekeş....ben sizin açık paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum...olmazsada olmaz...amaaaan biraz daha bekleriz en kötü...:nevreness:

canan_

Öğrenci
İnşallah, 18 mart duyumlarına göre bu pazartesi bir haber almamız gerekir diye düşünüyorum sonuçta tercih süresi açıklaması vs. yetişmez bile hatta bu 18 mart yalan olacak gibi duruyor hiç bir kıpırdanma yok :(