ÖYP 2012/2 Açılan Dil Merkezleri Hakkında Yorumlar

Hangi dil merkezi daha iyi eğitim veriyor?

• Akdeniz Üniversitesi

Oy: 21 13.8%
  • Anadolu Üniversitesi

Oy: 16 10.5%
  • Ankara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Çukurova Üniversitesi

Oy: 10 6.6%
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Oy: 28 18.4%
  • Erciyes Üniversitesi

Oy: 12 7.9%
  • Gazi Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Gaziantep Üniversitesi

Oy: 14 9.2%
  • Hacettepe Üniversitesi

Oy: 22 14.5%
  • İstanbul Teknik Üniversitesi

Oy: 18 11.8%
  • Marmara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Oy: 51 33.6%
  • Sakarya Üniversitesi

Oy: 11 7.2%
  • Selçuk Üniversitesi

Oy: 15 9.9%
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Boğaziçi Üniversitesi

Oy: 34 22.4%
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

Oy: 14 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    152

egeiletişim

Öğrenci
valla iyice dağıldım desem yeridir sayfayı her ziyaretımde yeni bir şeyle karşılaşıyorum. ben her seferınde son hafta açıklanacak başlayacak diye beklerken uzatmalar geliyor malesef okuldan kaçasım var nerdeyse zaten kimse arayıp sormuyor, ingilizceye çalışasım bile gelmiyor artık offf:(

kemalöztürk

Öğrenci
Geçen sene 7 nisan da başlamış. Dolayısıyla bu senede aynı tarihlerde olması muhtemel. Fakat 8 nisan pzt olamayacağından çünkü 7 nisan sınav var 15 nisan da başlar bu hafta ya da önümüzdeki hafta açıklama yapılarak süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır diye tahmin ediyorum. Bence en doğru yaklaşım bu olur ki sürecin bu şekilde işleyeceğini düşünüyorum.

sldnr

Öğrenci
Gaziantep Üniversitesi dil eğitimi koordinatörüyle görüştüğümde de ancak şuan ki dil kursu bittikten sonra yenisinin başlayabileceğini söyledi. Mart'ı gözden çıkarın derim. 2.5 aydır bekliyoruz zaten 1ay daha sabır...

asiyab

Öğrenci
muhtemelen cevaplanmıştır fakat göremediğim için soruyorum. nisandaki sınavdan 65 üzeri alsak ve bu süre zarfında kurs başlamış olsa hiçbir şekilde bu kurstan ayrılıp görev yerimize dönemiyor muyuz? net bilgisi olan varsa çok sevinirim vereceği cevap için. selametle

asiyab

Öğrenci
ben arapçadan almışım 56 muhtemelen nisanda 70-80 arası alacağım bana ingilizce kurs veriyorlar.herks bişeyden yakınıyor ben de bundan yakınayım. sonra dakurstan ayrılmama izin vermiyorlar. yazıklarolsun yök... hadi twit atalım :) bastıralım böyle sistem olmaz olsun. :))) 500 kişiyi ayarlayamadılar. bla bla bla

cgnblt10

Öğrenci
ya arkadaşlar ben bu koordinatörleri anlayamadım...yani geçmiş dönemlerde millet martta gitmiş...o zaman yokmuydu diğer kurstakiler...illaki çakıştı geçmiş dönemlerdede...süreç hep aynı gidiyo...yani illa diğer grup bitcek biz başlayacaz diye bi kaide mi var...bu koordinatörleri çözemedim gitti ya...e o zaman biraz evvel YÖK ü arayıp haftaya başlayacağı bilgisini alan arkadaşın söyledikleri ne olacak...ona gelince farklı,a üniversitesinin koordinatörüne farklı,b üniversitesininkine tamamen farklı bilgiler gidiyo galiba...bu nasıl bi iş ben anlayamadım doğrusu...

figcan

Öğrenci
Şu kesin diye konuşan ÖYP koordinatörlerine de hayran olmamak mümkün değil. Her biri farklı bir şey söylüyor ve hepsininki de kesin... 18 marta ne oldu? Ya 15 nisana? Aaa mayısı da unutmamak lazım. YÖK personeli başından savmak için kafasına göre tarihler veriyor. Biz de burada kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. Helal olsun, işi biliyor adamlar!

asiyab

Öğrenci
az sona şu tür mesajların gelmesi iple çekiyorum:
"Arkadaşlar bu gün de boş geçti. yarına Allah kerim." buna cevaben de
"Yarın da olmaz haftaya da olmaz. böyle iş de olmaz."
gün boyu can sıkıntısından patlıyorum. bu foruma gelince neşem yerine geliyor.herkese teşekkürler.

sarimaske

Araştırma Görevlisi
Geçen sene 7 nisan da başlamış. Dolayısıyla bu senede aynı tarihlerde olması muhtemel. Fakat 8 nisan pzt olamayacağından çünkü 7 nisan sınav var 15 nisan da başlar bu hafta ya da önümüzdeki hafta açıklama yapılarak süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır diye tahmin ediyorum. Bence en doğru yaklaşım bu olur ki sürecin bu şekilde işleyeceğini düşünüyorum.

Ya arkadaşım nereden biliyorsun 7 nisanda başladığını, bilmeden etmeden foruma yazıyorsunuz herkes itibar edip planlama yapıyor. Geçen sene 18 martta dil eğitimi başlamış. Atandığım ünideki önceki dönem arkadaşın dosyasından bulduk bu bilgiyi 18 mart ta görevlendirilmesi yapılmış. Kesin bilgiler yazalım kulaktan dolma bilgiler değil lütfen.

figcan

Öğrenci
az sona şu tür mesajların gelmesi iple çekiyorum:
"Arkadaşlar bu gün de boş geçti. yarına Allah kerim." buna cevaben de
"Yarın da olmaz haftaya da olmaz. böyle iş de olmaz."
gün boyu can sıkıntısından patlıyorum. bu foruma gelince neşem yerine geliyor.herkese teşekkürler.

Herkese dil kursu şansı tanınmadı ne yazık ki. Nisanda da bir mucize olmazsa 65 geçmem mümkün değil. Bu durumda elbette bir şeyler yapmak için çabalayacağım. İşe yaramasa da sessiz kalmaktan iyidir. Sizin için bir sıkıntı olmadığı belli. Hatta YDS açıklanana kadar dil eğitimi açıklanmasa memnun olursunuz gibi bir profil oluşturuyorsunuz. Madem öyle buradaki insanların sıkıntısı ve çabalarıyla dalga geçmek yerine sessizce izleyin ve içinizden gülün.

cgnblt10

Öğrenci
sarımaske hocam çok güzel bi örnek yazmışsınız geçen dönemden..lakin bu dönem neden böyle düşünülmüyor ben bunu anlayamıyorum...ne fark var...ekstra bu dönem olağandışı ne olduda bu mayıs-nisan laflarını söylüyor bu koordinatörler...normalde şu sıralar başlaması lazım...YÖK te telefonlara haftaya falan diye cevap veriyo...yani bu konuda herkese abuk sabuk bilgiler yollayan YÖK bence...kendide bilmiyoki...

asiyab

Öğrenci
Herkese dil kursu şansı tanınmadı ne yazık ki. Nisanda da bir mucize olmazsa 65 geçmem mümkün değil. Bu durumda elbette bir şeyler yapmak için çabalayacağım. İşe yaramasa da sessiz kalmaktan iyidir. Sizin için bir sıkıntı olmadığı belli. Hatta YDS açıklanana kadar dil eğitimi açıklanmasa memnun olursunuz gibi bir profil oluşturuyorsunuz. Madem öyle buradaki insanların sıkıntısı ve çabalarıyla dalga geçmek yerine sessizce izleyin ve içinizden gülün.

ortamı germeye ve konuyu değiştirmeye gerek yok. kızacağınız kişi ben değilim. benim sizi tanımadığım kadar siz de beni tanımıyorsunuz. benim tek derdim bu kadar dert etmemeniz. yoksa bi aynı takımdayız...

sldnr

Öğrenci
Geçen yıl 18 Mart'ta başladığını öğrenen arkadaşımız o tarihte bi önceki dil eğitimi bitmiş miydi yoksa devam ederken açabildiler mi yenisini. Bu konu hakkında bir bilgi edinebildiniz mi acaba?

mum çiçeği

Öğrenci
arkadaşlar bizim bir arkadaşımız hafta sonu için mahsur kaldığımız bu yerden ankaraya gitmişti ve bugün de yök'egiderek ayşegül hanım ile görüşmüş.. dil kurslarını 25 mart veya 1 nisan'da başlatabilmek için çalıştıklarını söylemiş.. birinci elden bir görüşme olduğu için tarihi vermede sakınca görmedim ama yök bu nolacağı belli olmaz..

sarimaske

Araştırma Görevlisi
Geçen yıl 18 Mart'ta başladığını öğrenen arkadaşımız o tarihte bi önceki dil eğitimi bitmiş miydi yoksa devam ederken açabildiler mi yenisini. Bu konu hakkında bir bilgi edinebildiniz mi acaba?

Hocam önceki dönem dil eğitimi devam ediyormuş başlatıldığında.

- - - Güncellendi - - -

sarımaske hocam çok güzel bi örnek yazmışsınız geçen dönemden..lakin bu dönem neden böyle düşünülmüyor ben bunu anlayamıyorum...ne fark var...ekstra bu dönem olağandışı ne olduda bu mayıs-nisan laflarını söylüyor bu koordinatörler...normalde şu sıralar başlaması lazım...YÖK te telefonlara haftaya falan diye cevap veriyo...yani bu konuda herkese abuk sabuk bilgiler yollayan YÖK bence...kendide bilmiyoki...
Bu hafta inş açıklama yapılır bir haftaya başlarız hocam.

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlar bizim bir arkadaşımız hafta sonu için mahsur kaldığımız bu yerden ankaraya gitmişti ve bugün de yök'egiderek ayşegül hanım ile görüşmüş.. dil kurslarını 25 mart veya 1 nisan'da başlatabilmek için çalıştıklarını söylemiş.. birinci elden bir görüşme olduğu için tarihi vermede sakınca görmedim ama yök bu nolacağı belli olmaz..

he he 18 mart tarihi bitti yani. yeni umut 25 mart hayırlısı bakalım.