ÖYP Kapsamında Verilen Yurtiçi Dil Eğitimi

eylence

Öğrenci
yök kararı gereği en fazla %10 devamsızlık yapabilirsiniz. evet bende dil eğitimindeyim ve biraz sıkıcı oluyor artık hergün hergün 5 saat durmadan ingilizce görmek. Hele birde kötü hoca denk geldiyse insan mahvoluyor.

efee

Öğrenci
arkadaşlar bir sorum olcaktı, arkadaşım ek yerleştirmelerde rusça dil puanıyla yerleşti, yök bir karar aşamasındaymış, karar onaylanırsa artık sadece ingilizce puanla başvurulacakmış..arkadaşım şuanda yüksek lisans yapmakta, ingizilizce dil puanı da 60 ın altında..atandığı üniversite böyle bir karar kesinleşirse dil kursuna gitmesi gerekebileceğini söylemiş..alınacak böyle bir karar yerleşenleri etkileyebilir mi? Yüksek lisansı yanar mı? bilgisi ya da fikri olan sorumu yanıtlandırırsa sevinirim.

gregor samsa

Öğrenci
Ben Boğaziçi Üniversitesinde dil eğitimindeyim ama hiç memnun değilim.Verdikleri eğitim üds ve kpdsye faydalı olacak cinsten değil.Düşünebiliyor musunuz kendi hazırlık sınıflarına işledikleri kitapları verdiler bize her gün boşluk doldurup listening yapıyoruz.Devamsızlık hakkımız da çok az.Ayrıca hocalarından da memnun değilim.Sadece bir tane hocamızın faydalı olduğunu düşünüyorum.İşte isme aldanıp geldik ama bu eğitimle sınavlardan biraz zor 65 alırız. Sınıftaki diğer arkadaşlaarım da çok şikayetçi. Sınava yönelik bir kursa gitseydik burda vakit kaybetmeseydik her şey daha iyi olabilirdi.Bu yüzden yeni atanan arkadaşlar dil merkezlerini seçmeden önce daha önce giden arkadaşlardan tavsiye alsınlar ve ona göre karar versinler derim!

abahadiry

Öğrenci
Merhabalar,

Yds puanım 52,5. Yüksek lisans için okulumun kendi dil sınavından yeterli puanı aldım ve kaydımı tamamladım.
Öypyi kazanırsam dil kursuna gitmek istemiyorum, dil kursu başlayana kadar ielts veya toefl a girip yeterli puanı alsam kursa karışmadan yüksek lisansa devam edebilir miyim?

Teşekkürler

F

financier

Guest
Merhabalar,

Yds puanım 52,5. Yüksek lisans için okulumun kendi dil sınavından yeterli puanı aldım ve kaydımı tamamladım.
Öypyi kazanırsam dil kursuna gitmek istemiyorum, dil kursu başlayana kadar ielts veya toefl a girip yeterli puanı alsam kursa karışmadan yüksek lisansa devam edebilir miyim?

Teşekkürler

YDS 52,5, ise başvurunuzu bu puana göre yapacaksınız. Bu durumda dil kursuna gitmeniz gerekecek. Okulun yapmış olduğu dil sınavını geçmiş olmanızın dil kursu açısından bir önemi yok maalesef. dil kursu başlamadan önce İELTS ya da TOEFL benzeri bir sınavdan(YÖK tarafından denklik verilen) 65 üzeri bir puan alırsanız kursa gitmek zorunda kalmazsınız.

abahadiry

Öğrenci
YDS 52,5, ise başvurunuzu bu puana göre yapacaksınız. Bu durumda dil kursuna gitmeniz gerekecek. Okulun yapmış olduğu dil sınavını geçmiş olmanızın dil kursu açısından bir önemi yok maalesef. dil kursu başlamadan önce İELTS ya da TOEFL benzeri bir sınavdan(YÖK tarafından denklik verilen) 65 üzeri bir puan alırsanız kursa gitmek zorunda kalmazsınız.

Çok teşekkür ederim.
"dil kursu başlamadan önce İELTS ya da TOEFL benzeri bir sınavdan(YÖK tarafından denklik verilen) 65 üzeri bir puan alırsanız kursa gitmek zorunda kalmazsınız." Diyerek tam olarak istediğim cevabı verdiniz.

poyraz

Öğrenci
arkadaşlar dil puanım çok kötü (27) tercih yaptım pek ümitli değildim fakat yerleştirildim. YDS ye hazırlanayım diye kursa gidecektim. ancak; adamlar intermediate değilim diye kursa almadılar :) sorum şu... dil merkezlerinde eğitim almak için belli bir seviyede mi olmalıyım?

Tarko

Doçent
arkadaşlar dil puanım çok kötü (27) tercih yaptım pek ümitli değildim fakat yerleştirildim. YDS ye hazırlanayım diye kursa gidecektim. ancak; adamlar intermediate değilim diye kursa almadılar :) sorum şu... dil merkezlerinde eğitim almak için belli bir seviyede mi olmalıyım?

hayır, dil eğitimleri sanki hiç bilmiyormuşsunuz gibi veriliyor(muş). o yüzden endişe etmeyin :)

ebemine

Öğrenci
anadolu üniversitesinde dil eğitimi almış olan var mı eğitimi hakkında bilgi verebilir mi ? bir de dil eğitimine gittiğimiz okuldan geliştirme ödeneği alabiliyor muyuz ???

neptün

Öğrenci
ben varım. kesinlikle tavsiye etmiyorum Anadolu Üniversitesini. eğitiminin anlatılacak hiçbir yanı yok. bizim için zaman kaybından başka birşey olmadı ve birçok kişi de şikayetçi. geliştirme ödeneği hakkında bir bilgim yok ben zaten almıyordum çünkü. ama genelde kesiliyor sanırım ödenek.

renasedat

Öğrenci
merhaba hocam şunu sormak istiyorum. Dil kursu başlamadan 65 üzeri alırsanız kursa gitmek zorunda kalmazsınız dediniz ya şimdi tercih yaptık diyelim 6 ekime kadar geçersek 65 i olur mu yani ?

hafizates

Öğrenci
anadolu üniversitesinde dil eğitimi almış olan var mı eğitimi hakkında bilgi verebilir mi ? bir de dil eğitimine gittiğimiz okuldan geliştirme ödeneği alabiliyor muyuz ???

ben de şu anda anadolu üniversitesinde dil eğitimindeyim, ben de yorum yazan diğer arkadaşlar gibi kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Anadolu üni. dil eğitimi hakkındaki memnuniyetsizliğimi ifade etmeyi kendime bir borç biliyorum. Çok büyük hayallerle gitmiş olduğum bu üniversitenin bize yaşattığı hayal kırıklığını yeni tercih yapacak arkadaşların yaşamamasını, belki de bu vesile ile Anadolu Üni. nin de kendisine çeki düzen verebileceğini ümit ediyorum.