ÖYP Yabancı Dil Şartı

meteadnan

Öğrenci
Merhaba,ÖYP ye başvuru yaparken yabancı dil puanımın çok düşük olduğunu farzedeli.ÖYP ile atandıktan sonra dil puanını kaç yıl içinde ve kaç puana yükseltme şartı var?Eğer dil şartını yerine getiremezsek programdan ihraç mı ediliyoruz.?

aDNA

Profesör
Merhaba,ÖYP ye başvuru yaparken yabancı dil puanımın çok düşük olduğunu farzedeli.ÖYP ile atandıktan sonra dil puanını kaç yıl içinde ve kaç puana yükseltme şartı var?Eğer dil şartını yerine getiremezsek programdan ihraç mı ediliyoruz.?

Yabancı dil için ; Atandığınız günden itibaren 1 yıl içinde yabancı dil puanı 50 veya üzeri alınmalı,Atandığınız günden itibaren 2 yıl içinde yabancı dil puanı 65 veya üzeri puan alamazsanız maalesef ihraç ediliyorsunuz.

aselhercai

Öğrenci
2011 temmuzda atananlar için de aynı şey geçerli mi?
çünkü bu madde ekim ayında falan çıktı. bizi de bağlıyor mu?

atandığında puanı 50-64 arası olanlar için siz zaten 50 yi geçmiş şekilde başladınız, size 65i geçme süresi 2 yıl değil 1 yıl denir mi?

bu çok önemli lütfen bilen bir cevaplasın :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
2011 temmuzda atananlar için de aynı şey geçerli mi?
çünkü bu madde ekim ayında falan çıktı. bizi de bağlıyor mu?

atandığında puanı 50-64 arası olanlar için siz zaten 50 yi geçmiş şekilde başladınız, size 65i geçme süresi 2 yıl değil 1 yıl denir mi?

bu çok önemli lütfen bilen bir cevaplasın :)
YÖK geçmişe yönelik herkese kapsattı sağolsun. Şimdi de işten atılmalar başlıyor tekrar :(

aselhercai

Öğrenci
anladım hocam teşekkürler, peki diğer sorumun cevabını biliyor musunuz?
yani atandığında dili 50-64 arası olanların yine 2 senesi mi var, yoksa zaten 50 geçik halde başladı diye 1 senesi mi?

dentcemist

Öğrenci
üds puanı 65 altı olanlar mutlaka dil merkezlerinde 6 ay kurs görmek zorunda mı ?
2 yıl içinde kendi imkanlarıyla 65 i geçseler olmuyor mu?
teşekkürler.

mkalkano

Öğrenci
Forumda bununla ilgili 31983123 başlık, 129378123810312 tane de cevap var.
Ben bile rahatsız olmaya başladım bu başlıklardan.

burakogul

Öğrenci
merhaba.yabancı dil puanı 65 ten aşağı olursa dil kursuna yönlendiriliyoruz.Peki 1 yıl boyunca dil kursundda eğitim alırken üniversite tarafından maaş alacakmıyız?veya herhangi bir ödenek alacakmıyız?

burcusaglam

Öğrenci
acıklamalarda bu yazıyor.. Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanıyla öğrenci alınan alanlara başvurularda, herhangi bir puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları,
buna göre basvuru yapmadan dılden 70 mi almak gerekiyor? yoksa 1yıl ve ya 2 yıl ıcınde mı 70 almak lazım?

M

Merve

Guest
acıklamalarda bu yazıyor.. Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanıyla öğrenci alınan alanlara başvurularda, herhangi bir puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları,
buna göre basvuru yapmadan dılden 70 mi almak gerekiyor? yoksa 1yıl ve ya 2 yıl ıcınde mı 70 almak lazım?
Burada bahsedilen herhangi bir ales puan türünden 70 almak gerektiği.

Arkadaşlar dil eğitimine başladık diyelim 6 ayda 50 almak mümkün mü düz lise mezunuyum en son dil lise 1 de kaldı ben de

Sıfırdan elli almak zor olabilir.

uazas

Öğrenci
Merhabalar; ben 2010'Nisan tarihli Almanca TestDAF sınavı sertifikasına sahibim. Bu sınav eşdeğerlilik tablosunda da mevcut ve yanında C1 yazıyor. Ancak sorun şu ki; bu sınav 4 aşamalı olarak ve 5 üzerinden puan alınan bir sınav. Yani örneğin benim puanım; Konuşma, Dinleme, Yazma ve Okuma bölümlerine göre 4-3-3-4 gibi bir puan. Sonuç olarak belgemin geçerliliği olup olmadığını anlayamadım. Telefonla ulaşmaya çalıştığım hiçbir kurumdan da bir açıklama alamadım. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Çok teşekkür ederim şimdiden.