ÖYP Yurtdışı Dil Eğitimi Talep Toplama

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE​

YÖK Başkanlığının 15.04.2011 tarih ve 4415-016618 sayılı yazısı uyarınca, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine atanmış olup, Yabancı Dil puanları 65’in üzerinde olan araştırma görevlilerinden “Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller”in 7. maddesinin 3. fıkrası uyarınca 3 ay süre ile yurtdışına gitmek isteyenlere ait bilgilerin güncellenmesi gerektiğinden, Yabancı Dil Puanı 65’in üzerinde olan araştırma görevlilerinden yurtdışına gitmek isteyen araştırma görevlilerinin en kısa bir süre içerisinde birimleri ile irtibata geçerek ilgili formu doldurmaları gerekmektedir.

rausratus

Öğrenci
Hocam , ben yurtdışına dil için 3 aylığına gitsem 6 ay zorunlu hizmetim olacak. Bu durumda ekim başında gelsem yurtdışından mart 2012'ye kadar zorunlu hizmetim var. sözleşmemin şubat 2011'de yenilenmesi gerekiyor.Bu durumda sözleşmemi yenileyecekler
ama benim kefilim yok yurtiçinde görevlendirilmek için. Ama yurt dışı dil kursunun bir riski olmadığı için herkes kefil olur.

Tabi zorunlu hizmetten azl edip yine sözleşmeyi yenilemezler.

aeker38

Öğrenci
arkadaşlar bilgilerimizi yolladık. peki şimdi ne olacak. bu yaza yetişecekmi yurt dışı eğitimimiz? mayısın ortasına geldik hala kimler gidecek. nereye gidecek bi açıklama yok? takvimle ilgili bilgisi olan varmı acaba?

bergerac

Araştırma Görevlisi
Hocam , ben yurtdışına dil için 3 aylığına gitsem 6 ay zorunlu hizmetim olacak. Bu durumda ekim başında gelsem yurtdışından mart 2012'ye kadar zorunlu hizmetim var. sözleşmemin şubat 2011'de yenilenmesi gerekiyor.Bu durumda sözleşmemi yenileyecekler
ama benim kefilim yok yurtiçinde görevlendirilmek için. Ama yurt dışı dil kursunun bir riski olmadığı için herkes kefil olur.

Tabi zorunlu hizmetten azl edip yine sözleşmeyi yenilemezler.

Hocam bu zorunlu hizmetler doktora bitip okula geri döndüğümüzde ödenecek 2012 ne alaka pek anlayamadım :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
arkadaşlar bilgilerimizi yolladık. peki şimdi ne olacak. bu yaza yetişecekmi yurt dışı eğitimimiz? mayısın ortasına geldik hala kimler gidecek. nereye gidecek bi açıklama yok? takvimle ilgili bilgisi olan varmı acaba?
Bu cuma belli oluyor, perşembe gübü kurul toplantısı var.

EmrahHancer

Öğrenci
Hocam şu an görevlendirildiğim üniversitede bulunuyorum. Bu bahsedilen belgeyi kadromun bulunduğu yere mi yoksa görevlendirildiğim yere mi vermem gerekli? Hiç haberimiz de olmadı

bergerac

Araştırma Görevlisi
dil eğitimini en nihayetinde yök'ün sitesinde aynı yurtiçi dil eğitiminde olduğu gibi bildirileceğini düşünürsek (zaten daha önce bu formlar talepler hakkında fikir edinmek için istenmişti) göndermeyenler gidemez diye bişey söz konusu olamaz sanırım, çünkü illa ki fakültelerin ve sekreterliğin bu ihmalkarlıkları başka okullarda da olmuştur. fakülte sekreterinizle konuştunuz mu hocam böyle böyle bi durum varmış her okula yazı gönderilmiş neden bize haber vermediniz diye ? eğer bu durum ilerde sizi mağdur edecekse gerekli hukuki yolları izlersiniz.

bergerac

Araştırma Görevlisi
Ne demek görevlendirildiğiniz için ? öyle saçma şey mi olurmuş..biz de görevlendirildik, görevlendirilenler yurtdışı eğitime gönderilemiyor mu sanıyor bunlar ? bilgisizlik bu, ama hocam çok telaş etmeyin dediğim gibi çok bağlayıcı olmaz inşallah bu durum ilanları bekleyin

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Malta adası kesinleşti, 100'er kişilik gruplar halinde taleplere göre göndereceklermiş. Puan sıralaması yapıcaklarmış ve geçici olarak ÖYP kapsamından çıkanlarda bu gruplara dahil oluyormuş arkadaşlar. Hayırlı olsun. Daha detaylı bilgi mevcut değil bilgi geldiğinde açıklama yapılır.

fridaferda

Öğrenci
ya adam akıllı bir açıklama yapsalar ya. hiçbir şey yapamıyoruz.. hayatımızın son 9 ayı hep lisans üstü eğitim ne zaman başlar yurdışına ne zaman gideriz şeklinde geçti.. bu programla alınan ilk kişiler olarak cefayı sürmeye devam diyorlar sadece..

Pollux

Öğrenci
Malta adası kesinleşti, 100'er kişilik gruplar halinde taleplere göre göndereceklermiş. Puan sıralaması yapıcaklarmış ve geçici olarak ÖYP kapsamından çıkanlarda bu gruplara dahil oluyormuş arkadaşlar. Hayırlı olsun. Daha detaylı bilgi mevcut değil bilgi geldiğinde açıklama yapılır.

Malta mi? Ben bunlarin yaptigi isin.. :) Ingiltere konusunda ses yok mu hocam? Bilgisi olan var mi?

CERN TR

Öğrenci
Malta 'nın kesin olmadığını söyleyenler var. Bir de biz yazın yurt dışında olursak yüksek lisans başvurularını nasıl yapacağız.