Toelf Ielts Fce Gibi Sınavların ÖYP 'de Geçerliliği Kaç Yıl

rms

Öğrenci
Sorun olmaz o zaman.

Çok teşekkür ediyorum Nazmi Hocam. Peki bunula ilgili üniversiteme bildirmem gereken birşey var mı?
Bir de, ÖYP ödeneklerinden faydalanmam ya da yurt dışı dil tercihi hakkımı kullanabilmem mümkün oluyor mu?
Yoksa TOEİC dışında bir 65 puan tekrar istenecek mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Çok teşekkür ediyorum Nazmi Hocam. Peki bunula ilgili üniversiteme bildirmem gereken birşey var mı?
Bir de, ÖYP ödeneklerinden faydalanmam ya da yurt dışı dil tercihi hakkımı kullanabilmem mümkün oluyor mu?
Yoksa TOEİC dışında bir 65 puan tekrar istenecek mi?
ÖYP ödeenekleriniz konusunda sorun yok ancak toeic puanı artık yabancı dil eğitimi için kullanılamıyor. Size bir yazı gelmeden bir yere bir şey bildirmenize gerek yok.

rms

Öğrenci
ÖYP ödeenekleriniz konusunda sorun yok ancak toeic puanı artık yabancı dil eğitimi için kullanılamıyor. Size bir yazı gelmeden bir yere bir şey bildirmenize gerek yok.

Hocam sorularıma verdiğiniz cevaplar için tekrar teşekkür ediyorum. Gerçekten rahatladım. İstediğim cevapları aldım. İnşallah ödenekler biran önce çıkar ve kullanabiliriz. Başka sorunlarla da karşılaşmayız. İyi günler dilerim.

Statik

Öğrenci
Toeic ile 65 alıp y.lisansa başladıysanız 35. maddeile öyp kapsamında doktoraya geçerken elinizde 55 veya üstü kpds-üds olması lazım eğer doktoraya başladıysanız sorun yok ama doçent olurken 65 lazım olucak. 2 yıl 65'i geçememe toeicden öyp 35. maddeyi alanlar için sorun olmuyor.

Hocam yukarıda bu konu konuşuldu ama emin olmak icin tekrar soruyorum, Toeic icin açıkladığınız bu durum Toefl ve İelts icin de geçerli mı? Yüksek lisans bitiminde skorun gecerlilik tarihi gecmişse mevcut olan Oyp puanımıza göre doktoraya baslar miyiz? yoksa dilden tekrar 65 üstü almak mi gerekiyor?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Toeic ile 65 alıp y.lisansa başladıysanız 35. maddeile öyp kapsamında doktoraya geçerken elinizde 55 veya üstü kpds-üds olması lazım eğer doktoraya başladıysanız sorun yok ama doçent olurken 65 lazım olucak. 2 yıl 65'i geçememe toeicden öyp 35. maddeyi alanlar için sorun olmuyor.

Hocam yukarıda bu konu konuşuldu ama emin olmak icin tekrar soruyorum, Toeic icin açıkladığınız bu durum Toefl ve İelts icin de geçerli mı? Yüksek lisans bitiminde skorun gecerlilik tarihi gecmişse mevcut olan Oyp puanımıza göre doktoraya baslar miyiz? yoksa dilden tekrar 65 üstü almak mi gerekiyor?
Tüm eşdeğerlik sınavları için geçerlidir dediklerim.

Statik

Öğrenci
Hocam cok soru sordum galiba ama bu son sorum. Yüksek lisanstan sonra dil icin gecerlilik süresi dolmuşsa doktoraya baslayamiyoruz ve sinava tekrar girip 65 uzeri bir puan almak gerekiyor değil mi? Yada Yerleşirken 65 uzerinde puanımızın olması durumunda süre geçerliliğine bakılmaksızın doktoraya baslanilabilir mi? Cok uzattım galiba kusura bakmayın.

Statik

Öğrenci
shockhan hocam Nazmi hocanın açıklamalarıyla sizin açıklamalarınız bazı noktalarda farklı gibi bu konuda kesin bilgiye nasıl ulaşabiliriz. Bu durumda olup da doktoraya hemen başlayan birileri var mı?

biyolog

Öğrenci
Arkadaşlar Ankara da bildiğiniz iyi bir IELTS hazırlık kursu var mı? Seviyemin Upper olması gerekiyor.Seviyem Upper başlangıcı diyebiliriz.Upper seviyeyi bitirip IELTS e hazırlanmak istiyorum.Kurslar hakkında önerileriniz var mı?

ecmelgraf

Öğrenci
ya cok pardon ama tam olarak anlamadim simdi ben ielts den 65 alsam arstirma gorevlisi olarak atansam 2 yil sonunda doktora icin tekrar dil sinavimi gerekiyo ? tesekkurler

ecmelgraf

Öğrenci
cok tesekkur ederim yds den puanim war ama 50 yani oyp icin yeterli olmycgni dusunuorum 1 ay sonra ielts war belki ondan daha yuksek alirim die denemek istiyorum gercekten kafam cok karisik bu sistemler hem zamanimizi hem enerjimizi tuketiyor

mmuratfatih

Öğrenci
Evet, 2 yıl sonra IELTS'in geçerliliği doluyor, eğer KPDS, ÜDS veya YDS'den puanınız yoksa tekrar girmeniz gerek.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama :D

Şu an ÖYP dil kursundayım. İeltsden yeterli puanı alsam ve eylül ayında yüksek lisansa başlasam, 2 yıl sonra ielts geçerliliği bitecek. Doktora için tekrar ieltse mi girmem gerekecek yoksa aynı şekilde saydırabiliyor muyum?

-Doktora ve yüksek lisans aynı yerde yapılacak bu arada-

Kutadgu

Moderator

Şu an ÖYP dil kursundayım. İeltsden yeterli puanı alsam ve eylül ayında yüksek lisansa başlasam, 2 yıl sonra ielts geçerliliği bitecek. Doktora için tekrar ieltse mi girmem gerekecek yoksa aynı şekilde saydırabiliyor muyum?

Onu okulunuza sorsanız daha iyi olmaz mı? :)

sidneh

Profesör

Tekrar girmeniz gerek.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmuratfatih

Öğrenci
Tekrar girmeniz gerek.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar hocam, yazdığınızı görmeden enstitüye sordum, yüksek lisans ile doktora arasında ara olmadığı taktirde aynı puanın eşdeğerliğe bakılmadan kabul edileceğini söylediler. ( Hacettepe Üniversitesi )

Şimdi geri aradılar, İelts değil Ales anlamış. Sizin söylediğinizi söyledi :)

Son düzenleme:
F

Forze

Guest
Toefl geçerlilik

Hocam, toefl Ibt sınavı akademik başvurularda sınırsız geçerlidir ve üzerinde geçerlilik tarihi belirtilmemiştir. Arka sayfasının en altında kurumlar önemli not olarak; fotokopisine kesinlikle güvenmeyiniz, belgenin sahte olup olmadığını anlamak için ön sayfanın en üst kısmındaki yazıyı üfleyin eğer, yazı silinip birkaç saniye içerisinde tekrar ets logosu ile birlikte yazı gelirse orjinalidir yazmaktadır.
En son cümlesinde ise 2 yıl önceden alınan belge bizim tarafımızca rapor edilemez veya teyit edilemez denİşmektedir. Bunun sebebi ise ets belgeleri internet ortamında 2 yıl arşivlenmektedir. ETS kurumuna mail attım onlarda 2 yıl önceden alınan belgeyi teyit edemeyeceklerinden dolayı sınava katılan kişilere başvuru esnasında hangi kuruma başvuru yapacaklarsa onların kodunu yazmaları istenmektedir. ETS o koda göre ücret karşılığında direk kuruma belgeyi yollamaktadır. Bundan dolayı arka sayfasında öyle yazı bulunmaktadır
Eilts gibi üzürinde geçerlilik tarihi bulunmamaktadır.

A

Akademik Forum

Guest
Toefl

:nightmare: toefl Ibt sınavı akademik başvurularda sınırsız geçerlidir ve üzerinde geçerlilik tarihi belirtilmemiştir. Arka sayfasının en altında kurumlar önemli not olarak; fotokopisine kesinlikle güvenmeyiniz, belgenin sahte olup olmadığını anlamak için ön sayfanın en üst kısmındaki yazıyı üfleyin eğer, yazı silinip birkaç saniye içerisinde tekrar ets logosu ile birlikte yazı gelirse orjinalidir yazmaktadır.
En son cümlesinde ise 2 yıl önceden alınan belge bizim tarafımızca rapor edilemez veya teyit edilemez denİşmektedir. Bunun sebebi ise ets belgeleri internet ortamında 2 yıl arşivlenmektedir. ETS kurumuna mail attım onlarda 2 yıl önceden alınan belgeyi teyit edemeyeceklerinden dolayı sınava katılan kişilere başvuru esnasında hangi kuruma başvuru yapacaklarsa onların kodunu yazmaları istenmektedir. ETS o koda göre ücret karşılığında direk kuruma belgeyi yollamaktadır. Bundan dolayı arka sayfasında öyle yazı bulunmaktadır
Eilts gibi üzürinde geçerlilik tarihi bulunmamaktadır.