ÜDS'ye Evde Hazırlanmak

ahmet_uyar

Öğrenci
merhaba arkadaşlar ben bu sene inglizce kursuna gitmeme rağmen üdsden 30 gibi bi puan aldım.okulla beraber kursu yürütemediğim için hiç çalışmadım açıkçası.benim gelecek sene için öyp gibi bi hedefim var.ancak bunun içinde üdsden 70in üstünde bi puan almam gerekli.acaba evde kendi çalışmamla bu puanı alabilirmiyim.bu sene okulum bittiği için zamanım çok.günde 8-9 saat ing çalışabilirim.böyle sıkı bi çalışmayla istediğim puanı alma şansım nedir.acaba gramer ve kelime kitabı olarak hangi kaynaklardan yararlanabilirim.cesur öztürkün kitapları bu konuda iyiymiş.ayrıca daylight cdlerinide intden indircem.yardımcı olursanız sevinirim.

relaxy

Doçent
merhaba arkadaşlar ben bu sene inglizce kursuna gitmeme rağmen üdsden 30 gibi bi puan aldım.okulla beraber kursu yürütemediğim için hiç çalışmadım açıkçası.benim gelecek sene için öyp gibi bi hedefim var.ancak bunun içinde üdsden 70in üstünde bi puan almam gerekli.acaba evde kendi çalışmamla bu puanı alabilirmiyim.bu sene okulum bittiği için zamanım çok.günde 8-9 saat ing çalışabilirim.böyle sıkı bi çalışmayla istediğim puanı alma şansım nedir.acaba gramer ve kelime kitabı olarak hangi kaynaklardan yararlanabilirim.cesur öztürkün kitapları bu konuda iyiymiş.ayrıca daylight cdlerinide intden indircem.yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba, senin durumunda olan bir arkadaşım 30 küsür puan olan üds puanını kurs'a giderek ve bi eğitim setiyle çalışarak 70 üzerine çıkarabilmişti, sen de başarabilirsin, bunun için daylıght cd'lerinin yetersiz olduğunu söyleyebilirim, sınava yönelik eğitimleri incelesen daha mantıklı olacaktır. Kitap konusunda geçmiş yılların açıklamalı soru çözümlerini tavsiye edebilirim. Sanırım funda yüksel'in üds için çok kaliteli bulduğum bir kitabı vardı. günde 8-9 saat çalışarak 90 puanlara dahi yaklaşabileceğini düşünüyorum, umarım istediğin puanı elde edebilirsin...

ahmet_uyar

Öğrenci
sağolun arkadaşlar tavsiyleriniz için.acaba gramer kitabı olarak els den çıkan english grammar inside and out kitabı nasıldır.bide kelime kitabı olarak ne tavsiye ederseniz

relaxy

Doçent
sağolun arkadaşlar tavsiyleriniz için.acaba gramer kitabı olarak els den çıkan english grammar inside and out kitabı nasıldır.bide kelime kitabı olarak ne tavsiye ederseniz

naçizane olarak, Word Power for Proficiency in English - Ayhan Sezer kitabını tavsiye edebilirim,
suat gürcan rıdvan gürbüz' ün Test Your ÜDS Level fenBilimleri Konu Anlatımlı Son 10 Sınav ve Ayrıntılı Çözümleri kitabı da gramer açısından oldukça yeterli gözüküyor...

hedef75

Öğrenci
ben öncelikle çıkmış soruları çözmeni tavsiye ediyorum kendin kelimeleri çıkar ve ezberle sağlık sosyal fen ayırt etmeden çalış daha sonra kpds soruları en son özgün soru...kelime bilgini geliştirirsen üdsden 70 almak hiç de zor dğl başarılar şimdiden

niçünn

Öğrenci
Hocam kursa git.. evde debelenip durursun.. kitapla olacak iş değil kitaptan çalışır en fazla 50 alırsın.Bu işi bilen kursa yazıl hatta illa evde çalışacağım diyorsan onlıne üds kursları var.. nacizane tavsiyem budur..

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
Bende kursa gitmenizi tavsiye ederim. Aralikta maart uds icin kursa basladim. Bilgim cok iyi olmamasina ragmen kursu ski takip ederek 50 li bir puan aldim. Ayni kursumun kpds hazirligina devam ettim. Simdi daha iyi bir puan bekliyorum.
Hatta bir dahaki sinavlarada calisip 80 gibi bir hedef koydum. Grameri ve kelimeyi hallettikten sonra ales sozel sorulari gibi geliyor dil.. Devamli ceviri yaparak ve soru cozerek kelime hazineniz cok iyi gelisir. Ama kelime ezberlerken turkce karsiligini degil ingiluzce es anlamlisini yasarak ezberleyin. Bu sayede kelime hazineniz gayet iyi oluyor. Keske kpds hazirlanirken az daha cok calissaydim da daha iyi bir puan alsaydim.

tahirhami

Öğrenci
en yakın ingilizce kursu 100 km uzakta olduğu için özel ders aldım hocayla haftada 3 saat olmak üzere 2 ay devam ettik ve bu süreçte paragraf okuma üzerinden çalıştık yani grameri bile okuma parçasında karşılaştıkça anlattı.Bu süreç içerisinde kelime ezberleten ve içinde okuma parçaları,güncel haberlerin olduğu bir siteyi takip ettim.Sınavda paragraf sorularını en sona bıraktım ama tecrübesizlik ve heyecan sebebiyle yetiştiremediğim için 20 soruyu da bloglar halinde salladım... evet 2 ay paragraf çalışıp soruları yetiştirememek çok ironik gelebilir ama forumlardan takip ettiğim kadarı ile ilk 24 soruda sadece 3 yanlışım var(2 si close test,biri bağlaç sorusu)diğer bölümlerde benim gibi yeni başlayan biri için gayet tatmin edici ve 55-60 puan bekliyorum eğer soğukkanlı bi şekilde ve daha teknik olup paragrafları yetiştirsem 70 almamak içten bile değildi.Kısaca profesyonel yardım ve düzenli çalışma çok önemli ayrıca bol bol okuyun gerçekten sadece paragraf değil kelime bilgisinden gramere herşeyde işe yarıyo.Şimdiden kolay gelsin..

ahmet_uyar

Öğrenci
söylediğim gibi geçen sene kursa gittim.buna rağmen nedense çok düşük bi puan aldım.onun için bu sene büyük ihtimal evde hazırlancam.internette uzmaningilizce.com diye bi site var.buraya üye olan varmı.ben baya beğendim.ayrıca internetten online eğitim veren hangi siteler var.

kaya_06

Öğrenci
dil becerisi öle bir günde olacak bir sey degil. ben tam 1.5 yıldır calısıyorum ama düne kadar hep yanlış çalıştıgımı bir arkadaş gösterdi. arkadaşlar AHMET AKIN ın kitaplarını tvsiye ederim onun dışında tek bir kitapa ihtiyacınız var oda reader at work 1 ve 2 sureklu okumak lazımmıs en az 4 yada 5 sefer bıtırdıgınde 70 alınıyormus onu arkadasımdan öğrendım . kendısı sadece ama sadece 1 yıl boyunca reader at worklere calısmıs gecen sınavdan öncekı sınavda 60 son üds 70 ve dahasıda olur. bende yıllardır kursa giderim en iyi hocalardan cin gibi taktik teknik aldım. iddalıyım teknikle cok soru çözebilirim ama en fazla bu 60 olur ki bugune kadar en yüksek 56.25 aldım. sson yapılan kpds dede ılk 34 de 30 ama gerıye kalan pkuma sorularında kac yaparım bılememe ve yıne paragraflarda yeterınce okuma yapmamama baglı olarak ortaya cıkan sorun su en fazla 8-10 dogru yapabılmem. fazla söze gerek yok ben bütün çalışma stratejimi çöpe attım yeni dönemde tamamen çeviri yaparak hazırlancam tavsiye ederım

feri02

Öğrenci
hocam evdede calısıp iyi puanlar alabilirsin..benımki oyle oldu lise ve ünide herhangi bir inglizce alt yapı olmadan köyde öğretmenliğin olumsuz şartlarında bile 86küsr puan aldım.tabi sağlam ve kaliteli bir kurs süreci daha hızlandırırır.Ben de çıkmış soruları ayrıntılı çözmeni ve konunları onların üzerinden öğrenmeni tavsite ediyorum.kolay gelsin şimdiden

oft1989

Öğrenci
eğer 60 seviyesinde olsaydınız evde okuyarak 90 bile alırdınız ki bir yerden sonra hersey okuma,ama öncesinde 50 60 seviyesine gelmek lazım ki o da yine belli bir grammer ve temel istiyor,bu da kurs olmadan bence çok zor..ben 71.25 alana kadar kursa gittim,o puanı alınca bıraktım kursu ve sadece kitap dergi gazate okudum ve puanım sonraki sınavda 82.50 ye cıktı... bilmiyorum anlatabildim mi ?

oft1989

Öğrenci
dil becerisi öle bir günde olacak bir sey degil. ben tam 1.5 yıldır calısıyorum ama düne kadar hep yanlış çalıştıgımı bir arkadaş gösterdi. arkadaşlar AHMET AKIN ın kitaplarını tvsiye ederim onun dışında tek bir kitapa ihtiyacınız var oda reader at work 1 ve 2 sureklu okumak lazımmıs en az 4 yada 5 sefer bıtırdıgınde 70 alınıyormus onu arkadasımdan öğrendım . kendısı sadece ama sadece 1 yıl boyunca reader at worklere calısmıs gecen sınavdan öncekı sınavda 60 son üds 70 ve dahasıda olur. bende yıllardır kursa giderim en iyi hocalardan cin gibi taktik teknik aldım. iddalıyım teknikle cok soru çözebilirim ama en fazla bu 60 olur ki bugune kadar en yüksek 56.25 aldım. sson yapılan kpds dede ılk 34 de 30 ama gerıye kalan pkuma sorularında kac yaparım bılememe ve yıne paragraflarda yeterınce okuma yapmamama baglı olarak ortaya cıkan sorun su en fazla 8-10 dogru yapabılmem. fazla söze gerek yok ben bütün çalışma stratejimi çöpe attım yeni dönemde tamamen çeviri yaparak hazırlancam tavsiye ederım

reader at work ler sınava hazırlanan herkesin bir daha birdaha bitirmesi gereken kitaplar,özellikle reader at work 2,doğru kaynak=güzel puan

demir86

Öğrenci
KPDS/ÜDS' de puan yükseltmek isteyenlere genel olarak şunu tavsiye edebilirim: gramer ve kelimenin yanısıra çesitli soru tiplerine özgü test tekniklerini ögrendiğinizde, bu teknikleri bol bol denemeler üzerinde uygulayın ve uygularken soruyu teknikle çözdükten sonra bir de okuyarak sağlamasını yapmayın (sonuçta evde yaptığınız bir deneme). Bu şekilde teknikleri kullanma pratikliğiniz artacaktır. Bu arada teknikler için kesinlikle bir KPDS/ÜDS kursuna gidilmeli. Sadece evde bu sınava hazırlanmak çok zahmetli ve zaman kaybettirici olur diye düşünüyorum.

ahmet_uyar

Öğrenci
hocam evdede calısıp iyi puanlar alabilirsin..benımki oyle oldu lise ve ünide herhangi bir inglizce alt yapı olmadan köyde öğretmenliğin olumsuz şartlarında bile 86küsr puan aldım.tabi sağlam ve kaliteli bir kurs süreci daha hızlandırırır.Ben de çıkmış soruları ayrıntılı çözmeni ve konunları onların üzerinden öğrenmeni tavsite ediyorum.kolay gelsin şimdiden
peki bu puanı ne kadar sürede aldınız.ayrıca ing bilginiz hangi seviyedeydi hazırlanırken

La1end

Öğrenci
Bol bol kelime ezberleyin hocam. Eş ve zıt anlamlarıyla. Nitelikli parçalar okumaya çalışın. Ve çözümlü çıkmış soruları defalarca çözüp mantığını anlayın... Pelikan'ın (Mustafa Demir, Gürcan Günay) fasikül şeklinde çıkmış sorularını taviye ederim. Biraz pahalı gibi ama iyice sorun fiyatları baya değişiyor. (54 deniliyordu çogu yerde 33 e almıştım.) Başarılar dilerim.

cay571

Öğrenci
alamazsın daylighten cokta faydası olmaz, kurs yardımıyla yapamadıysan evde tek başına oturup başarabilmen zor. Tavsiyem kurs veya bir grupla beraber hareket ederek çalışman, bilen birinin desteği gerekli bence, tecrübeyle sabit, iyi çalışmalar