YDS'den 80 ve Üstü Alanların Çalışma Stratejileri..

I

irem35

Guest
Arkadaşlar herkese şimdiden başarılar :) son yds den 60 aldım. Ancak en az 70 gerekiyor bana:( ya benim gramer bilgim var , kelime de fena değil, en çok çıkan yds kelimeleri aldım örnek cümleleri falan var çalışıyorum. Ancak soru çözerken mesela içinde geçen kelimeleri bilsemde cümleyi anlayamıyorum:( neden bilmiyorum. Uzun cümleleri anlayamıyorum. Ne yapmalıyım okuduğumu anlamak için kelime kelime kafamda türkçemi düşünmeliyim? :(

nathalie

Öğrenci
Arkadaşlar herkese şimdiden başarılar :) son yds den 60 aldım. Ancak en az 70 gerekiyor bana:( ya benim gramer bilgim var , kelime de fena değil, en çok çıkan yds kelimeleri aldım örnek cümleleri falan var çalışıyorum. Ancak soru çözerken mesela içinde geçen kelimeleri bilsemde cümleyi anlayamıyorum:( neden bilmiyorum. Uzun cümleleri anlayamıyorum. Ne yapmalıyım okuduğumu anlamak için kelime kelime kafamda türkçemi düşünmeliyim? :(

uzun komplike cümleleri anlamak için bazı yapıları bilmek gerekli. clause denen yapıları, bağlaçları falan bilmek şart.

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
80 üzeri nasıl alırımı değil 95 üzeri nasıl alırım diye düşünürseniz ve buna yönelik çalışırsanız, sınav çok zor olsa bile en kötü 75-80 alırsınız.

Beyninizi sınırlamayın.

Son düzenleme:

MissHilary

Öğrenci
Puanım 91,25. ,Üniversiteyi ingilizce okudum, ingilizce eğitim veren bi okuldan mezunum. Bunun elbette yararı oldu ama önemli olan ingilizce okumak. Bırakın yds hazırlıklarını falan. Herkese aynı şeyi tavsiye ettim bugüne kadar, yapmanız gereken tek şey şu:

Sevdiğiniz bir roman, öykü, şiir vs vardır mutlaka. Okuduğunuz bir kitap diyelim ki Jack London, Beyaz Diş. Çoğu kişi bu kitabı okumuştur. Türkçesini okuyun, ama sevdiğiniz bi kitap olmalı ki ilginizi çeksin. Sonra kitabın ingilizcesini bulun, zaten artık internette e-kitap halinde hepsi var. Daha önce Türkçesini okuduğunuz bu kitabın ingilizcesini sözlüğe hiç bakmadan okuyun. Her sayfada bilmediğiniz kelimeler için durmayın. Genelinden anlamı çıkarmaya çalışın o zaman daha fazla aklınızda kalır. Sevdiğiniz bir kitap olacak ki okurken sıkılmayın, ilginizi çeksin. Ben bu şekilde 3 roman okudum, sonuç bu işte. Zor gelmesin gözünüze, hallolur. Önce ince kitaplardan okumaya başlayarak -sıkılmamanız açısından- daha kalın kitaplara doğru geçebilirsiniz.

Harika bir öneri olmuş :) Uygulayacağım..

karincak

Öğrenci
Merhabalar,
Aslında sınava sayılı bir kaç gün kaldı ama tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini dinlemek faydalı olabilir diye düşünüyorum. İngilizce konuşma açısından hiç bir sıkıntı çekmiyorum, 1 sene kadar Amerika'da çalıştım. İngilizce gramer olarak hiç altyapım yok, lisede bölümüm Almanca'ydı Üniversite'de ise konular ağır olmadığı için rahatlıkla geçmiştim İngilizce derslerine girmeden. İşim gereği daha iyi bir pozisyona sıçrayabilmek ve dil tazminatı alabilmek için bu sınava gireceğim. Geçtiğimiz Eylül ayında girip 60 puan aldım. Dil tazminatı alabilmek için baraj 75 puan. İnternet üzerinden online video dersleri satın aldım, derslerin hepsini bitirdikten sonra daha önceki çıkmış soruları çözmeye başladım. Aldığım puan 70 ile 75 arasında değişmekte. Denemelerden hedefe yakın puan alıyor olsam da, işimi şansa bırakmak istemiyorum. Sizce puanımı bu seviyede arttırmak için ne gibi yöntemlere başvurabilirim ? Örneğin sınavda başlayacağım soru türü Paragraf tamamlama mı olsun ? Zayıf olduğun konulara çalış diyenler olabilir ama her denemede değişiyor bu durum, örneğin bir denemede paragraflarda sadece 2 yanlış yapıyorken, birinde 7 yanlışım çıkabiliyor veya anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulmada, birinde hepsi doğruyken diğerinde 4 yanlış çıkabiliyor. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler...

A

Akademik Forum

Guest

feli

Öğrenci
Benim elimde bütün konuların konu anlatımlı ve soru çözümlü videoları var kelime egzersizleri vs. de içeriyor o setin videolarını izleyerek 82 aldım daha önce 56 almıştım isteyen varsa mesaj atsın
gönderebilirim.

A

Akademik Forum

Guest
jjuı

Benim elimde bütün konuların konu anlatımlı ve soru çözümlü videoları var kelime egzersizleri vs. de içeriyor o setin videolarını izleyerek 82 aldım daha önce 56 almıştım isteyen varsa mesaj atsın
gönderebilirim.

feli hocam bana da ulaştırabilir misiniz videoları

ahmetb123

Öğrenci
merhaba arkadaşlar meslek lisesi mezunuyum ve ingilizce seviyem intermediate idi ve istanbul lisan merkezine gitmeden önce puanım 50 felandı ve 1ay gittim eğitim aldım ve hergün yds'ye çalıştım hocalarımın verdiği alıştırmaları ödevleri hep günü gününe yaptım ve günde en az 1.5 saat çalıştım ve sonuç 84 :))

A

Akademik Forum

Guest
taktik maktik yok bam bam bam şaka bi yana 2 deneme çözdüm 87,5 aldım nasıl oldu galiba ingilizce metin çok okuduğumdan ve sürekli merak ettiğimden