Yıllara Göre Açılan ÖYP Dil Merkezleri

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Dil kursları Güz dönemi için Ekim-Kasım aylarında Bahar dönemi için ise Şubat-Mart aylarında açılmaktadır.

2010 Yılında Açılan Yurtiçi Yabancı Dil Merkezleri

1- Akdeniz Üniversitesi
2-Anadolu Üniversitesi
3- Ankara Üniversitesi
4- Çukurova Üniversitesi
5- Dokuz Eylül Üniversitesi
6-Erciyes Üniversitesi
7- Gazi Üniversitesi ( İngilizce- Fransızca- Almanca)
8-Gaziantep Üniversitesi
9- Hacettepe Üniversitesi
10- İstanbul Teknik Üniversitesi
11-Orta Doğu Teknik Üniversitesi
12- Sakarya Üniversitesi
13-Selçuk Üniversitesi
14-Yıldız Teknik Üniversitesi
15- Marmara Üniversitesi ( İngilizce- Almanca)

2011 Yılında Açılan Yurtiçi Yabancı Dil Merkezleri

1- Anadolu Üniversitesi
2-Ankara Üniversitesi
3- Akdeniz Üniversitesi
4- Boğaziçi Üniversitesi
5- Dokuz Eylül Üniversitesi
6- Gazi Üniversitesi ( İngilizce- Almanca)
7- Hacettepe Üniversitesi
8- İstanbul Teknik Üniversitesi
9- Orta Doğu Teknik Üniversitesi
10- Marmara Üniversitesi
11- Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

2012 Yılında Açılan Yurtiçi Yabancı Dil Merkezleri

1. Akdeniz Üniversitesi
  2. Anadolu Üniversitesi
  3. Ankara Üniversitesi
  4. Dokuzeylül Üniversitesi
  5. Boğaziçi Üniversitesi
  6. Gazi Üniversitesi
  7. Gaziantep Üniversitesi
  8. Hacettepe Üniversitesi
  9. İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  11. Selçuk Üniversitesi
  12. Yıldız Teknik Üniversitesi
  13. Marmara Üniversitesi
  14. Karadeniz Teknik Üniversitesi

Erhan

Öğrenci
hocam, puanı 50 nin üstünde 65 in altında olan biri kazandı diyelim. Şubat-mart aylarında ki kurslara gitmek zorundamıdır yoksa 1 sene sonraki kurslara kadar bekleyebiliyormu?Evli durumda olanlar için büyük sıkıntı 6 ay ayrı kalmak. 1 yıl içerisinde 65 i geçip dil kursuna gitmesine gerek kalmayadabilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
M

Merve

Guest
Dik kursu zorunlu, ertelemeniz ya da kendi imkanlarınızla çalışmayı seçmeniz söz konusu değil.
ÖYP araştırma görevlilerinin yurtiçi yabancı dil eğitimine katılmaları ve devam etmeleri zorunludur. Dil eğitimine katılmayanların veya yeterli dil puanı almış olsalar dahi dil eğitimine devam etmeyenlerin kadro ile ilişikleri kesilir.

mafsal

Öğrenci
peki bu listedeki üniv lerden hangisine yönlendiriliyoruz? Biz mi seçiyoruz üniv kendi mi seçiyor yoksa herhangi bir puana göre tercihler mi yapılıyor?
Teşekkürler

Dik kursu zorunlu, ertelemeniz ya da kendi imkanlarınızla çalışmayı seçmeniz söz konusu değil.
ÖYP araştırma görevlilerinin yurtiçi yabancı dil eğitimine katılmaları ve devam etmeleri zorunludur. Dil eğitimine katılmayanların veya yeterli dil puanı almış olsalar dahi dil eğitimine devam etmeyenlerin kadro ile ilişikleri kesilir.

sidneh

Profesör
Aynen hocam, ilan edilen listeden tercih yapıyorsunuz. Ama naçizane tavsiyem hepsini yazın, sınırlamayın tercihlerinizi.

bb35

Öğrenci
Hocam peki bu dil okullarının 50 kişi kontenjanı her yıl aynı mıdır? Yeni atanan 2.067 kişinin kaçının dil puanı 65 üstüdür? Ortalama bir rakam verebilir misiniz? Sondan 113 üyüm:) Tercihleri 3 büyük ilden başlayarak ve devamında da batıdan doğuya doğru yaparsam sondan üçüncü tercihime kalırım? Kendim doğuya atandım ama keşke atandığım üniversitede dil merkezi olsaydıda orda gitseydim en azından senet imzalamazdım değil mi?

eylence

Öğrenci
Gazi ve ankara üniversitesini kesinlikle tavsiye etmem. Öncelikle ankaranın dışında Gölbaşı nda veriliyor eğitim. .Üniversite ile hiç bağınız olmuyor mesela. Sosyal hiç bir alan yok.
Ayrıca eğitimin de pek de iyi olduğu söylenemez. Bizim gruplarda sınavı geçemeyen bir çok kişi bile oldu. Korkup ekstra kursa yazılanların sayısıda hayli fazlaydı. Ankara üni ye gidecekler için şunu söyleyebilirim eski tömer hocaları pek kalmamış. Eğer iyi bir hoca denk gelirse ne ala ama kötü birine denk gelirseniz vay halinize. Tavsiye : Tolga ŞENKAYA VE ALPARSLAN ACAR. Bir kaç kişi daha var ama genelde öğretim kadrosu kötüydü.

autum_n

Öğrenci
merhaba, aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler..

ben ilk defa baş vurdum ve çok fazla bilgi sahibi değilim.. Acaba dil merkezi seçimleri ne zaman yapılıyor? Atama için baş vuru belgeleri tesliminden sonra mı oluyor ? YÖK sayfasından mı yapılacak? Nasıl haberdar oluyoruz..

iyi günler..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhaba, aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler..

ben ilk defa baş vurdum ve çok fazla bilgi sahibi değilim.. Acaba dil merkezi seçimleri ne zaman yapılıyor? Atama için baş vuru belgeleri tesliminden sonra mı oluyor ? YÖK sayfasından mı yapılacak? Nasıl haberdar oluyoruz..

iyi günler..

YÖK sayfasından yapılacak zaten biz de rehber hazırlıyoruz ona göre. Şubatın ortası gibi olur.