Yıllara Göre Açılan ÖYP Dil Merkezleri

adali1

Öğrenci
Sevgili arkadaşlar aranızda İELTS sınavına giren birileri varsa sınava dair görüş ve fikirlerini paylaşabilir mi? Bu sınava girmeyi düşünenler açısından faydalı olacaktır.

mystery028

Öğrenci
merhaba arkadaşlar ben geçen hafta ielts sınavına girdim. ielts sınavı 2 farklı modülden oluşuyor. akademik ve genel ielts. ben akademik olana girdim ve zor olduğunu söylemek isterim. yani kısa sürede çalışıp da yapılabilecek bir sınav değil. sınav listening, reading, writing ve speaking den oluşuyor. eğer daha önce yabancı ülkede bulunduysanız speaking kısmını geçebilirsiniz. sınavda zaman sıkıntısı oluyor. reading i ben yetiştiremedim. kısacası öyle kolay bir sınav değil. keşke kpds çalışıp geçen dönem kpds ye girseydim dedim. yine de şansınızı deneyebilirsiniz. sınav ücreti de 345 tl. ucuz bir sınav da değil. bunu da belirteyim. kolay gelsinn

SAYCA

Öğrenci
merhabalar,
meb'de çalışıyorum,muğla üniversitesini kazandım, istenen belgeleri teslim ettim, hizmet belgemin muvafakat başlatmak için yeterli olduğunu söylediler. dil eğitimi tercihleri belirttiğiniz gibi şubatta açılırsa, muvafakat sürecimde uzayabilir,atamam yetişmeyebilir. bu durumda dil eğitiminde sonraki dönemi beklemek zorunda kalır mıyım? bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

GENCKORKMAZ

Öğrenci
öyp dil merkezleri için tercihleri ne zaman yapacağiz peki. Ona göre atandiğimiz yerde kalacak yer ayarlamamiz gerekecek ve henüz hiç birşey belirlenmedi.

Mr December

Baş Editör
öyp dil merkezleri için tercihleri ne zaman yapacağiz peki. Ona göre atandiğimiz yerde kalacak yer ayarlamamiz gerekecek ve henüz hiç birşey belirlenmedi.

Eğitim tercihleri alındıktan sonra dil tercihlerine sıra gelecek. En geç mart gibi olur.

merhabalar,
meb'de çalışıyorum,muğla üniversitesini kazandım, istenen belgeleri teslim ettim, hizmet belgemin muvafakat başlatmak için yeterli olduğunu söylediler. dil eğitimi tercihleri belirttiğiniz gibi şubatta açılırsa, muvafakat sürecimde uzayabilir,atamam yetişmeyebilir. bu durumda dil eğitiminde sonraki dönemi beklemek zorunda kalır mıyım? bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

Ataması yapılıyor diye yazı alıp gidersiniz eğitime sorun olmaz.

S

shockhan

Guest
Sevgili arkadaşlar aranızda İELTS sınavına giren birileri varsa sınava dair görüş ve fikirlerini paylaşabilir mi? Bu sınava girmeyi düşünenler açısından faydalı olacaktır.

Ben 5 ocak'ta girdim.. 5.0 aldım

Sınav tam bir ingilizce yeterlik ölçme sınavı...

kpds-üds gibi 2bin kelime +3000 synonyms ezberlemeye gerek yok :)

Ama tabi belirli bir ingilizce temelinizin olmasıda gerekiyor..

4 aşamalı olduğu için bazı arkadaşlarımız speaking-listeningte oldukça zorlanıyorlar..

Ancak Hazırlık geçmişiniz var, filmleri de altyazılı izleme alışkanlığınız varsa birde www.ielts-exam.net'teki örneklere 2-3 gün göz gezdirirseniz

4-4.5 gibi sonuçları kolaylıkla alabilirsiniz...

ama tekrar belirtmekte fayda var belirli bi ingilizce geçmişi şart....

Yani genel ingilizce düzeyi iyi olanların girmesini kesinlikle tavsiye ederim...

adali1

Öğrenci
Ben 5 ocak'ta girdim.. 5.0 aldım

Sınav tam bir ingilizce yeterlik ölçme sınavı...

kpds-üds gibi 2bin kelime +3000 synonyms ezberlemeye gerek yok :)

Ama tabi belirli bir ingilizce temelinizin olmasıda gerekiyor..

4 aşamalı olduğu için bazı arkadaşlarımız speaking-listeningte oldukça zorlanıyorlar..

Ancak Hazırlık geçmişiniz var, filmleri de altyazılı izleme alışkanlığınız varsa birde www.ielts-exam.net'teki örneklere 2-3 gün göz gezdirirseniz

4-4.5 gibi sonuçları kolaylıkla alabilirsiniz...

ama tekrar belirtmekte fayda var belirli bi ingilizce geçmişi şart....

Yani genel ingilizce düzeyi iyi olanların girmesini kesinlikle tavsiye ederim...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, daha önce hazırlık geçmişim var üniversitede 1 yıl hazırlık okudum. Writing ve listening konusunda iyiydim ama geçen zaman ne kadarını götürdü, ne kadarı kaldı bilemiyorum. Ama Nisanda yds'den 65 alamazsam İelts'ye gireceğim büyük ihtimal. Szi bu sınav için kursa gittiniz mi acaba, yani gerekli midir kurs sizce?

S

shockhan

Guest
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, daha önce hazırlık geçmişim var üniversitede 1 yıl hazırlık okudum. Writing ve listening konusunda iyiydim ama geçen zaman ne kadarını götürdü, ne kadarı kaldı bilemiyorum. Ama Nisanda yds'den 65 alamazsam İelts'ye gireceğim büyük ihtimal. Szi bu sınav için kursa gittiniz mi acaba, yani gerekli midir kurs sizce?

Ben writing için toplam 8-10 saatlik bir kurs aldım...bence çok gerekli değil kurs...

Verdiğim sitedeki çalışmaları-dersleri-konuları anlıyorsanız kursa hiç gerek yok :)
Ziraa hepsi orda var.

ab55

Öğrenci
atandığımız üniversitede dil kursu açılırsa süreç nasıl olur arkadaşlar bilen var mı? yine tercih mi yapıcaz yoksa üniversite bizi kendi bünyesinde mi gönderecek?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
atandığımız üniversitede dil kursu açılırsa süreç nasıl olur arkadaşlar bilen var mı? yine tercih mi yapıcaz yoksa üniversite bizi kendi bünyesinde mi gönderecek?
Yine tercih yapacaksınız. Orayı ilk sıraya yazın sizin için daha iyi olur belki senet almazlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

egtmmat

Öğrenci
bir arkadaşımız gazi ve ankara üniversitesinin dil eğitiminin yetersiz olduğundan bahsetmiş. dil eğitimi alan arkadaşlar bu konuda fikirlerini belirtirlerse tercihlerimizi yaparken bizim için ek bilgi kaynağı olur.

ebemine

Öğrenci
hocam benimde bir sorum olacaktı; benim dil puanım 65 in altında dil kursuna gidip geçtiğim taktirde yüksek lisans yaparken tekrar kullanacağım öyp puanım yeni dil puanımla hesaplanmış puan mı olacak yoksa önceki öyp puanım mı olacak ??

ebemine

Öğrenci
teşekkürler hocam bir sorum daha olacaktı tubitak bursu için alesin herhangi bir alanından 80 almak yeterli mi yoksa y.lisans yaptığımız alandan mı almamız gerekiyor??

muratesma

Öğrenci
merhaba nazmi hocam , benim de bir sorum olacak,
şimdi 2013 güz döneminde Selçuk üni. de dil eğitimi merkezi açıldı peki 2014 bahar döneminde de açılır mı.