YLSY Direk Yurtdışı Dil Eğitimine Gitmek İsteyenler

makel

Öğrenci
Meb'den aldığım bilgiye göre dil puanı olup da direkt yurtdışındaki dil eğitimine katılmak mümkünmüş. Önce dil okuluna katılıp sonra eylülde eğitime başlanabiliyor şeklinde bilgi verdiler. Halihazırda yeterli dil puanı olanlar için iyi bi haber..

ironman

Öğrenci
ben perşembe günü Meb'i aradığımda yurt içi dil kursu olanların yurt dışı dil kursuna gidiş tarihlerinin Eylül, direk yurt dıŞı kursa katılacakların ise Mart Nisan aylarında çıkışının yapılacağını söylediler.

Hocam ben de bugün meb e bizzat gidip sordum kurs başlangıç tarihleriyler ilgili yurtdışı dil kursları Eylül,Yurt içi dil kursları mart ın ilk haftası başlayacak dediler.En sağlam bilgiyi dde 7 şubatta yayınlarız dediler.onlar da emin değil gibi geldi :)

- - - Güncellendi - - -

Twitterda paylaşılan, bir arkadaşın MEB'e dil kursu dönemleriyle ilgili bilgi almak için gittiğinde aldığı yanıt:" yurt dışı dil kursuna bireysel olarak tek tek gönderilmiyorsunuz yani siz yurt içi dil kursuna katılmasanızda yurt içi dil kursu bitene kadar yurt dışında dil okuluna gidemezsiniz."

Stell@

Öğrenci
Hocam o konuda fikrim yok arayıp bir sorun isterseniz, ya da 7 Şubat'ı bekleyeceğiz hep beraber gerekli açıklamalar o gün yapılacakmış.

hocam meb gittim bugun subat son-martın ilk haftası dendi yurt dısı içinde eylülde yollamayı düşünüyorlarmıs

- - - Güncellendi - - -

Hocam o konuda fikrim yok arayıp bir sorun isterseniz, ya da 7 Şubat'ı bekleyeceğiz hep beraber gerekli açıklamalar o gün yapılacakmış.

hocam meb gittim bugun subat son-martın ilk haftası dendi yurt dısı içinde eylülde yollamayı düşünüyorlarmıs

son mesaja bakmadan cevap yazmışım arkadaş yazmıs bende önce:)

- - - Güncellendi - - -

Hocam ben de bugün meb e bizzat gidip sordum kurs başlangıç tarihleriyler ilgili yurtdışı dil kursları Eylül,Yurt içi dil kursları mart ın ilk haftası başlayacak dediler.En sağlam bilgiyi dde 7 şubatta yayınlarız dediler.onlar da emin değil gibi geldi :)

- - - Güncellendi - - -

Twitterda paylaşılan, bir arkadaşın MEB'e dil kursu dönemleriyle ilgili bilgi almak için gittiğinde aldığı yanıt:" yurt dışı dil kursuna bireysel olarak tek tek gönderilmiyorsunuz yani siz yurt içi dil kursuna katılmasanızda yurt içi dil kursu bitene kadar yurt dışında dil okuluna gidemezsiniz."

Hocam o zaman yurt dısı daha mantıklı keske bugun sorsaydım burda ankarada giderim almanca kursuna sonrasındada 1.5 yıl yurt dısı kurusuna giderim gerekli soruları sormadan gelmişim :(

ironman

Öğrenci
Yurtdisina direk gitmeyi dusunenler icin eylul cok gec degil mi hocam yaa
çok geç tabi çalışmayanlar için yurtiçi daha mantıklı görünüyor.eylülü bekleyeceğiz madem eylüle kadar yurtiçi alırım eylülden sonra herkesle birlikte yurtdışı alırım daha mantıklı

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

son mesaja bakmadan cevap yazmışım arkadaş yazmıs bende önce:)

- - - Güncellendi - - -

Hocam o zaman yurt dısı daha mantıklı keske bugun sorsaydım burda ankarada giderim almanca kursuna sonrasındada 1.5 yıl yurt dısı kurusuna giderim gerekli soruları sormadan gelmişim :(
Hocam çalışanlar için istifa etmemek açısından eylülde direk yurtdışı kursu daha mantıklı fakat evdeyseniz ve boşsanız yurtiçi dil eğitimi daha mantıklı gibi geliyor.

Barışş1

Öğrenci
arkadaşlar bugün açıklama yapılacağı söylenmişti rbo.meb.gov.tr ye giriş yapamıyorum acaba bir güncelleme mi söz konusu, direk yurt dışına gidebilecekler için gerekli olan dil puanı kaç ? ve hangi sınav ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum

sametweb

Öğrenci
Arkadaşlar ben kendim dil kursu ayarlamak istiyorum. Bu durumda en erken ne zaman gidebilirim? MEB'i beklemek istemiyorum acelem var. Bu konuda bilgisi olan yok mu ?

ironman

Öğrenci
arkadaşlar bugün açıklama yapılacağı söylenmişti rbo.meb.gov.tr ye giriş yapamıyorum acaba bir güncelleme mi söz konusu, direk yurt dışına gidebilecekler için gerekli olan dil puanı kaç ? ve hangi sınav ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum

açıklama 7Ocak değil 7şubatta hocam

Barışş1

Öğrenci
açıklama 7Ocak değil 7şubatta hocam
teşekkürler hocam ben onu nasıl şartlandıysam 7 ocak diye okumuşum :) rbo ya girebiliyor musunuz?

ama ( burasını meb e diyorum ) bu durum çok saçma ona göre insanlar direk yurt dışını seçecek yada iddia edildiği gibi herkesi eylülde yurt dışına yollayacaklarsa yurtiçi dil kursuna katılırım

ironman

Öğrenci
teşekkürler hocam ben onu nasıl şartlandıysam 7 ocak diye okumuşum :) rbo ya girebiliyor musunuz?

ama ( burasını meb e diyorum ) bu durum çok saçma ona göre insanlar direk yurt dışını seçecek yada iddia edildiği gibi herkesi eylülde yurt dışına yollayacaklarsa yurtiçi dil kursuna katılırım

RBO ya girilemiyor hocam bir çok kişi aynı dertten muzdarip :) aynen öyle 7 şubat yanlış bi zamanlama ama her durumda yurtiçi mantıklı geliyor bana o yüzden benm açımdan sıkıntı yok :)zaten sonrasında yurtdışı dil eğitimi de var burda bir dolu prosedürle uğraşmaktansa bir an önce burda dil eğitimine başlarım devamı gelir zaten yurtdışına da gideriz.Toefl ı burda halledip gitmek daha akıllıca geliyor bana

ironman

Öğrenci
Arkadaşlar bir arkadaş meb i aramış mart nisan gibi söylenmiş.

walla meb çalşanlarının içtiğinden ben de içmek istiyorum herkes bişey söylüyor biri kati suretle eylül derken diğeri yurtdışı için mart diyor şaka gibi.

- - - Güncellendi - - -

hocam inşallah öyledir :) çünkü ben direk yurt dışı düşünüyorum, sonra sizi de eylülde (çok saçma bana göre) göndereceğiz derlerse ayva çiçek açmış yar mı gelecek diye tuttururuz :)

barış hocam bana öyle geliyo ki eylül diycekler meb bu :) sonra ayvalar çiçek açacak sizin :)

- - - Güncellendi - - -

6 ay yurtici sonrasinda 1 yil yurtdisi dil egitimi suresi dogru mudur

aynen öyle

Barışş1

Öğrenci
RBO ya girilemiyor hocam bir çok kişi aynı dertten muzdarip :) aynen öyle 7 şubat yanlış bi zamanlama ama her durumda yurtiçi mantıklı geliyor bana o yüzden benm açımdan sıkıntı yok :)zaten sonrasında yurtdışı dil eğitimi de var burda bir dolu prosedürle uğraşmaktansa bir an önce burda dil eğitimine başlarım devamı gelir zaten yurtdışına da gideriz.Toefl ı burda halledip gitmek daha akıllıca geliyor bana

eyvallah hocam teşekkür ederim :) ya benim ufakta olsa biraz puanım var, türkiye de yeterince yetersiz eğitim aldım ama eskilerin dediği gibi dil dile değmeden olmayacak :)

ironman

Öğrenci
eyvallah hocam teşekkür ederim :) ya benim ufakta olsa biraz puanım var, türkiye de yeterince yetersiz eğitim aldım ama eskilerin dediği gibi dil dile değmeden olmayacak :)

Hocam dil dile değmeli doğru da o lanet olası gramer bilmem ne varya.Yurtdışında olmuyomuş gidenler öyle diyo :)

- - - Güncellendi - - -

Yurticinde kurs alsanda almasanda yurtdisi dil egitim suresi 1 yil oldugundan dolayi ben eylule inanmaya basladim hocam

evet hocam ben de

Barışş1

Öğrenci
Hocam dil dile değmeli doğru da o lanet olası gramer bilmem ne varya.Yurtdışında olmuyomuş gidenler öyle diyo :)

- - - Güncellendi - - -

evet hocam ben de

hocam grammerde 4 tane zamanı biliyorum geçmiş zaman, şimdiki zaman, geniş zaman ve gelecek zaman oraya gidince de perfect ler falan karışıyor ya, hani aşk acısı gibi zamanlar var yok bitmiştide hala etkisi devam ediyordu da :) onları da orda öğrenirim ama hiç temel olmadan gitmek mantıklı değil tabi, birde hocam herkesin ittifak ettiği tek konu dil öğrenme tamamen kişisel gayret gerektiriyor yani yurt içi, yurt dışı fark etmez diyorlar

ironman

Öğrenci
hocam grammerde 4 tane zamanı biliyorum geçmiş zaman, şimdiki zaman, geniş zaman ve gelecek zaman oraya gidince de perfect ler falan karışıyor ya, hani aşk acısı gibi zamanlar var yok bitmiştide hala etkisi devam ediyordu da :) onları da orda öğrenirim ama hiç temel olmadan gitmek mantıklı değil tabi, birde hocam herkesin ittifak ettiği tek konu dil öğrenme tamamen kişisel gayret gerektiriyor yani yurt içi, yurt dışı fark etmez diyorlar
Siz de haklısınız bari mart nisan deseler hocam :)eylül derlerse fena :)