YLSY Sıkça Sorulan Sorular

Tharmature

Öğrenci
Merhaba,
30 yaşın üzerinde olduğumdan dolayı bu programa başvuramıyorum ama doktora için yurtdışına gitmek istiyorum, önemi varsa, lisans 3.25, y.lisans ortalamam 3.65. 33a kadrolu araştırma görevlisiyim. Burslu gidebileceğim ve bütün doktora sürecini yurtdışında tamamlayabileceğim başka programlar var mı? Araştırdım, tübitak 1 yıl gönderiyor. Yök ise belirlediği alanlarda gönderiyor. (Alanım turizm işletmeciliği)

finduilas

Profesör
Merhaba,
30 yaşın üzerinde olduğumdan dolayı bu programa başvuramıyorum ama doktora için yurtdışına gitmek istiyorum, önemi varsa, lisans 3.25, y.lisans ortalamam 3.65. 33a kadrolu araştırma görevlisiyim. Burslu gidebileceğim ve bütün doktora sürecini yurtdışında tamamlayabileceğim başka programlar var mı? Araştırdım, tübitak 1 yıl gönderiyor. Yök ise belirlediği alanlarda gönderiyor. (Alanım turizm işletmeciliği)
Kadronuzu birakmadan gidebileceginiz bir burs programi yok bildigim kadariyla maalesef.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

efeibo35

Öğrenci
2018 YLSY klavuzu da transkiptinde hem yüzlük hem 4 lük sistem notuyla başvuru yapılabilecek mi. Düzeltildimi not dönüşüm sorunu. Bilgisi olan varmı?

F

furkanmtaskin

Guest
Ylsy2018

ylsy 2018'e başvuru yapmayı düşünüyorum.Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunuyum.ales puanım 75 eğer başvurursam sizce çağrılma imkanım nedir?(Ales puanıma karşın...?) Ayrıca 2019 Ylsy'ye başvurabilir miyim? Engel olacak bir durum yaşar mıyım?

furkanmtaskin

Öğrenci
Merhabalar ben 2018 ylsy başvurmayı düşünüyorum.Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunuyum.Ama Ales puanım 75. Başvuru yaparsam kazanma imkanım nedir?Eğer başvurursam ve olmazsa 2019 ylsy'ye başvurmamı engelleyeci bir durum oluşur mu?