Yüksek Lisansta Tez yazanların ortak sorunları bilgi alışverişi

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
On-line veritabanlarından sorgulayın. Tezlere kaynak olan tüm yabancı makalelere ulaşabilirsiniz. Veritabanlarını kendi üniversitenizin kütüphaneisnden veya alacağınız proxy adreslerinden sorulayabilirsiniz.

dygmsu

Öğrenci
paragraflar arasında 9 punto (önce 3 sonra 6 ) boşluk bırakılmalıdır derken ne demek istiyor...?? açıklayabilir misiniz :(

Podof

Araştırma Görevlisi
Geç gördüm ama burdayız :)

Bu arada yukarıda daha önce yayınlanmış tezleri örnek alabilirsiniz denmiş. Benim tavsiyem kendi okulunuzdan yayınlanmış tezlere bakmanız. Yoksa bir şeyleri yanlış öğrenip sonra hocadan "önüne gelen tezi kabul eden yetkin olmayan insanlar da var her gördüğün teze güvenme" lafını işitebiliyorsunuz, emeğiniz boşa gidiyor.

gelengi

Öğrenci
ben de zor geçirdiğim 5 ay sonunda bir konu bulup tezime başlayabildim. ama bir sorun var bana hep sen bi konuyu bul gerisi gelir diyolardı bütün bir yaz geçti hala ilk sayfadayım.
Hakikaten tez yazan deneyimli arkadaşlar biraz bilgilerinizi paylaşsanız çok müteşekkir oluruz...

mhsr

Öğrenci
bir master tez konusu vermişti danışmanım, çalıştım 6 ay kadar, birşey çıkmadı, hoca sen bul et filan dedi, amenna dedik. onu da yaptık. bir konu üzerinde okumalar yapıyorum da . ama bu danışmandan bana hayır gelmedi gelmeyecek, değiştirmek makul müdür?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
bir master tez konusu vermişti danışmanım, çalıştım 6 ay kadar, birşey çıkmadı, hoca sen bul et filan dedi, amenna dedik. onu da yaptık. bir konu üzerinde okumalar yapıyorum da . ama bu danışmandan bana hayır gelmedi gelmeyecek, değiştirmek makul müdür?

Danışmanı mı yoksa tez konusunu mu değiştirmek istiyorsunuz? :)

A

Akademik Forum

Guest
slm.. Tezimi kendim yazdım ama ir türlü özetini yazamıyorum. yardım edermisiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Kuramsal çerçeve nasıl yazılır? Başka tez ve makalelerden alıntı nasıl yapılmalı oluru nedir yardımcı olurmusunuz arkadaşlar :/

Gld

Öğrenci
yakın zamanda bende teze başlayacağım ama konusu içeriği hala kafama oturmadı:grey: boş yeremi lisans okudum diye bunalıma gircem herhalde