Yurtdışında Hangi Dil Eğitimi Merkezinde Yabancı Dil Eğitimi Almak İsterdiniz?

Yurtdışında Hangi Dil Eğitimi Merkezinde Yabancı Dil Eğitimi Almak İsterdiniz?

• İngiltere

Oy: 58 44.3%
  • Malta

Oy: 5 3.8%
  • Amerika

Oy: 52 39.7%
  • Ülke Farketmez Yeter ki İyi Eğitim Olsun

Oy: 15 11.5%
  • Yabancı Dil Eğitimi Almak İstemiyorum

Oy: 1 0.8%

• Kullanılan toplam oy
    131

bergerac

Araştırma Görevlisi
Aslında yeter ki iyi eğitim olsun seçeneği de seçilebilir ama maksat ingilizce temelin üstüne pratiği katmak ve temeli sağlamlaştırmaksa bir de alanlarda ulaşılabilir kaynaklar topantılar vs açısından tabii abd de olsa fena olmazdı..

celeritas

Öğrenci
bu yabancı dil kursuna sadece puanı 65in altında olanlar mı gönderiliyor? yoksa 65 üstü olanlar da isteği halinde böyle bir hakkı var mı?

bergerac

Araştırma Görevlisi
Yurtiçinde 65 üstü olanları değil 65 altında olanları gönderiyorlar. Yurtdışına ise sadece 65 üstü olanlar istekleri halinde gidebiliyor

honestguy25

Öğrenci
arkadaşlar yurtdışında öyp kapsamında ingilizceden başka bir dılde egıtım almak mumkun mu?? bu yıl olmasa da ilerleyen yıllarda boyle bir uygulama olurmu??

monopol

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar yeni gönderimler hakkında bilgisi olan var mı? Birde yurt dışı dil kursu harcamaları bize verilecek bütçeden (50.000 tl lik öyp bütçesi) düşülüyormu?

bym

Öğrenci
Yurtdışı dil eğitimine araştırma görevlisi olduğumuz sürece istediğimiz zaman gidebiliyor muyuz yoksa atandıktan sonra belli bir süre mi hakkımız var? Mesela göreve başladıktan 4 sene sonra gidebilir miyim?

real2013

Öğrenci
Merhaba,
Öncelikle forum için çok teşekkür ederim çok güzel paylaşımlar yapılıyor.
Benden öncede sorulmuş ama cevap verilmemiş ya da ben göremedim.
Benim puanım 65 in üstünde yurt dışında istekli olarak yabancı dil eğitimi alabiliyorum sanıyorum.
Bu yurt dışındaki eğitimi istediğimiz zaman alabilir miyiz yoksa sadece ilk atanma durumunda mı gidebiliyoruz?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba,
Öncelikle forum için çok teşekkür ederim çok güzel paylaşımlar yapılıyor.
Benden öncede sorulmuş ama cevap verilmemiş ya da ben göremedim.
Benim puanım 65 in üstünde yurt dışında istekli olarak yabancı dil eğitimi alabiliyorum sanıyorum.
Bu yurt dışındaki eğitimi istediğimiz zaman alabilir miyiz yoksa sadece ilk atanma durumunda mı gidebiliyoruz?

Sadece 2011'da gönderim yapıldı başka yapılmadı. Şurdan takip edebilirsiniz: http://www.akademikpersonel.org/oyp...niz/20478-2012-oyp-yurt-disi-dil-egitimi.html

karatashicran

Öğrenci
yurt sşı eğitim olanaklarına dair

Şu an Pensilvanya Üniversitesindeyim eğer, dil eğitimi için gelseydim mutlaka UPEN ELP Intensive programe ı seçerdim.

- - - Güncellendi - - -

İlaveten Texas Nort Texas Unıversity, Texas San Antonio Unı. programları da güzel ve tercih edilebilir. Kaplanı tavsiye edemiyorum çünkü hem çok pahalı hem de tamamen kar amaçlı.

gregorsamsa

Öğrenci
arkadaşlar merhaba,

son açıklanan öyp yönergesine göre yanlış anlamıyorsam bizim isteğimize bağlı olarak 65 üstü puana sahipsek gidebiliyoruz yurtdışına dil eğitimi için. bu noktada süreci bilen arkadaşların yardımını bekliyorum... herkse hayırlı çalışmalar...

rasanet

Öğrenci
merhaba, dil kursuyla ilgili birkaç sorum olacak lütfen bana yardım!!

1- dil kursu için kabul almak için şimdiden girişimlere başlasak olur mu? 100 dolar başvuru ücreti isteniliyor kabul yazımı hemen alıp marttaki kabul tarihine yetiştirmek istiyorum.
2- eşim 3 aylık hamile, ve ben onunla gitmeyi düşünüyorum. 6 ay değil 4 ay gidip gelmeyi düşünüyorum. bu konuyla ilgili nasıl bir sıkıntı olabilir. hemen kabul alırsam mart ayına kadar işlemlerimi yapabilir miyim?
3-yüksek lisansımı bir dönem uzatmayı düşünüyorum. uzatma halinde yurt dışı dil eğitimi hakkımı kaybeder miyim lütfen cavp!!

smyrna

Araştırma Görevlisi
Rektörlüklere yazı gidecekti, sanırım şimdi de onu bekliyoeruz. Süreç nasıl olacak ve en erken ne zaman gidebiliriz acaba?

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aglot

Öğrenci
Arkadaşlar diğer başlıkta da yazdım, hem bilgilendirme olması hem de burdaki arkadaşların da konuya destek olması amacıyla burda da paylaşıyorum yazımı:

Hocam bu konuyla ilgili okulda görüşmeler yaptık, okuldan aldığımız bilgiler oldu; fakat YÖK'ten tam bilgileri almak lazım. Ben bölümdeki hocalarımız ve yönetim ile (dekanlık) konuşmalarımızdan çıkanları paylaşayım sizlerle:
-Anadili İngilizce olan bir ülkede (biz Amerika düşündük) bir dil okulundan kabul alınması gerekiyor. Bunun için "sponsorship letter" gerekiyormuş sanırım, onu da YÖK'ten yazı alarak ya da okuldan alacağımız bir yazıyla alabileceğimizi düşündük.
-6 aylık süreyi kursların başlangıç tarihine göre ayarlamak gerektiği için 15Haziran-15Aralık tarihleri arasına yetişecek şekilde işlemleri halledebilirsek bu tarihler arasında gitmeyi planlıyoruz.

Ama tabi ki kafamıza takılan çok soru var, bunları bir toparlayayım burada. Hem sizler hem gitmek isteyen arkadaşlar bu soruları geliştirerek/çözüme kavuşturarak durumu bir an önce açıklığa kavuştururuz diye umuyorum.

1- Ayarlanacak dil kursunun bir üniversiteye bağlı olması gerekli mi yoksa Amerika'daki özel kurslardan birisi ayarlanabilir mi?
2- Bizlere verilecek Yol masrafı + yevmiye (ABD için sanırım 2400 dolar + günlük 51 dolar) yanında TR'deki maaşımız da yatıyor mu yatmıyor mu? Yatıyorsa bir kesinti yapılıyor mu?
3- Bu dil kursu süresi YL süremizden (3 yıl) düşüyor mu?
4- "Yabancı dil eğitimini başarı ile tamamlayamayan" ibaresi ile ne kastediliyor? Bununla ilgili bir tahmin yürütemedik.
5- Kabul almamız için gerekli olduğu söylenen "Sponsorship letter" ı YÖK'ten alabiliyor muyuz yoksa okul bünyesinden çıkacak bir yazı yeterli olur mu?

Şimdilik bizim okuldaki hocalar-yönetim ve diğer ÖYP'li arkadaşlar ile beraber durumumuz bu. Böyle bir fırsat varken sanırım birçok ÖYP'li arkadaş bu durumu değerlendirmek ister. Bu durum ile ilgilenir ve bir an önce sorularımızı çözüme kavuşturursak bu yaza gidebileceğimizi umuyorum

vefasultan

Öğrenci
Arkadaşlar ben Yönergeyi bulamadım. söz konusu yönerdgeyi buraya ekleyebilir ya da daha derinlemesini konuyu tartışabilirmisiniz.

rasanet

Öğrenci
Arkadaşlar diğer başlıkta da yazdım, hem bilgilendirme olması hem de burdaki arkadaşların da konuya destek olması amacıyla burda da paylaşıyorum yazımı:

Hocam bu konuyla ilgili okulda görüşmeler yaptık, okuldan aldığımız bilgiler oldu; fakat YÖK'ten tam bilgileri almak lazım. Ben bölümdeki hocalarımız ve yönetim ile (dekanlık) konuşmalarımızdan çıkanları paylaşayım sizlerle:
-Anadili İngilizce olan bir ülkede (biz Amerika düşündük) bir dil okulundan kabul alınması gerekiyor. Bunun için "sponsorship letter" gerekiyormuş sanırım, onu da YÖK'ten yazı alarak ya da okuldan alacağımız bir yazıyla alabileceğimizi düşündük.
-6 aylık süreyi kursların başlangıç tarihine göre ayarlamak gerektiği için 15Haziran-15Aralık tarihleri arasına yetişecek şekilde işlemleri halledebilirsek bu tarihler arasında gitmeyi planlıyoruz.

Ama tabi ki kafamıza takılan çok soru var, bunları bir toparlayayım burada. Hem sizler hem gitmek isteyen arkadaşlar bu soruları geliştirerek/çözüme kavuşturarak durumu bir an önce açıklığa kavuştururuz diye umuyorum.

1- Ayarlanacak dil kursunun bir üniversiteye bağlı olması gerekli mi yoksa Amerika'daki özel kurslardan birisi ayarlanabilir mi?
2- Bizlere verilecek Yol masrafı + yevmiye (ABD için sanırım 2400 dolar + günlük 51 dolar) yanında TR'deki maaşımız da yatıyor mu yatmıyor mu? Yatıyorsa bir kesinti yapılıyor mu?
3- Bu dil kursu süresi YL süremizden (3 yıl) düşüyor mu?
4- "Yabancı dil eğitimini başarı ile tamamlayamayan" ibaresi ile ne kastediliyor? Bununla ilgili bir tahmin yürütemedik.
5- Kabul almamız için gerekli olduğu söylenen "Sponsorship letter" ı YÖK'ten alabiliyor muyuz yoksa okul bünyesinden çıkacak bir yazı yeterli olur mu?

Şimdilik bizim okuldaki hocalar-yönetim ve diğer ÖYP'li arkadaşlar ile beraber durumumuz bu. Böyle bir fırsat varken sanırım birçok ÖYP'li arkadaş bu durumu değerlendirmek ister. Bu durum ile ilgilenir ve bir an önce sorularımızı çözüme kavuşturursak bu yaza gidebileceğimizi umuyorum

bu sorulara nezaman cevap alabileceğiz acaba? arkadaşın düşündüğü gibi şimdiden 15Haziran-15Aralık tarihleri arasına kabul alsak girişimlere başlayabilir miyiz?

aglot

Öğrenci
bu sorulara nezaman cevap alabileceğiz acaba? arkadaşın düşündüğü gibi şimdiden 15Haziran-15Aralık tarihleri arasına kabul alsak girişimlere başlayabilir miyiz?

Hocam YÖK ile iletişime geçebilirsek daha netleştirebiliriz gibi durumu. Bir de sorularımıza cevap almadan boşa uğraşıp-boşa hayal kurmak da istemiyorum. Ama olursa 15 Haziran-15 Aralık veya 15 Temmuz-15 Ocak çok makul zamanlar gibi geliyor