2012 Güz (Aralık) Döneminde ÖYP Puanları Düşer mi?

merzer

Doçent
Düşeceğini düşünmüyorum , hala ÖYP de olanların yeniden tercih yapması ayrı bir atraksiyon zatn. İnsanlarda ilk yerleştirmeden bu yana ALES dil artırmaya uğraşıyor bir çoğuda artırıyor ortalaması iyi olmayanların sanşı yok bence :) 2 senedir takip ederim halende ediyorum ancak gene umudum yok:D

Arrasando

Öğrenci
Temmuz alımlarına göre puanlar az da olsa düşüyor.Bunu öyp giriş puanlarında görebilirsiniz.Genel kriterler sayıyorsunuz haklı da olabilirsiniz ama bence puanlarda düşme olsa bile bu alımlarda girmek daha zor .Çünkü temmuzdaki kadar geniş bi alım yapılmıyor.Son olarak kendi bölümümle ilgili bir örnek veriyim söyledigime ters olcak belki ama 79 80 ile kapatılan bir yaz döneminden hemen sonra aralıkta 74 ile atanan gördüm.Darısı bizim başımıza diyelim

elektrik

Öğrenci
bakın öyle büyük düşüşler ve yükselişler beklememek gerek. her ne olursa olsun atanamıyanlar atananlardan hep bir iki puan düşüktür yada küsuratlarla düşüktür. atanamıyanlr bu alımlarda başvuracakları için yine aynı kalır. düşse bile 1 2 puan düşer.. ben aynı kalacağı 1 puan belki yükseleceğini düşünüyorm

alpertunga84

Profesör
Neyin peşindesin anlamadım doğrusu.. Yok sivas ötesine geçilmez iyi düşünün yok doğudakiler batıya zıplama derdinde.. Ne alakası var bunları nerden çıkarıyorsunuz anlamaıyorum. Milletin kafasını bulandırmaya gerek yok. "Doğudakilerin çoğu dil eğitiminde" bu yargıyı nasıl koyuyorsun sivas ötesine geçmemiş birisi burda kazananlar hakkında nasıl yorumda bulunabilir. 90 puanla Siirt'e yerleştim ve çok mutluyum. 85 üstünde 15 ten fazla arkadaşım var. Hiç kimseye yanlış bilgilendirme yapmayın ve yönlendirmeyin lütfen!!!! Sizin gibiler yüzünden ülke bu hale geliyor..

Birincisi,Sivas'ın ötesine geçmemek benim tercihim. Seni ve kimseyi enterese etmez. Muhabbet açıldı ve ben de bunu belirttim. Milletin kafasını bulandırmıyorum, sadece olanı söylüyorum. İkincisi, şu ana kadarki ÖYP yerleştirmeleri bize gösterdi ki millet tekrar tekrar başvuruyor ve doğudaki batıya geçmeye çalışıyor. Bunu ben kafamdan uydurmuyorum. Takip edersen sen de görürsün bunu. Elbette hepsi değil ama genelde geçilmeye çalışıyor. Sen Siirt'te mutluysa Allah daha çok mutluluk versin. Ben nasıl senin bu görüşüne saygı duyuyorsam, sen de benim görüşüme saygı duyarsan olgunluk gösterirsin sanırım. "Sizi gibiler yüzünde ülke bu haline geldi" lafına da sadece gülüyorum. Üzerine yorum yapacak bir ifade değil benim için.

Dalgic2005

Öğrenci
2012 Aralıktaki Atamalarda ÖYP Puanlarında Düşüş Olur mu?

Ales açıklandi, kimileri sinavin cok kolay oldugunu, kimileri cok zor oldugunu soyluyorlar. Öyp puanlari da bu sinava gore sekillenecek zaten. Sizce bu ay ki atamalarda öyp puanlarinda bi dusus meydana gelir mi? Aralikta mezun yok, temmuzda da yuksek puanla atananlar atandi zaten artı %10 kesinti olayida var. Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz arkadaslar ?

dmpolat

Kısıtlanmış Üyelik
sevgili arkadaşlar,

ben yaz dönemi için,beklenenden daha az kadro açılacağını ,özellikle fen-edebiyat ve iibf den daha az alım olacağını ve puanların yükseleceğini tahmin etmiştim.bu öngörümü forumlarda yazmıştım.4000 beklenirken 2200 kadro açıldı ve puanlar yükseldi.tabi puan hesaplanmasında ales in %60 a çıkarılması da etkili oldu.
önceden bana sallıyorsun diyenler kadrolar ilan edilince adam haklı çıktı dediler.

aralıkta ise yaz döneminde beklenen 4000 kadronun geri kalanı ve üstüne o dönemde boş kalan kadrolar var.ülkemiz üniversitelerinde akademisyen açığı çok fazla.
şimdi,ben ahan da buraya yazıyorum ki:

"beklenenden daha fazla kadro ilan edilecek ve puanlar düşecek"

kimse umutsuzluğa kapılmasın,herkes için hayırlısını diliyorum...

papirus

Araştırma Görevlisi
sevgili arkadaşlar,

ben yaz dönemi için,beklenenden daha az kadro açılacağını ,özellikle fen-edebiyat ve iibf den daha az alım olacağını ve puanların yükseleceğini tahmin etmiştim.bu öngörümü forumlarda yazmıştım.4000 beklenirken 2200 kadro açıldı ve puanlar yükseldi.tabi puan hesaplanmasında ales in %60 a çıkarılması da etkili oldu.
önceden bana sallıyorsun diyenler kadrolar ilan edilince adam haklı çıktı dediler.

aralıkta ise yaz döneminde beklenen 4000 kadronun geri kalanı ve üstüne o dönemde boş kalan kadrolar var.ülkemiz üniversitelerinde akademisyen açığı çok fazla.
şimdi,ben ahan da buraya yazıyorum ki:

"beklenenden daha fazla kadro ilan edilecek ve puanlar düşecek"

kimse umutsuzluğa kapılmasın,herkes için hayırlısını diliyorum...
haklı çıkmanızı çok istiyorum Hocam :)

genc_türk

Öğrenci
Ben de bir fen-edebiyatlı olarak öyle olmasını ümid ediyorum.. umutla bekleyen, emek veren ve de akademisyenliği hak eden tüm arkadaşlarımın güzel yerlere atanmalarını diliyorum...

ser0can

Öğrenci
geçtiğimiz cuma günü, güz dönemi için öyp kadrosu isteyen üniversitelerin isteklerini bildirmesi için son gündü. Daha doğrusu enstitü bize böle söledi ve istediğimiz kadroları gönderdik enstitüye. Yani yakın zamanda kadrolar ilan edilir sanırım

sweety

Öğrenci
geçtiğimiz cuma günü, güz dönemi için öyp kadrosu isteyen üniversitelerin isteklerini bildirmesi için son gündü. Daha doğrusu enstitü bize böle söledi ve istediğimiz kadroları gönderdik enstitüye. Yani yakın zamanda kadrolar ilan edilir sanırım

umarım pazartesi kpds açıklanır açıklanmaz en kısa zamanda kadrolar ilan edilir.

FaBe

Öğrenci

dün ilgili yazıyı okumuştum yanılmıyorsam 14 aralık son gündü.

sweety

Öğrenci
Kadrolar en geç son hafta yayınlanır Ocak başında yerleştirme sonuçları açıklanır. Şubata kalmaz görevlerinize başlarsınız. Herkes için hayırlısı inş.

aslında bende aynı şekilde düşünüyorum ama atamaların yıl bitmeden yapılma zorunlulugu varsa sonuçlarında aralık sonunda açıklanması gerekmez mi?

sweety

Öğrenci
kpds pazartesi acıklanır dedim cıktı umarım ıkıncı dedıgımde olur bıanönce kadrolar ılan edılır artık yolumuza bakarız hos benm puanımda bı degısme olmadı ama :/ napimm kısmet.