50/D Görev Süresi

A

Akademik Forum

Guest
merhaba acaba bir sonuç elde edebildiniz mi şuan bende aynı durumdayım ve birşey yapamıyorum

M

msbdd

Guest
Sizin ilişiğiniz kesildi mi som durum ne oldu? ben eylül 2014 girişliyim tez bitmeyecek büyük ihtimalle ilişiğim kesilecek eylül 2017 de mi kesilir sizin gibi?

A

Akademik Forum

Guest
Görev Süresi

Merhaba arkadaslar ben eylül 2008 de yüksek lisansa başladım ve aralık 2009 da 50d araştırma görevlisi olarak atandım. 2012 yılı Subat ayında da aynı bölümde doktoraya başladım. Kadro süremin ne zaman dolacağı hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mıdır?

A

Akademik Forum

Guest
50d kadro süresi

Arkadaşlar ben suan yüksek lisans yapmaktayim 1 yilimi doldurdum. Ayni zamanda bir üniversitenin 50d kadro sinavina girip kazandim ancak farkli bi alana geciyorum.
Enstituyle gorustim gecis yapacagimi bildirdiler ancak yonetmelige baktigimda geriye 2 yilim kaliyor ve bu sürede tezimi bitirmem ve doktoraya basvurmam icin yeterli bi sure degil . Ve suanda güvenlik sorusturmam devam ediyor ne zaman biter oda belirsiz. Hocam ile gorustum bana seni tekrar yuksek lisansa basvurtup alicaz çunku alan degistirdin dedi. Bu sekilde kadronu uzaticaz dedi bu mumkun mudur. Simdiden yardimalriniz icin tesekkurler.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba arkadaslar ben yuksek lisans ögrencisiyim 1 yilimi doldurdum. Baska bi universitenin kadro sinavina girdim ve kazandim. Ancak alan degistiriyorum. Gecis yaptircaklarini soylediler yonetmelige gore geriyr 2 yilim kaliyor bu surede hem tezimi bitirmem hemde doktoraya basvurmam icin yeterli bir sure degil. Baska bir yetkiliyle gorustugumde bana alan degistirdigin icin tekrar yuksek lisansa basvurtup kadro suremin uzatabilecegimi soylede acaba bu mumkunmudur

Akademik-TR

Öğrenci
Selamlar Arkadaşlar,

Araştırma görevliliğindeki öğrenim sürelerine dair değişikliklerde 2016 Nisan'da değişen yönetmelik ile sıfırlanan yüksek lisans öğrenim sürelerinin araştırma görevliliği kadrolarının devamı için kabul edilmediği YÖK Yürütme Kurulu'nun 29.07.2015 tarihli kararı baz alınarak açıklanmıştı. Bu karar doğrultusunda birçok arkadaşımızın kadro ile ilişiği kesilmişti maalesef.

Birkaç gün önce ise sürelerin sıfırlanmasını araştırma görevliliği süreleri için kabul etmeyen 29.07.2015 tarihli YÖK kararı için "Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu" yürütmeyi durdurma kararı almıştır. Bu doğrultuda nasıl bir sürecin bizleri beklediğine dair bilgisi olan arkadaşlarımız varsa ve bilgi verirlerse çok teşekkür ederiz.
Kararlar ek dosyalarda mevcut. Ekli dosyayı görüntüle 5937Ekli dosyayı görüntüle 5938Ekli dosyayı görüntüle 5939Ekli dosyayı görüntüle 5940

Herkes için hayırlısı olması dileğiyle...

İ

İ-B

Guest
Merhaba hocalarım,
Benim şöyle bir sorum var. 2013 eylülde yüksek lisansa başlayan bir öğrenci 2017 ocak ayında 50/d araştırma görevlisi kadrosuna atanabilir mi? Bu öğrenci daha önce hiç bir yerde araştırma görevliliği yapmamış ve güncel öğrenci belgesinde öğrenci hakkı vardır yazıyor. Bilgisi olan acil cevap verebilirse çok sevinirim.

Merhaba hocam aynen bahsettiğiniz gibi 2013 eylülde yl ye başladım ve 2017 mayıs başında 50/d araştırma görevlisi kadrosuna atandım. o tarihten beride çalışıyorum. tezim bitirmeye hazır durumda fakat mevcut bölümümde doktora programı olmadığı için bitirip doktoraya başlayamadım. hatta tezim halen eski üniversitede devam ediyor tez dönemimde olduğum için taşıyamayacağımı söylediler. iki arada bir derede kalmışken bugün dekan tarafından aranarak süremin dolduğu için atılacağımı öğrendim birde. konu hakkında fikri olan yardımcı olabilecek birisi var ise çok sevinirim. Teşekkürler

erfpr

Öğrenci
Selamlar

Yuksek lisans in son donemindeyim. 50/d kadrosuna kabul edilirsem, sadece 1 donemlik mi kabul edilmis oluyorum ? yine ayni univ.de doktaraya hak kazanip kadroya devam edebilirmiyim ?

Tesekkurler.

A

Akademy

Guest
Merhabalar, görev süresi biten bir 50D/li araştırma görevlisi ilişik kesmeden önce kalan izinlerini kullanabilir mi?

E.D..

Öğrenci
Merhabalar. Geçtiğimiz Nisan ayında bir devlet üniversitesinde 50d'li araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. Bu yılın eylül ayında ise yüksek lisanstaki 3. yılım doluyor. Yüksek lisansımı ise tahmini olarak 1 ay içerisinde tamamlayacağım ama doktoraya başvurmayı düşündüğüm yerin başvuru tarihlerine yetişemedim.
Eylül ayına kadar yüksek lisansı bitirmeme rağmen doktoraya başlayamazsam araştırma görevlisi kadrosundan ilişiğim kesilir mi yoksa 1 yıllık sözleşme sürem 2019 Nisan'a kadar devam ettiği için sözleşme bitene kadar vaktim var mı? Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

Merhabalar. Geçtiğimiz Nisan ayında bir devlet üniversitesinde 50d'li araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. Bu yılın eylül ayında ise yüksek lisanstaki 3. yılım doluyor. Yüksek lisansımı ise tahmini olarak 1 ay içerisinde tamamlayacağım ama doktoraya başvurmayı düşündüğüm yerin başvuru tarihlerine yetişemedim.
Eylül ayına kadar yüksek lisansı bitirmeme rağmen doktoraya başlayamazsam araştırma görevlisi kadrosundan ilişiğim kesilir mi yoksa 1 yıllık sözleşme sürem 2019 Nisan'a kadar devam ettiği için sözleşme bitene kadar vaktim var mı? Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

Öğrenciliğiniz sonlandığında 50/d kadrosu son bulur.

Mandal

Öğrenci
Merhaba, doktoram bittikten sonra 50d ile çalışmaya devam ettim. Belli bir süre sonra da öğretim üyesi oldum. Ancak şimdi doktoram bitiş tarihi ile öğretim üyesi olduğum tarih arasındaki maaşım geri isteniyor. Doktora bittiğinde yetkililer sorun olmayacağını çalışmak devam etmeni söyledi. Belli süre sonra da aynı üniversitede öğretim üyesi olarak atandım. Bu durum ile karşılaşan var mı? Ne yapılabilir? Teşekkürler.

diogenes

Öğrenci
İDDK kararının etrafından dönmeye çalışan Yök yürütme kurulu kararına dayanılarak öğrenim süremin dolduğu ve buna bağlı olarak da kadroyla ilişiğimin kesileceği öne sürülüyor.

Bir idare mahkemesi YÖK yürütme kurulu kararının İDDK'nın almış olduğu kararın özüne karşı gelerek düzenlendiğini neredeyse ortaya koymuş durumda. Buna karşı ne yapılabilir? Alınmış yeni bir karar var mı bildiğiniz?
Çünkü YÖK yürütme kurulu kararına göre, ar.gör.lerin ilişiğini kesen üniversiteler mevcut.

tesla0511

Öğrenci
Benim de 15 Eylül tarihi itibari ile görev sürem dolduğu için ilişiğim kesildi, ancak hem İDDK hem de İdari Mahkemenin kararlarını öne sürerek göreve iade edilmeme dair bir dilekçe verdim aynı gün. 1 ayı geçmesine rağmen herhangi bir cevap gelmedi.

Ne yapmam gerekir?

Son düzenleme:

diogenes

Öğrenci
Lehte olan emsal niteliğindeki kararlara rağmen ilişik kesme işlemlerini yapıyor üniversiteler bildiğim kadarıyla.
dava açmaktan başka çareniz yok sanırım.

2

2019sait

Guest
50d azami süre skandalı..

Merhaba arkadaşlar 2017 kasim ayinda 50d ars gor olarak goreve başladım. Benim 2018 eylül ayında yüksek lisansım 3 yılı doldurmuş idi.. ancak bana aralık ayı sonunda bildirildi ayrıca kasım ayında da 1yıllık görev uzatması verilmiş idi.. şimdi tezimi teslim edip savunma tarihini bekliyorum.. bu ıkilem içinde personel daire diyor ki senin ilişiğini kesmemiz gerekiyor bende madem öyle 1 yıl görev uzatması neden yaptınız diyorum.. sizce bu durumda ne olur.. yüksek lisans mezuniyet sonrasında herhangi bir yerde doktoraya başlama şansım zor gibi bulunduğum üni de kayıt süreleri geçmiş olacak.. Ne yapılabilir.. yardimci olursanız sevinirim..

selam5454

Öğrenci
arkadaşlar şimdi söyleyeceğimi lütfen herkes üzerine alınsın...
bakınız 50d nin ilişik kesme durumlarıyla alakalı ülkemizde resmen skandallar boy gösteriyor....
yahu akıl mantık işi mi martta tezini erkenden bitiriyor adam ... doktora ilanlarına 4 ay var ilişiği kesiliyor...
ya da yl yi bitirince doktora ilanlarını kaçırmış oluyor ilişiği kesiliyor...
yahu bu nasıl adalet...
lütfen ÜZERİNİZE ALININ VE TÜM 50D LER İÇİN VE KENDİNİZ İÇİN BUNU CİMERE VE YETKİLİ YERLERE YAZALIM EN AZINDAN 6 AY FALAN SÜRE TANINSIN.. LÜTFEN ÜZERİNİZE ALININ ARKADAŞLAR BU HERKESİN SORUNU VE YETKİLİLER İÇİNDE OLMADIKLARI İÇİN MESELEYE VAKIF DEĞİLLER

pHDoktor

Öğrenci
arkadaşlar şimdi söyleyeceğimi lütfen herkes üzerine alınsın...
bakınız 50d nin ilişik kesme durumlarıyla alakalı ülkemizde resmen skandallar boy gösteriyor....
yahu akıl mantık işi mi martta tezini erkenden bitiriyor adam ... doktora ilanlarına 4 ay var ilişiği kesiliyor...
ya da yl yi bitirince doktora ilanlarını kaçırmış oluyor ilişiği kesiliyor...
yahu bu nasıl adalet...
lütfen ÜZERİNİZE ALININ VE TÜM 50D LER İÇİN VE KENDİNİZ İÇİN BUNU CİMERE VE YETKİLİ YERLERE YAZALIM EN AZINDAN 6 AY FALAN SÜRE TANINSIN.. LÜTFEN ÜZERİNİZE ALININ ARKADAŞLAR BU HERKESİN SORUNU VE YETKİLİLER İÇİNDE OLMADIKLARI İÇİN MESELEYE VAKIF DEĞİLLER

Kimse başına gelmeden destek olmaz. Bir 50/d'li araştırma görevlisi de olsa başka kadroda yada unvanda da olsa. O nedenle de hep geç kalınır

E

Ekrem2121

Guest
50/d

Ben yüksek lisansa 2014 Subat ayında kayıt yaptırdım. 2018 50/d kadrosuna başvurdum. Yüksek lisansım 4 yılı geçtiği halde kadroya kabul edildim. Suan süreyi astığım icin ilişiğim kesiliyor. Ne yapabilirim