7 Ekim 2012 ÜDS Nasıl Geçti

ahmet09

Öğrenci
Geçen üds de yaptıkları gibi yine zaman sorularını zorlamaya çalışmışlar. Bunun dışında gramer ve Cloze soruları normal zorluktaydı. Yarım cümleler ve ilgisizler için de zor sayılmazdı diyebilirim.Genel olarak paragrafları anlaşılması güç parçalardan seçmişler. İki tane rahat parça olsa da, diğerleri pek rahat sayılmazdı. Diyalogları ise ortalamanın üstünde zor olarak niteleyebilirim.

parağraf soruları parçanın geneline hitap ediyordu. parça parça olan çok azdı. onun dışında çok fazla edat sormuşlardı bu da ilginçti.
ösym sanki bu sınavları 2 gün öncesinden komisyondaki adamların kafasına göre bulduğu makalelerden olduğu gibi kesip yapıyor.
süpriz değildi gerçekten.

ennteresan

Öğrenci
Ben daha önceki denemeleri çözüp girdim, biraz şaşkınlık oluştu, ya benim aşina olmadığım kelime çoktu bunda ya da ne zaman bu hale geldi sınavlar? sınırı nedir? 2011 sonbahar falan mı? 2011 e kadar olan sınavlar gayet rahat gidiyordu, bunda baya farklı geldi :(

ucaroguzhan

Öğrenci
Özellikle paragraf ve cümle tamamlama soruları çok zorladı beni. Sanırım bundan sonra kolay bir sınav beklememek gerekiyor. Yeni sistemde üds zorlaştı ama Kpds kolaylaştı. Bence herkes Kpds'ye yoğunlaşmaya başlamalı biran önce...

ekara

Öğrenci
Önceki sınavlara göre değişik geldi sorular, zordu. Kelime sorularında, bağlaç sorularında önceki sınavlara hiç benzemeyen, sanki ilk defa gördüğüm kelimeler vardı. Sınavın geneli zordu ama diyaloglar ve paragraflar önceki sınavlara göre daha bir zor geldi. Sınav çıkışı bir konuşmaya tanık oldum. Tıp çalışın, tıp kelimeleri çalışın diyorlardı. Yani sadece tıp fakültesi öğrencilerinin girmediğini hatırlatmak gerekiyor sanırım.

pcteacher

Öğrenci
evet herkesle aynı fikirdeyim,zordu.Paragraf sorularını kendi çalışmalarımda çok rahat yapabildiğim halde bugün sınavda tekrar tekrar okumak zorunda kaldım,anlamakta güçlük çektim.Biraz yükseltabilirsem umuduyla girmiştim sınava ama olmayacak gibi gözüküyor.Olsun yine de devam çalışmaya,KPDS için:(

VeK

Ordinaryüs Profesör Doktor
üds sınavları nat geo tadında oluyor,bence komisyon belgesel izleyip öyle hazırlıyor soruları :D

muhibbi

Öğrenci
ösym sınav salonlarının, biri bizi gözetliyor evinden farkı kalmayacak yakında :) hayır yani, acaba kamera beni güzel çekiyor mu diye düşünüp de sınava konsantre olamayan kızların durumu ne olacak, bunun hesabını kim verecek :p

keşke o kameralara ben de görünebilseydim :( onlar yüzünden sınava giremedim :/
ya anlamadığım bu sınav her şehirde yok dolayısıyla bazı insanlar farklı şehirden gelip giriyorlar ben gibi.. sabah 9.30 nedir yaa.. Bari 10 olsun. Hadi onu da geçtim bari ilk 15 dk şartı yerine eskisi gibi yarım saat olsaydı. Ösym'den nefret ediyorum :(

miss.esra

Doçent
keşke o kameralara ben de görünebilseydim :( onlar yüzünden sınava giremedim :/
ya anlamadığım bu sınav her şehirde yok dolayısıyla bazı insanlar farklı şehirden gelip giriyorlar ben gibi.. sabah 9.30 nedir yaa.. Bari 10 olsun. Hadi onu da geçtim bari ilk 15 dk şartı yerine eskisi gibi yarım saat olsaydı. Ösym'den nefret ediyorum :(
geç mi kaldın sınava:S

nk_0910

Öğrenci
bende yasadığım sehırde olmadığı ıcın sabah 6 da cıktım yola izmire gıttım , ucu ucuna yetıstım resmen ..

arthur

Öğrenci
Bence çok kolaydı 90 bekliyorum...

- - - Güncellendi - - -

ösym sınav salonlarının, biri bizi gözetliyor evinden farkı kalmayacak yakında :) hayır yani, acaba kamera beni güzel çekiyor mu diye düşünüp de sınava konsantre olamayan kızların durumu ne olacak, bunun hesabını kim verecek :p

O bişey mi bizde X ray cihazı bile vardı