Akademisyenlere 1 Derece Verilmesi

berxwedan

Öğrenci
2005 den sonra ise baslayanlara verilen 1 derece akademisyenlerede verilecek mi acaba verilirse maasa etkisi ne olur ya da baska ne katkisi olacaktir bide 4/c personele verilen 150 tl ek odenekten faydalanacak miyiz

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Ogretim gorevlileri 4 / c li degil mi

- - - Güncellendi - - -

???? Cvp yok mu

A

Akademik Forum

Guest
Hakikaten bu 4a, b, c mevzusu nedir ya? Araştırma görevlileri bunlardan hangisine tabi mesela?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
5510 SGK kanununa göre 4/c'liyiz (yani eski emekli sandığı) ama 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre de 4/a'lıyız yani kamu görevlisi (kısaca memur). İkisi tamamen farklı sizin bahsettiğiniz 4/c 657'nin sözleşmeli personeli olandır, o kadro ile ilgimiz yoktur.

1 derecenin de maaşa etkisi 15 tl dir en fazla, emekli olunca işinize yarar eğer Araştırma Görevlisi değilseniz de daha çabuk 3. dereceye çıkıp yeşil pasaport alabilirsiniz demektir, ayrıca emeklilik için de faydası vardır ;)

Son düzenleme:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici

shadoww

Öğrenci
Hak ettiğiniz tarihi mi yoksa derecenin yükseleceği tarihi mi merak ettiniz?

Evet, kademeler yandan gider sonra öğretim üyesi olduğunuzda üst dereceye geçince haklarınız da dereceye dönüşür.

Merhaba, kardo derecem: 4, maaş aylığı 5/1, ilave derece sonucunda kardo derecem: 3, maaş aylığı: 4/1 mi olacak? Çok araştırdım kesin bir cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. (Yrd. Doç. olarak görev yapıyorum.)

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Uzmanlarda durum nasil Hocam. Ben 5. Derecedeyim. Yatay mi gidecek. Ben atanirken basvurdugum ilan 5. Derecelik kadro olarak cikmisti. O nedenle soruyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba, kardo derecem: 4, maaş aylığı 5/1, ilave derece sonucunda kardo derecem: 3, maaş aylığı: 4/1 mi olacak? Çok araştırdım kesin bir cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. (Yrd. Doç. olarak görev yapıyorum.)
Merhaba, Maaş aylığını 4/1 olacak kadro dereceniz artmıyor maaşa esas dereceniz artıyor hocam. Kadro derecesi ise siz 3'ü hakketiğinizde rektörlüğün elinde varsa 3'ü verirler yoksa biraz beklersiniz ama haklarınız baki kalır.

Uzmanlarda durum nasil Hocam. Ben 5. Derecedeyim. Yatay mi gidecek. Ben atanirken basvurdugum ilan 5. Derecelik kadro olarak cikmisti. O nedenle soruyorum.
Sizin için de aynısı geçerli, 4. derece varsa ellerinde hemen verirler yoksa ya biri naklen gidene ya da istifa edene kadar bekleyeceksiniz. Hatta ellerinde 4 yoksa 3 varsa size hemen verebilirler ve onunla yeşil pasaport bile alabilirsiniz.