ALES Karışık Sorular

devil44

Öğrenci
http://imagesyukle.com/images/rVpg6N.jpg

4 kere atılan bir paranın bir keresinde yazı geldiği bilindigine göre digerlerinde de yazı gelmis olma olasılıgı nedir? (1/15)

Dört çocuk bir sepetteki elmaları paylasıyorlar. 1.çocuk elmaların yarısı ile yarım elma alıyor.*2.çocuk kalanların yarısını ve yarım elma alıyor. 3.çocuk kalanların yarısı ile yarım elma alıyor ve*4.çocuk da kalanların yarısı ile yarım elma alıyor ve sepette elma kalmıyor. Buna göre baslangıçta sepette kaç elma vardı? (15)

Aynı sitenin tamamen birbirinin aynısı iki havuzu vardır. Havuzlardan birini bir musluk 3 saatte doldurmakta, diger havuzu baska bir musluk 6 saatte doldurmaktadır. Aki havuz da bosken iki musluk aynı anda açılırsa , ilk defa kaç saat sonra havuzun birinin bos kısmı digerinin 3 katı olur? (2,4)

yankı

Öğrenci

akşam hepsine bakacağım ama ilk olarak 7. soruyu söyleyim. Hocam bu tip soruda hiç işlem bile yapmaya gerek yok. ikisinin 3 yıl önce yasları ort. 20 ise ikisininde 3 yıl önceki yaşları 20 olsun. şuan ikiside 23 yasındalar. Aynı şekilde diğerlerini düşünürsek onlarda 4 yıl sonra 29 olacaksa şuan 25 yasındalar. 23,23,25,25 bugünkü yaşları.. ortalamalarıda 24..

gsamsa

Öğrenci
pirayenar hocam işlem hatası yapıyormuşum evet. İlginç olan kısmı her çözdüğümde aynı hatayı yapıyor olmam. :/ :)

yankı hocamın anlattığı da çok pratik attım hafızaya şimdiden teşekkürler :)

gsamsa

Öğrenci
akşam hepsine bakacağım ama ilk olarak 7. soruyu söyleyim. Hocam bu tip soruda hiç işlem bile yapmaya gerek yok. ikisinin 3 yıl önce yasları ort. 20 ise ikisininde 3 yıl önceki yaşları 20 olsun. şuan ikiside 23 yasındalar. Aynı şekilde diğerlerini düşünürsek onlarda 4 yıl sonra 29 olacaksa şuan 25 yasındalar. 23,23,25,25 bugünkü yaşları.. ortalamalarıda 24..

hocam bakabildiniz mi sorulara?

yankı

Öğrenci
hocam bakabildiniz mi sorulara?

kusura bakma. taşınma telaşı vardı. şimdi bakıyorum 1 saate yüklerim..

- - - Güncellendi - - -

Hocam anlamdığınız kafanıza takılan bir yer olursa lütfen tekrar sorun. Oran-Orantı sorusunu anlayamadım saçma bi soru olmuş. Torba sorusunda ise haklısınız soru hatalı!. Yol sorusunda ise 24 buldum ama cevap 27 denmiş. Tekrar kontrol edebilirmisiniz? Sorular hangi kaynaktan bilmiyorum ama çok beğenmedim. Ales tarzı değil. Klasik sorular. Ben şuan Yargı nın soru bankasını çözüyorum gayet güzel tavsiye ederim..

Ekli dosyayı görüntüle 5013Ekli dosyayı görüntüle 5014Ekli dosyayı görüntüle 5015Ekli dosyayı görüntüle 5016Ekli dosyayı görüntüle 5017Ekli dosyayı görüntüle 5018

quest

Öğrenci
5.sorunun cevabini bende bulamadim. Yapan arkadas varsa paylasabilirmi

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yankı

Öğrenci
5.sorunun cevabini bende bulamadim. Yapan arkadas varsa paylasabilirmi

5. soru çok basitmiş tabi sınav esnasında baya bi küfür etmiştim bu ne böyle ya diye.. :(

Bölme işlemi nedir. Bölünen Sayı=bölen sayı x bölüm + kalan
Bölünen sayı 8[SUP]50[/SUP]
bölen sayı: 2[SUP]148[/SUP] - 6

şimdi 8[SUP]50[/SUP] nedir 2[SUP]150[/SUP] yani bölen sayıyı 2[SUP]2[/SUP] ile çarpsak ne olur 2[SUP]150[/SUP] - 24
işte bölüm 2[SUP]2[/SUP] olacak kalanda 24 oluyor.. :(

quest

Öğrenci
Ama 5. Soru kaliteli bi soruymus o an sinav esnasinda o mantikla dusunemiyor insan.

E

efrancaa

Guest
http://imagesyukle.com/images/rVpg6N.jpg

4 kere atılan bir paranın bir keresinde yazı geldiği bilindigine göre digerlerinde de yazı gelmis olma olasılıgı nedir? (1/15)

Dört çocuk bir sepetteki elmaları paylasıyorlar. 1.çocuk elmaların yarısı ile yarım elma alıyor.*2.çocuk kalanların yarısını ve yarım elma alıyor. 3.çocuk kalanların yarısı ile yarım elma alıyor ve*4.çocuk da kalanların yarısı ile yarım elma alıyor ve sepette elma kalmıyor. Buna göre baslangıçta sepette kaç elma vardı? (15)

Aynı sitenin tamamen birbirinin aynısı iki havuzu vardır. Havuzlardan birini bir musluk 3 saatte doldurmakta, diger havuzu baska bir musluk 6 saatte doldurmaktadır. Aki havuz da bosken iki musluk aynı anda açılırsa , ilk defa kaç saat sonra havuzun birinin bos kısmı digerinin 3 katı olur? (2,4)

resimli sorunun cevabı 4 mü?

melektspnr

Öğrenci
b2ffb4e90361545aa42a1fd877dd3166.jpg
hocam ekonomide 10 u böyle çözdüm ben . Anlayamadıginiz bir yer olursa sorabilirsiniz:) umarım dogrudur.