ALES Sınav Sonucunun Geçerlilik Süresi Ne Kadar ?

piracy

Öğrenci
2008 mayıs ayında girdiğim ales sınavı ile haziran öyp alımlarına başvurma hakkım var mı?
sistem 2008 mayıs girince otomatikman puanımı çıkartıyor.işleme devam etsem edecek yani
hala geçerli mi acaba? teşekkürler..

soykumeli

Öğrenci
Sormanızda yarar var, aslında çok kısa bir süre geçmiş oluyor 3 yıllık geçerlilik süresinin üzerinden. Ancak ne gam, kuralları bazen mantığı zorlayıcı da olsa, YÖK adlı kurum koyuyor. Arayıp sormanız önerilir, sevgiler...Gönlünüzce olması dileğimle...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
2008 ilkbaharın geçerliliği kesin olarak bitmiştir. Puan çekilir sorun yok ama geçersizdir.

Dendio

Öğrenci
ARKADAŞLAR VE HOCALAR MERHABA,
ALES'E 2009 KASIM AYINDA GİRİŞ YAPTIM, YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE 3 YIL GEÇERLİLİĞİ OLDUĞUNU DUYDUM, Kİ ARAŞTIRMALARIM DA BUNU SÖYLÜYOR. DOLAYISIYLA, 15 KASIM 2012'YE KADAR ALES'İMİN GEÇERLİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUM.
BAKINIZ: http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59497/h/2012ilkbhraleskilavuz.pdf
BAKINIZ: http://twitpic.com/1tjhcb/full
BAKINIZ: http://fbe.nku.edu.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=265&Itemid=79

Yüksek lisans'ım biter bitmez, gelecek dönem ikinci y.lisans'a başlamayı düşünüyorum, ALES'imle... Herhangi bir sorun yok, değil mi ?

Teşekkür ederim.

attalos_

Öğrenci
ALES Puan Geçerliliği

Merhabalar, merak ettiğim bu ALES puanı 3 yıl geçerli ya hani, ben 2013 sonbahar 82 aldım, son sınavdan yani 2014 ilkbahardan ise 80 puan aldım.Yüksek lisans başvurularında 82 aldığım notu kullanabilir miyim. En yüksek aldığım notu sınava kaç kez girersem gireyim, 3 yıl boyunca kullanabilir miyim? Teşekkürler

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, alesin geçerlilik süresinin yapıldığı değil de sınavın açıklandığı tarihten itibaren üç yıl diye biliyorum akademik kadro atama kriterlerinde okumuştum bir sorum olacaktı araştırma görevlisi kadrosuna başvurucam ve üds puanım 2011 sonbahar sınavın yapıldığı tarih 09.10.2011 sonuç açıklama tarihi 27.10.2011 üds sınavımın geçerliliği üç yıl mı olacak bu sınavda aldığım puanla başvursam geçerli olurmu? kıl payı kaçırıyor muyum? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

K

kim.el

Guest
üds ve ales geçerlilik

Merhaba, alesin geçerlilik süresinin yapıldığı değil de sınavın açıklandığı tarihten itibaren üç yıl diye biliyorum akademik kadro atama kriterlerinde okumuştum bir sorum olacaktı araştırma görevlisi kadrosuna başvurucam ve üds puanım 2011 sonbahar sınavın yapıldığı tarih 09.10.2011 sonuç açıklama tarihi 27.10.2011 üds sınavımın geçerliliği üç yıl mı olacak bu sınavda aldığım puanla başvursam geçerli olurmu? kıl payı kaçırıyor muyum? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

- - - Güncellendi - - -

araştırma görevlisi kadrosuna başvurucam ve en yüksek üds puanım 2011 sonbahar, sınavın yapıldığı tarih 09.10.2011 sonuç açıklama tarihi 27.10.2011 üds sınavımın geçerliliği üç yıl mı olacak bu sınavda aldığım puanla başvursam geçerli olurmu? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Sercan

Profesör

ÜDS artık YDS'ye denk oldu hocam. Puanınızı sınırsız kullanabilirsiniz.

chavdar

Öğrenci
Merhabalar
27.11.2011 tarihinde yapılan 16.12.2011 tarihinde açıklanan ALES sınavında almış olduğum puanı şu an ilanda olan ve duyuru başlama tarihi 20.11.2014 ve son başvuru tarihi 04.12.2014 olan bir ilan için kullanabilir miyim? Burda ALES'in geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten mi yoksa duyurulduğu tarihten itibaren mi hesaplanır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Merve

Baş Editör
Merhabalar
27.11.2011 tarihinde yapılan 16.12.2011 tarihinde açıklanan ALES sınavında almış olduğum puanı şu an ilanda olan ve duyuru başlama tarihi 20.11.2014 ve son başvuru tarihi 04.12.2014 olan bir ilan için kullanabilir miyim? Burda ALES'in geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten mi yoksa duyurulduğu tarihten itibaren mi hesaplanır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
ALES açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl geçerlidir. O şekilde hesaplayın.