ALES Sınav Sonucunun Geçerlilik Süresi Ne Kadar ?

A

Akademik Forum

Guest
kadronun ilan edildiği tarihten bir gün sonra ielts dil puanım sona eriyor. ilana çıkılan gün kadroya başvursam, başvurum kabul edilir mi?

gestapho

Öğrenci
öyp başvurularından bahsetmişsiniz fakat lisansüstü eğitimlerde de aynı durum geçerli midir? 13 mayıs 2012'de yapılan ales 6 haziran 2012'de açıklandı. bu puanı kullanabilir miyim ben? sınavdan sonra 3 yıl mı, yoksa sonuç açıklandıktan sonra 3 yıl mı geçerli?

demek istediğim okullar bunu kendi kafasına göre kısıtlayabiliyor mu? ben bugün galatasarayı aradım. sınav tarihinden itibaren 3 yıl geçerli, 2012 ilkbahar puanını kullanamazsın dediler

A

Akademik Forum

Guest
Öğretim üyesi dışındaki öğretimelemanı kadrolarına Naklen veya açıktan yapılacak atamalardaUygulanacak merkezi sınav ile girişSınavlarına ilişkin usul ve Esaslar hakkında Yönetmelik

İKİNCİ BÖLÜM

Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarınaİlan ve Başvurma Şartları
MerkezisınavMADDE 5 – (1) Akademik Personel veLisansüstü Eğitim Sınavına en az lisans mezunu olanlar ile denklik belgesialmış olmak kaydıyla yurtdışında lisans öğrenimini tamamlamış olanlar müracaatedebilirler. Alanlarındaki puan türünden yüz üzerinden yetmiş puan alanlarsınavda başarılı sayılırlar. Bu sınavın sonuçları yapıldığı tarihten itibarenüç yıl süreyle geçerlidir.

A

Akademik Forum

Guest
Araf

Öğretim üyesi dışındaki öğretimelemanı kadrolarına Naklen veya açıktan yapılacak atamalardaUygulanacak merkezi sınav ile girişSınavlarına ilişkin usul ve Esaslar hakkında Yönetmelik

İKİNCİ BÖLÜM

Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarınaİlan ve Başvurma Şartları
MerkezisınavMADDE 5 – (1) Akademik Personel veLisansüstü Eğitim Sınavına en az lisans mezunu olanlar ile denklik belgesialmış olmak kaydıyla yurtdışında lisans öğrenimini tamamlamış olanlar müracaatedebilirler. Alanlarındaki puan türünden yüz üzerinden yetmiş puan alanlarsınavda başarılı sayılırlar. Bu sınavın sonuçları yapıldığı tarihten itibarenüç yıl süreyle geçerlidir.

Peki sınavın yapıldığı tarihten itibaren ise sonuç açıklanana kadar geçen sürede kişi akademik ilanlara başvuru yapamayacak mı. Yani geçerlilik süresi bitmiş ancak yeni yapılan sınavda açıklanmamış kişi nasıl başvurusunu yapacak. Araf gibi birşey

cnplt

Öğrenci
Başvuru süresi içinde geçerliyse kabul ediliyor, 1 gün bile olsa farketmez.

Hocam Ales'imin son geçerlilik tarihi 07.12.2017. Başvurmak istediğim kadronun son başvuru tarihi 05.12.2017. Ancak sonuçlar 13.12.2017 de açıklanıyor. Son başvuru tarihi mi esas alınıyor yoksa kadro sonuçları açıklandığı gün geçerli olmak zorunda mı?

kocaçınar

Öğrenci
selamlar,

akademik kadro ilanlarına başvuru yapmak için ALES puanı zorunlu mu? eğer ALES puanı yoksa değerlendirmede 70 olarak kabul edilir diye bir ifade duymuştum, gerçeklik payı nedir acaba? sorma sebebim elimde son 5 yıl içinde girmiş olduğum bir ALES sınav sonucu yok..

finduilas

Profesör
selamlar,

akademik kadro ilanlarına başvuru yapmak için ALES puanı zorunlu mu? eğer ALES puanı yoksa değerlendirmede 70 olarak kabul edilir diye bir ifade duymuştum, gerçeklik payı nedir acaba? sorma sebebim elimde son 5 yıl içinde girmiş olduğum bir ALES sınav sonucu yok..

Eger su an bir akademik kadrodaysaniz ALES puani zorunlu degil. Diger durumlarda zorunlu.