ALES'te Hangi Bölümleri Çözmeliyim?

parafiskalite

Yardımcı Editör
Merhabalar,

ben sözel puan ile önlisans programından mezun oldum sonra sınavsız aöf de uluslararası ilişkilere geçtim ve mezun oldum. Lakin şimdi ales'e girme kararı aldım ve hangi puan türünden girmem lazım ve ben sözel öğrencisiydim hep, sayılsal-1 i bir miktar yapabilirim belki. Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.[sıze=5][/sıze]

Aleste onlısans bolumunuz degıl, lısans onemlıdır. Bu nedenle lısans puan turunuz olan ea alanlarını cozeceksınız. Yanı soz1,say1 ve say2.

A

Akademik Forum

Guest
Ales sinavi

Merhabalar.Yarinki ales sinavina girecegim teknik ogretmen mezunuyum ve muhendislige gecis yapacagim hangi testleri cozmem gerekiyor

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba okul öncesi öğretmenliği son sınıftayım. Girdiğim sene YGS 5 puan türüne göre yerleşmiştim. Ama geçen sene TS-1 e geçmiş. Aleste hangi sınavlara girmem gerekiyor?

Merve

Baş Editör

hazalhokerek

Öğrenci
sağlık yönetimi okuyorum tezli yüksek lisans yapmak ve akademisyen yada öğretim görevlisi olmak için aleste hangi soru bölümünü çözmem gerekir

A

Akademik Forum

Guest
Yüksek lisans

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum. Bu alanda da yüksek lisans yapmak istiyorum. Alese hangi türden girmeliyim.

A

ARSENARMAN

Guest
Ales puan türüm hangisi olacak?
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümüne girdiğim yıl puan türü sosyal idi.
şu an bu bölüm eşit ağırlık puanıyla alıyor.
Ben yine rehberlik ve psikolojik danışmanlik bölümünde doktora yapmak için ales puanım hangi puan türünden hesaplanacak

parafiskalite

Yardımcı Editör
Ales puan türüm hangisi olacak?
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümüne girdiğim yıl puan türü sosyal idi.
şu an bu bölüm eşit ağırlık puanıyla alıyor.
Ben yine rehberlik ve psikolojik danışmanlik bölümünde doktora yapmak için ales puanım hangi puan türünden hesaplanacak

Esıt agırlıktır, sız yıne de basvuracagınız unıversıtenın sartlarına bır bakın ıstersenız.