ALES'te Hangi Bölümleri Çözmeliyim?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba ALES sınavında eşit ağırlık puanı için sözel-1 ve sayısal-1 sorularına ağırlık vereceğim, ancak sayısal-1 için hangi konulara çalışmam gerekiyor. Teşekkür ederim

A

Akademik Forum

Guest
okutmanlik icin

Yb dil mezunu olanlar ales sayısal 1 ve sözel 1 2 sanırım. Kac puan gerekiyor okutmanlik için ?

Alibasarann

Öğrenci
Arkadaşlar yeniyim burada yanlışım varsa simdiden affola! Turizm otelcilik yüksekokulu Konaklama işletmeciliği mezunuyum hangi bölümden sınava girmem gerekir?

Viettas

Öğrenci
Merhabalar, yeni katılıdım aranıza,kafamı karıştıran bir kaç soru var.işletme lisans mezunuyum aralık ayında alese gireceğim mezuniyet puanım 3,55.yüksek lisansta insan kaynakları ya da halkla ilişkiler okumak istiyorum.söz1 say1 ve söz2 çözsem girebilir miyim?teşekkür eserim şimdiden

korozifortam

Araştırma Görevlisi
Merhabalar, yeni katılıdım aranıza,kafamı karıştıran bir kaç soru var.işletme lisans mezunuyum aralık ayında alese gireceğim mezuniyet puanım 3,55.yüksek lisansta insan kaynakları ya da halkla ilişkiler okumak istiyorum.söz1 say1 ve söz2 çözsem girebilir miyim?teşekkür eserim şimdiden

Hocam tercih edeceğiniz bölüm eşit ağırlık ise söz 1 say 1 ve say 2'yi sözel ise söz 1 söz 2 ve say 1'i çözmelisiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Ales

Merhabalar Fenbilgisi öğretmenliği mezunuyum eğitim bilimleri alanında akademik personel olmak istiyorum aleste hangi bölümleri çözmeliyim ve akademik personel olmam için yapmam gerkenler nedir ? tesekkurler.

zeytin_can

Öğrenci
Merhabalar. Ben sözel çıkışlıyım. Ancak yüksek L. için sayısal puanı lazım. Normalde Söz1 söz2 say1 çözüyorum. Söz2 puan getirmiyordu. Ben yine aynı alanlarımı çözmeliyim. Sayısal puanımın yüksek olması gerekiyor da Cevaplarsanız çok sevinirim.

Merve

Baş Editör
Merhabalar. Ben sözel çıkışlıyım. Ancak yüksek L. için sayısal puanı lazım. Normalde Söz1 söz2 say1 çözüyorum. Söz2 puan getirmiyordu. Ben yine aynı alanlarımı çözmeliyim. Sayısal puanımın yüksek olması gerekiyor da Cevaplarsanız çok sevinirim.

Merhaba, sayısal için say1, say2, söz1 çözmelisiniz.

merterg

Öğrenci
Merhaba ben sozel mezunuyum ve reklamcilik okuyorum. Pazarlama uzerine yuksek lisans yapmak istiyorum hangi alanlari cozmem gerekir? Bir de aklimdan psikoloji uzerine yuksek lisans yapmak da geciyor bu bolum icin de soyleyebilirseniz cok sevinirim

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar , ben 18 aralktaki ales e giricem yalnız hangi testleri çözmem gerektiğini bilmiyorum.aöf kamu yönetimi okuyorum.yardımcı olursanız sevinirim..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhabalar , ben 18 aralktaki ales e giricem yalnız hangi testleri çözmem gerektiğini bilmiyorum.aöf kamu yönetimi okuyorum.yardımcı olursanız sevinirim..

Sizinki Eşit Ağırlık.

ALES'te Sayısal-1, Sayısal2, Sözel-1 ve Sözel-2 olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Tüm puanların hesaplanması için bu bölümlerin hepsini çözmek gerekir ancak 180 dk'da hepsini çözmek zor olacağı için amacınıza yönelik alanları çözmenizi tavsiye ederiz.

Sözel Mezunuyum Hangi Alanları Çözeceğim?
Sözel1, Sözel2 ve Sayısal1 alanlarını çözeceksiniz toplamda 120 soru. Sayısal2 alanı size hiç bir puan getirmez.
(Sözel puanınızın hesaplanmasında ağırlık Sözel1, Sözel2 alanlarıdır bkz: http://i.hizliresim.com/DknN9v.png)

Sayısal Mezunuyum Hangi Alanları Çözeceğim?
Sayısal1, Sayısal2 ve Sözel1 alanlarını çözeceksiniz toplamda 120 soru. Sözel2 alanı size hiç bir puan getirmez.
(Sayısal puanınızın hesaplanmasında ağırlık Sayısal1, Sayısal2 alanlarıdır bkz: http://i.hizliresim.com/DknN9v.png)

Eşit Ağırlık Mezunuyum Hangi Alanları Çözeceğim?
Sayısal1, Sayısal2 ve Sözel1 alanlarını çözeceksiniz toplamda 120 soru. Sözel2 alanı size hiç bir puan getirmez.
(EA puanınızın hesaplanmasında ağırlık Sayısal1, Sözel1 alanlarıdır bkz: http://i.hizliresim.com/DknN9v.png)

B

Brk88

Guest
Ea

Merhabalar ben ea çıkışlıyım ama sözel bölümden y.lisans yapmak istiyorum. Sınavda sadece söz1 ve söz2 soruları çözdüm sayısal1 ve sayısal2 den hiç çözemedim ancak sözelleri yetiştirebildim sorun olurmu. Şimdiden teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
Ales sinavinda sadece sozel yapmak

Ben iktisat mezunuyum aleste sadece sozel 1 22 net. Sozel 2 den 16 net yaptim 55 alabilirmiyim birde sozelden tercih yapabilirmiyim tesekkurler.

A

Akademik Forum

Guest
Ales

Merhaba hocam işletme öğrencisiyim. (Eşit ağırlık) Öğretim üyesi olmak istiyorum. Ales de hangi bölümleri çözmeliyim.
teşekkür ederim.

Geronimo!

Öğrenci
Merhabalar,

Ben sozel mezunuyum, ancak doktora basvuru yapacagim doktora programi oncelikli olarak ALES- EA puani istiyor, ALES - sozel puaninin ise ikincil olarak degerlendirilecegini belirttiler.

Benim sorum ise su sekilde, sozel cikisli oldugum icin ALES - sozel yapip (yani Soz1, Soz2, Say1) EA puanim mi gecerli olacaktir, yoksa EA (Say1, Say2, Soz1) olarak mi ALES'e girmeliyim?

Bu konuda kafa oldukca karisik, yardimci olursaniz cok sevinirim :)

parafiskalite

Yardımcı Editör
Merhabalar,

Ben sozel mezunuyum, ancak doktora basvuru yapacagim doktora programi oncelikli olarak ALES- EA puani istiyor, ALES - sozel puaninin ise ikincil olarak degerlendirilecegini belirttiler.

Benim sorum ise su sekilde, sozel cikisli oldugum icin ALES - sozel yapip (yani Soz1, Soz2, Say1) EA puanim mi gecerli olacaktir, yoksa EA (Say1, Say2, Soz1) olarak mi ALES'e girmeliyim?

Bu konuda kafa oldukca karisik, yardimci olursaniz cok sevinirim :)

Uc alan cozudugunuzde de ea-soz-say puanlarınız hesaplanıyor zaten.
Doktora yapacagınız alan ea oldugu ıcın, say1-say2 ve soz1 alanlarını cozmek durumundasınız.

METO3O

Öğrenci
Merhabalar,

ben sözel puan ile önlisans programından mezun oldum sonra sınavsız aöf de uluslararası ilişkilere geçtim ve mezun oldum. Lakin şimdi ales'e girme kararı aldım ve hangi puan türünden girmem lazım ve ben sözel öğrencisiydim hep, sayılsal-1 i bir miktar yapabilirim belki. Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.[sıze=5][/sıze]