Araştırma Görevlisi Alımında Hangi ALES Puanı Kullanılır?

BİLİMADAMI1

Öğrenci
Nazmi hocam, ben ALES'e 1 puan 1 puandırmantığı ile tekrar tekraar giriyorum. Acaba ALES'te belli bir sınır var mıdır en fazla şu kadar kez girilebilir diye. Şimdiden teşekkürler.

Gamze

Administrator
ben lisanstan ea mezunuyum. ama üniye girmek istediğim bölüm lisansta sözelden alıyor. bende bu yüzden ales te sözel yaptım. sözel puanım 90 civarı ea ise 80. şimdi uzmanlık veya öğrtim görevliliğinde lisans puanını esas alıyor 70 i geçme şartını istiyor. ben ea dan bu şartı sağladığım için değerlendirme aşamasında sözel puanımı kullansam olurmu. gireceğim bölümde lisansta sözel alıyor.

Sorunuza şurada cevap verilmiş: http://www.akademikpersonel.org/aka...a-hangi-ales-puani-kullanilir.html#post174252

Aynı soruyu birden çok yerde sormamaya özen gösterin lütfen.

K

kuzeyyıldızı

Guest
benım aklıma takıldı da,, sımdı aynı anda ıkı yerde yuksek lısans yapma hakkımızı kullanırsak, acaba oyp de hangısını kullanıyoruz ? bırde bu yuksek lısans yaptıgımız dallardan bırı soz puanı bırı say puanına gore yerlestırme yapıyorsa oyp puan hesaplamada karısıklık cıkar mı ?

kaamos

Araştırma Görevlisi
@kuzeyyildizi

daha net anlatırsanız yardımcı olalım.
öyp için zaten kabul edildiğiniz anabilim dalı önemli olacak. ama sorunuzu tam anlamadığımı düşünüyorum.

F

financier

Guest
benım aklıma takıldı da,, sımdı aynı anda ıkı yerde yuksek lısans yapma hakkımızı kullanırsak, acaba oyp de hangısını kullanıyoruz ? bırde bu yuksek lısans yaptıgımız dallardan bırı soz puanı bırı say puanına gore yerlestırme yapıyorsa oyp puan hesaplamada karısıklık cıkar mı ?

ÖYP de işinize yarayan yükseklisansı kullanırsınız , ÖYP puanı hesaplamasında da işinize yarayacak olan yani istenen ALES puanını kullanacağınız için problem olmaz :D

K

kuzeyyıldızı

Guest
@kuzeyyildizi

daha net anlatırsanız yardımcı olalım.
öyp için zaten kabul edildiğiniz anabilim dalı önemli olacak. ama sorunuzu tam anlamadığımı düşünüyorum.
hocam kast ettıgım su mesela ben bıyolojı cıkıslıyım hem tııbı bıyolojıden hemde ısletmeden tezlı master yapıyorum.oyp de ıkısınden de tercıh yapabılır mıyım ?

- - - Güncellendi - - -

yada ısletme degıl de molekuler bıyolojıden master yapsam , tercıh zamanı farklı ıkı anabılım dalından da tercıh yapma hakkına sahıp olur muyum ?

M

Merve

Guest
hocam kast ettıgım su mesela ben bıyolojı cıkıslıyım hem tııbı bıyolojıden hemde ısletmeden tezlı master yapıyorum.oyp de ıkısınden de tercıh yapabılır mıyım ?

- - - Güncellendi - - -

yada ısletme degıl de molekuler bıyolojıden master yapsam , tercıh zamanı farklı ıkı anabılım dalından da tercıh yapma hakkına sahıp olur muyum ?
Tercihlerde bir tane ales puanı girebiliyorsunuz, bu nedenle ikisinden birini seçeceksiniz. İkisini birlikte yapamazsınız, ales puan türü farklı.

sameth_hodja

Öğrenci
Araştirma görevlis kadrosu ales puan türü hakkinda

Arkadaşlar acil bir sorum var, cevaplarsanız sevinirim. Ben İngilizce Öğretmenliği lisans mezunuyum ve şu anda Eğitim Programları ve Öğretim Alanında yüksek lisans yapıyorum. Zonguldak ve Samsun'da açılan araştırma görevlisi kadrosuna başvurdum. Bana Eğitim Programları ve Öğretim Alanında araştırma görevliliği için sadece EŞİT AĞIRLIK ALES puan türünün dikkate alındığını söylediler ama ben yüksek lisans sözel ales puanıyla girdim, bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Mr December

Baş Editör
Arkadaşlar acil bir sorum var, cevaplarsanız sevinirim. Ben İngilizce Öğretmenliği lisans mezunuyum ve şu anda Eğitim Programları ve Öğretim Alanında yüksek lisans yapıyorum. Zonguldak ve Samsun'da açılan araştırma görevlisi kadrosuna başvurdum. Bana Eğitim Programları ve Öğretim Alanında araştırma görevliliği için sadece EŞİT AĞIRLIK ALES puan türünün dikkate alındığını söylediler ama ben yüksek lisans sözel ales puanıyla girdim, bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Okullara göre yüksek lisans alımlarında puan farklılıkları olabiliyor maalesef. Araştırma görevliliğinde o puanı isteyebilirler. Bu gayet doğal.

Cihan Kaz

Öğrenci
merhabalar
ben işletme lisans mezunuyum.
özel güvenlik ve koruma bölümüne araştırma görevlisi olarak başvuru yapacağım.
ALES' ten 70 puan almam gerektiğini söylediler.
Hangi puan türünden 70 almalıyım?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar
ben işletme lisans mezunuyum.
özel güvenlik ve koruma bölümüne araştırma görevlisi olarak başvuru yapacağım.
ALES' ten 70 puan almam gerektiğini söylediler.
Hangi puan türünden 70 almalıyım?
YGS-5'den öğrenci alıyor o bölüm yani bizim dilimize göre Eşit Ağırlık, çözeceğiniz bölümler Say1-Say2 ve Söz1'dir.

trhn.ylmz

Öğrenci
Hocam merhaba,

Fen-Edebiyat fakültesi biyoloji bölümünden mezunum ve Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans yapmak istiyorum. Yüksek lisansa giriş ve araştırma görevliliğinde benden istenecek puan türü hangileridir?

A

Akademik Forum

Guest
İşletme lisans mezunuyum.Sağlık kurumları işletmeciliği bölümüne Ales sözel bölüm puanı ile öğretim görevlisi yada araştırma görevlisi kadrolarına başvuru yapabilirmiyim?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam bölümüm dışında bir bölüme atandım. Asıl bölümüm sayısal puanlı (mühendislik) ama atandığım bölüm YGS 2 ile alım yapıyormuş lisansa bu sayısal puan mı oluyor. Sayısal ALES geçerli olur değil mi?