Araştırma Görevlisi Net Maaşı

Ink Bottle

Moderator
Merhaba. Forumda gezerken http://www.akademikpersonel.org/anasayfa/2015-temmuz-ayi-maas-zamlari-belli-oldu.html şu haberi buldum. Yüksek lisans mezunu 2 yıllık araştırma görevlisiyim. Kadro derecem 7/3. Ancak maaşım linkte yazdığı gibi 3741 lira değil, 3398 lira yatıyor. Bu linkte belirtilmeyen kesintiler mi vardır? Üniversitem e-bordro sistemi uygulamadığından bakamıyorum. Maaşımda bir sorun mu var acaba?
Teşekkürler

Selam,
Oradaki ifadede dikkat ederseniz "'Aile yardımı ödeneği hesabında eşi çalışmayan ve 2 çocuklu (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alınmıştır." ifadesine yer verilmiş. Yani eşi çalışmayan ve 2 çocuğa sahip olanlar o miktarı alabiliyor. (Gerçi gelir vergisini düşünce onlar da alamıyor da neyse)

Eğer bu durumdaysanız maaşınız eksik yatıyor evet değilseniz maaşınız tam yatıyor. Benim maaş da sizinkine benzer bir şey bu arada.

landon

Öğrenci
Hayır gelecek ay da bu ay aldığınız maaşı alacaksınız. Ocak ayında ise hem gelir vergi oranınız tekrar %15'e dönecek hem de ekstra zam alacaksınız :)

bilgi için teşekkürler. Gelir vergisi duydum tabi de, maaslardan duruma gore 50 100 eksik yatmasını bilmiyordum. Benim bildigim rakamlar daha dusuktu de. Bu konuda ayrıntılı bilgim yok da :)

Bir de 1 derece verilecekmiş tüm kamuya. Bu da sanırım maaşları artırır zam dışında dımı?

Y

Yook Artık

Guest
WnBb89N.png

Kabaca özetlemek gerekirse Ocak 2015 ile Kasım 2015 arasındaki vergi farkını görebilirsiniz... Tabi diğer kesintiler de 3er 5 er artıyo

ezgideniz

Öğrenci
Merhaba. Forumda gezerken http://www.akademikpersonel.org/anasayfa/2015-temmuz-ayi-maas-zamlari-belli-oldu.html şu haberi buldum. Yüksek lisans mezunu 2 yıllık araştırma görevlisiyim. Kadro derecem 7/3. Ancak maaşım linkte yazdığı gibi 3741 lira değil, 3398 lira yatıyor. Bu linkte belirtilmeyen kesintiler mi vardır? Üniversitem e-bordro sistemi uygulamadığından bakamıyorum. Maaşımda bir sorun mu var acaba?
Teşekkürler

Teşekkürler hocam :02.47-tranquillity:

A

Akademik Forum

Guest
Ben Yüksek lisans mezunu 1 yıllık araştırma görevlisiyim. Bekarım. bu ay 3580 TL aldım.

A

Akademik Forum

Guest
Memurlar.net ve Memurunyeri.com bu sitelerde maaş hesaplama motorları var, kuruşu kuruşuna hesaplıyor girin hesaplayın. Sonra da buraya yazın :)

- - - Güncellendi - - -

Memurlar.net ve Memurunyeri.com bu sitelerde maaş hesaplama motorları var, kuruşu kuruşuna hesaplıyor girin hesaplayın. Sonra da buraya yazın :)

yanlış hesaplıyor onlar