Araştırma Görevlisi Net Maaşı

ezgideniz

Öğrenci
hocam bu maaşı hangi ilde alıyorsunuz? sanırım doğuya doğru gittikçe değişiyor maaşlar yanlış mıyım?

izmir'de alıyorum. doğrudur, doğuda geliştirme ödeneği de alınıyor.

- - - Güncellendi - - -

Ben Yüksek lisans mezunu 1 yıllık araştırma görevlisiyim. Bekarım. bu ay 3580 TL aldım.

hocam ne güzelmiş maaşınız :) güle güle harcayın. bu farklar neden kaynaklanıyor acaba

landon

Öğrenci
forumun başka bir yerinde de yazdım ancak cevap veren olmadı.

bugun personel dairesinden bir yetkili ile görüştüğümde;

2008 yılından sonra ise baslayan akademik personele 1 derece verilmeyeceğini, bu 1 derece olayının memurları kapsadığını söyledi.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Cevap için teşekkürler. [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam bir bilginiz var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
forumun başka bir yerinde de yazdım ancak cevap veren olmadı.

bugun personel dairesinden bir yetkili ile görüştüğümde;

2008 yılından sonra ise baslayan akademik personele 1 derece verilmeyeceğini, bu 1 derece olayının memurları kapsadığını söyledi.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Cevap için teşekkürler. [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam bir bilginiz var mı?
:) Akademik Personel de emekli sandığına bağlıdır yani memurdur aynı zammı alır aynı özlük haklara sahiptir dolayısı ile aynı dereceyi alacaktır ;) bu arada 2005 yılından sonra başlayanlara verilecek.

chemeng85

Öğrenci
Merhaba aklıma takılan bir soruyu sormak isterim.
Ekim 2015 maaşım (aile yardımı + çocuk dahil) = 3761 TL
Kasım 2015 maaşım (aile yardımı + çocuk dahil) = 3703 TL
Aralık 2015 maaşım (aile yardımı + çocuk dahil) = 3703 TL
Son 2 ay vergi diliminden dolayı düşüş yaşandı diye düşünüyorum. Ocak ayında memura %6 zam yapılacak. Bu durumda ben Ekim ayında net elime geçen maaşın 3761*1.06 =3986 TL maaş alacağım değilmi?
Yani artış: 3986 - 3761 = 225 TL olacak. Doğrumuyum? Tereddüt ettiğim nokta şu: Daha önceki yıllarda 70-80 TL gibi bir artış oluyor diye hatırlıyorum. Eğer bu doğru ise Allah bereket versin.

korozifortam

Araştırma Görevlisi
Son 2 ay vergi diliminden dolayı düşüş yaşandı diye düşünüyorum. Ocak ayında memura %6 zam yapılacak. Bu durumda ben Ekim ayında net elime geçen maaşın 3761*1.06 =3986 TL maaş alacağım değilmi?
Yani artış: 3986 - 3761 = 225 TL olacak. Doğrumuyum? Tereddüt ettiğim nokta şu: Daha önceki yıllarda 70-80 TL gibi bir artış oluyor diye hatırlıyorum. Eğer bu doğru ise Allah bereket versin.

Çok kesin olmamakla birlikte verilen %6 zammın %3'ü aralık %3'ü temmuzda uygulanıyor diye biliyorum hocam.

biophysics

Öğrenci

Hocam yüzde yüzde 6.85+ 30 küsur agi zammı alacaksınız hocam. Ben yaklaşık olarak 265-275 lira olmasını bekliyorum. Önceki yıllarda 80 lira civarı almamızın iki nedeni var birincisi verilen zamlar 3-4 aralığındaydı (bu yıl sanıyorum seçimin de etkisiyle daha yüksek bir zam oranı çıktı) ikincisi ise aldığımız maaşlar akademik zam nedeniyle (geçmişe kıyasla) ciddi miktarda yükseldi. Yani hesaplarınızda bir yanlışık yok, bu zammı aldık

chemeng85

Öğrenci
Çok kesin olmamakla birlikte verilen %6 zammın %3'ü aralık %3'ü temmuzda uygulanıyor diye biliyorum hocam.

Hocam 6+5 zam dan bahsediliyor. %6 sı ilk 6 ay için %5 i ikinci 6 ayın başında yapılmıycakmı? %6 yı neden ikiye böldüğünüzü anlamadım.

- - - Güncellendi - - -

Hocam yüzde yüzde 6.85+ 30 küsur agi zammı alacaksınız hocam. Ben yaklaşık olarak 265-275 lira olmasını bekliyorum. Önceki yıllarda 80 lira civarı almamızın iki nedeni var birincisi verilen zamlar 3-4 aralığındaydı (bu yıl sanıyorum seçimin de etkisiyle daha yüksek bir zam oranı çıktı) ikincisi ise aldığımız maaşlar akademik zam nedeniyle (geçmişe kıyasla) ciddi miktarda yükseldi. Yani hesaplarınızda bir yanlışık yok, bu zammı aldık

İnşallah hocam dediğiniz gibidir. Şükür maaşlarımız düzeldi bizimde.

biophysics

Öğrenci
Memurlar.net'te hesaplama motoru var kuruşu kuruşuna hesaplıyor, vergülden sonra ikinci haneyi bile doğru söylüyor. Derece/ kademelerinize göre oradan hesaplatıp daha sonra insanların bilgilenmesi için buraya yazabilirsiniz