Araştırma Görevlisi Net Maaşı

veterinarius

Öğrenci
Arkadaşlar ilk atandiginda yüksek lisans mezunu olarak doktoraya başlayan araştırma görevlisinin derece-kademesi de mi 7/1 oluyor bilgisi olan varmıdır acaba? Bir de doğuda nekadar farkediyor?

zagoda

Öğrenci

zagoda

Öğrenci
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 35 inci maddesi ve 40 ıncı maddesinin (b) fıkrası ile 41 inci maddesi uyarınca diğer yükseköğretim kurumlarında görevlendirilenlere görevin yapıldığı yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yerler için bu Karara ekli cetvelde öngörülen oranlar üzerinden fiilen görev yaptıkları sürece ödenir.

(Maaşınızı fiili olarak çalıştığınız yer öder. 35. madde ile geçtiğinizde görevlendirmeniz olacağından görevlendirildiğiniz üniversite öder.)

geliştirme ödeneği fiilen çalışılan yerde neyse o ödenir

xasdx

Öğrenci
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 35 inci maddesi ve 40 ıncı maddesinin (b) fıkrası ile 41 inci maddesi uyarınca diğer yükseköğretim kurumlarında görevlendirilenlere görevin yapıldığı yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yerler için bu Karara ekli cetvelde öngörülen oranlar üzerinden fiilen görev yaptıkları sürece ödenir.

(Maaşınızı fiili olarak çalıştığınız yer öder. 35. madde ile geçtiğinizde görevlendirmeniz olacağından görevlendirildiğiniz üniversite öder.)

geliştirme ödeneği fiilen çalışılan yerde neyse o ödenir

Hocam ama şöyle bir şey daha varmış;
a) Bu ödeneğin verilmesi öngörülen yerlerdeki yükseköğretim kurumlarına ait öğretim elemanı kadrosuna atanarak, atandığı yükseköğretim kurumunda fiilen çalışanlara,
b) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 35 inci maddesi ve 40 ıncı maddesinin (b) fıkrası ile 41 inci maddesi uyarınca diğer yükseköğretim kurumlarında görevlendirilenlere,

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca, yeni öğrendiğim bir durumu paylaşayım belki merak eden arkadaşlar vardır. Eğerki bölümünüz yeni kurulduysa ve öğrenci alımına başlamadıysa geliştirme ödeneği verilmiyormuş.
Bu Karara ekli cetvelde geliştirme ödeneği ödenmesi öngörülen yerlerde yeni kurulan yükseköğretim kurumlarının fiilen eğitim-öğretim faaliyetine başlamamış olması durumunda bu yerlerdeki yükseköğretim kurumları için belirlenmiş geliştirme ödeneği, söz konusu yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretime başlaması konusunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından izin verilmiş olması kaydıyla ve fiilen eğitim-öğretime başlanıncaya kadar sadece rektör, dekan, yüksekokul müdürü, enstitü müdürü ve konservatuar müdürü olarak atanmış öğretim elemanlarına ödenir.