Dil Merkezine Gitmeden İmzalatılan Senetler Hakkında

green

Öğrenci
''Bu Taahhütnameden doğacak borç ve hesaplar için ...... Üniversitesinin kayıt ve belgelerinin geçerli olup, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununun 287. maddesi gereğince esas ve delil olarak kabul edilip, başkaca sübut deliller aranmayacaktır...''

ben avukata danıştım, bu şekilde imzalarsan hiçbir delil gösteremezsin ayrılırsan o tazminatın hepsini senden alırlar dedi.

1) bu madde sizin senetlerde var mı arkadaşlar???????????????????

2) senet miktarı 6 ay için 13260TL miktarı fazla değil mi arkadaşlar????

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ben 25.000 tl ye imza attım neye göre değişiyor bu rakam?

Bizim senetlerde 15.500 toplam 6 aylık maaşın brütü. Sanırım sizinkine %50 fazlasınıda dahil etmişler. Fakat önceden de dediğim gibi tutarlara takılmayın. Ayrılmak zorunda kalırsanız o senetteki yazanı değil toplam elinize geçeni ödersiniz onuda ayrıca hesaplarlar zaten.

snoalnobb

Öğrenci
en saçma olanı herhalde şırnak ünv. 75000 tl miktar fazla olduğu için de noter ücreti hayli kabarık oldu adamların keyiflerine göre rakam değişiyor sadece
bu saçmalığa bir dur diyecek de yok maalesef kefil meselesi de ayrı tabii

yeliz

Öğrenci
ama noterden onaylatıldığı takdirde rektörün karşısında olması şart değil diye biliyodum şimdi kefilleri de mi yozgata götürmek zorundayım ben (kefillerim ssk çalışanı)

Bilgin

Öğrenci
hcm senetleri rektörün karşısında imzalatma gibi bi durum söz konusu mu...kefillerle üni.ye gidince sorun çözülüyor mu?

hay

Öğrenci
Hocam,
Ben okulumun yabancı dil için istediği seneti imzaladım. Ancak konu başlığında verilen hiç bir senete benzemiyor. Okulumun bana verdiği senet 2547/39'uncu madde kapsamında yurt içi görevlendirme senedi. Bu senedi hatırlarsanız ucu açıktır. Burada ne başlangıç tarihi var ne de bitiş. Senedin ne kadar süreyi kapsadığı yazmıyor sadece taahhüdün ihlali halinde 15.000 lirası ve yasal faizleri ödeyeceğime dair bir bölüm var. Forumda yer alan senetleri gösterdim ancak bu formda bir senet örneği olmadığını dile getirdiler. Sizce bri sıkıntı olur mu? Bu 15.000 artı faiz beni ne zamana kadar bağlıyor. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam,
Ben okulumun yabancı dil için istediği seneti imzaladım. Ancak konu başlığında verilen hiç bir senete benzemiyor. Okulumun bana verdiği senet 2547/39'uncu madde kapsamında yurt içi görevlendirme senedi. Bu senedi hatırlarsanız ucu açıktır. Burada ne başlangıç tarihi var ne de bitiş. Senedin ne kadar süreyi kapsadığı yazmıyor sadece taahhüdün ihlali halinde 15.000 lirası ve yasal faizleri ödeyeceğime dair bir bölüm var. Forumda yer alan senetleri gösterdim ancak bu formda bir senet örneği olmadığını dile getirdiler. Sizce bri sıkıntı olur mu? Bu 15.000 artı faiz beni ne zamana kadar bağlıyor. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

Sizi görevlendirdikleri süre kadar olacaktır senet sorun yok. Görev emrinizde 6 ay yazar zaten. Senet onu aşamaz. Senetin bitişi ise şöyle olucaktır, zorunlu hizmetiniz doktora bittikten sonra başlar yani doktora bitipte kadronuza döndüğünüz ilk 6 aydan sonra senet hükmünü kaybeder ileride imzalayacağınız diğer senetler devreye girer.

hay

Öğrenci
Hocam doğrumu anladım senet beni tarih belirtilmemiş olsa dahi 6 ay süreyle bağlıyor faizler vs. . Bunu soruyorum çünkü diğer örneklerde açık ve net yabancı dil için imzalandığı ve tarihleri belli. Ben iki kuzenime imzalattım. Sağolsun mağdur olmamam adına attılar. Ancak ben onlara senetle ilgili yükümlülüklerinin kalmadığını 6 ay sonra nasıl ispat edebilirim. Görevlendirme süremden söz ettim ama ellerindeki senette böyle bir ibare yok. Bu imzaların dolayısıyla ücret ve faizlerin doktora eğitimimin sonuna kadar geçerli olacağı ve katlanacağıyla ilgili bir intiba oluştu. Bunun dostluğumuza zarar vereceğinden endişe ediyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam doğrumu anladım senet beni tarih belirtilmemiş olsa dahi 6 ay süreyle bağlıyor faizler vs. . Bunu soruyorum çünkü diğer örneklerde açık ve net yabancı dil için imzalandığı ve tarihleri belli. Ben iki kuzenime imzalattım. Sağolsun mağdur olmamam adına attılar. Ancak ben onlara senetle ilgili yükümlülüklerinin kalmadığını 6 ay sonra nasıl ispat edebilirim. Görevlendirme süremden söz ettim ama ellerindeki senette böyle bir ibare yok. Bu imzaların dolayısıyla ücret ve faizlerin doktora eğitimimin sonuna kadar geçerli olacağı ve katlanacağıyla ilgili bir intiba oluştu. Bunun dostluğumuza zarar vereceğinden endişe ediyorum.
Evet çünkü görevlendirilme maddeniz görev emrinizdeki le aynı yani 39. madde. o yüzden oradaki süre gösterimi yeterlidir. Hocam dediğim gibi ne yazık ki hükmünü 6 ay sonra kaybetmiyor. "doktora bitipte kadronuza döndükten 6 ay sonra bitiyor"

hay

Öğrenci
Nazmi Hocam ilginizden ötürü teşekkür çok teşekkür ederim
İngilizceyi başarıyla geçmem durumunda yükseklisansım ve doktoram için yeni bir senet daha mı yapacağız. Bu kez 6 aylıkda değil üstelik. Söz edilen meblalar çok yüksek aile içinde anne ve babanın kefilliği geçerlimidir. Değilse şimdiden bir yol aramaya başlamalı. 80 bin lira ve bunun %50 si gibi rakamlardan söz edilmiş. Bu durumda önümüzdeki mart ayında yeni bir sözleşme bekliyor bizi.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi Hocam ilginizden ötürü teşekkür çok teşekkür ederim
İngilizceyi başarıyla geçmem durumunda yükseklisansım ve doktoram için yeni bir senet daha mı yapacağız. Bu kez 6 aylıkda değil üstelik. Söz edilen meblalar çok yüksek aile içinde anne ve babanın kefilliği geçerlimidir. Değilse şimdiden bir yol aramaya başlamalı. 80 bin lira ve bunun %50 si gibi rakamlardan söz edilmiş. Bu durumda önümüzdeki mart ayında yeni bir sözleşme bekliyor bizi.
Evet senetler bizi bekliyor, 3 aylık yurtdışı, 35'le görevlendirilme, ÖYP ile görevlendirilme, dokrotada yurtdışı senetleri vs. tahminen 200bin tl'yi bulabilir %50 dahil.

darkness

Öğrenci
eğer öyp den çıkıp doktora veya yüksek lisans yapamazsak araş gör olarak 6 ay çalışmamız senedi düşürmüyor öylemi nazmi hocam?