Dil Merkezine Gitmeden İmzalatılan Senetler Hakkında

asregLe

Öğrenci
arkadaşlar Marmara ünv dil eğitimini kazandım. Üniversite yabancı diller yüksekokulu mail atmış ve sitesinde de duyurmuş Kasım 10 unda toplantıya giderken nüfus cüzdan örneği, 2 fotoğraf ve GÖREVLENDİRME YAZISI örneğinin yanımda olması gerekiyormuş.

serguc

Araştırma Görevlisi
görevlendirme yazısı çıktığında geçerlilik süresi var mı yani 1-2 ay kefil bulunamazsa süre aşımına uğruyor mu?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
O tamamen sizinle üniversiteniz arasındaki ilişkiye dayalı zaten senet olayı bile yasal değil de aslında neyse.. Üniversiteniz personel işleri ile görüşün ikna olurlarsa bekletirler.

i.a.

Öğrenci
Arkadaşlar yönetmelikte dil kursu için imzalanacak senetle ilgili olan madde hangisi acaba, ben mi bulamadım?

mfg_fatih

Öğrenci
1. dil kursundan sonra 50 ile 65 arası dil puanı olan bir kişinin kadrosunun bulunduğu yerde geçirdiği süre mecburi hizmetten düşer mi?
2. senetlerin dil puanıyla-başarısızlıkla ilgisi yoksa neden yapılıyor?

tşk.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
1. dil kursundan sonra 50 ile 65 arası dil puanı olan bir kişinin kadrosunun bulunduğu yerde geçirdiği süre mecburi hizmetten düşer mi?
2. senetlerin dil puanıyla-başarısızlıkla ilgisi yoksa neden yapılıyor?

tşk.

1- evet
2- başarısızlık için değil mecburi hizmet için yapılıyor. Senedin adı mecburi hizmet senedi karşılığında 6 ay çalışıyorsunuz.

_sunset

Öğrenci
mrb hocam öyp ye dair herşeyi sizden öğreniyor sizin sayfanızda yayınladığınız bilgilendirmelere göre hareket ediyoruz..öncelikle teşekkür etmek istiyorum...:02.47-tranquillity::02.47-tranquillity:
hersey o kadar karışık ki herkesin kafası allak bullak. .dil senetleri için bana kefil olacak arkadaş aday memur. onu kefil olarak götürsem noter aday olduğunu sorgulatıp bakar mı diğeri aktif memur çalısıyor.
ya da aday diye işlem yapmadı diyelim baska noter de mi yapmaz? yani bilmiyorum...
biri Bağkur emeklisi diğeri memur olsa? acil cevabınıza ihtiyacım var emekli olan babam ve eğer olursa onu memleketten buraya çağıracağım
belki bu sorular kaç bin defa size sorulmustur affınıza sığınarak:apologetic:
simdiden tesekkürler

orta123

Öğrenci
nazmi hocam sanırım yanlış başlıkta sordum sorumu şimdi tekrar sormak istiyorum.pazartesi diyelim ki açıklandı dil yerleştirmeleri, biz kefillere senetleri imzalattıktan sonra hemen gidebiliyor muyuz?yoksa dekan ya da rektör onayını bekleyecek miyiz?ayrıca dil okuluna giderken bir yazı ya da belge lazım mı?bazıları görevlendirme yazısı demiş o yüzden.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
mrb hocam öyp ye dair herşeyi sizden öğreniyor sizin sayfanızda yayınladığınız bilgilendirmelere göre hareket ediyoruz..öncelikle teşekkür etmek istiyorum...:02.47-tranquillity::02.47-tranquillity:
hersey o kadar karışık ki herkesin kafası allak bullak. .dil senetleri için bana kefil olacak arkadaş aday memur. onu kefil olarak götürsem noter aday olduğunu sorgulatıp bakar mı diğeri aktif memur çalısıyor.
ya da aday diye işlem yapmadı diyelim baska noter de mi yapmaz? yani bilmiyorum...
biri Bağkur emeklisi diğeri memur olsa? acil cevabınıza ihtiyacım var emekli olan babam ve eğer olursa onu memleketten buraya çağıracağım
belki bu sorular kaç bin defa size sorulmustur affınıza sığınarak:apologetic:
simdiden tesekkürler
Noter hiç bir şeyi sorgulamaz, memur olup olmadığına bile bakamaz siz ne derseniz oraya onu yazar :) Emekli de olur ssk lı çalışan da.
nazmi hocam sanırım yanlış başlıkta sordum sorumu şimdi tekrar sormak istiyorum.pazartesi diyelim ki açıklandı dil yerleştirmeleri, biz kefillere senetleri imzalattıktan sonra hemen gidebiliyor muyuz?yoksa dekan ya da rektör onayını bekleyecek miyiz?ayrıca dil okuluna giderken bir yazı ya da belge lazım mı?bazıları görevlendirme yazısı demiş o yüzden.
Evet tabiki bekleyeceksiniz hocam :) Görevlendirme yazınızı okulunuz dil merkezine gönderir, siz kazandıktan sonra kazandığınıza ve görevlendirilmek istediğinize dair dilekçenizi vereceksiniz yönetim kurulu toplanacak sonra size git diyecek yoksa kafanıza göre nasıl gidersiniz hocam ;)

orta123

Öğrenci
Evet tabiki bekleyeceksiniz hocam :) Görevlendirme yazınızı okulunuz dil merkezine gönderir, siz kazandıktan sonra kazandığınıza ve görevlendirilmek istediğinize dair dilekçenizi vereceksiniz yönetim kurulu toplanacak sonra size git diyecek yoksa kafanıza göre nasıl gidersiniz hocam ;)[/QUOTE]

nazmi hocam öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. vallahi hocam ben direkt herşeyi verip hadi hoşçakalın diye anlamıştım inanın.O zaman bu dil eğitiminin ayın 10 unda başlaması hiçbir işimize yaramadı.fakülte yönetim kurulu geç toplansa diyelim cuma toplansa ve gidin dese ne farkı kaldı ki geçmiş yıllarda 2 gün içinde başlatılan dil kursundan?burası hiç olmadı benim için ben bilet rezervasyonu bile yapmıştım:sorrow:neyse ne yapalım hocam daha bekleyeceğiz o zaman..:)

- - - Güncellendi - - -

evdeki, hesap hiç ama hiç çarşıya uymadı:congratulatory:

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Evet tabiki bekleyeceksiniz hocam :) Görevlendirme yazınızı okulunuz dil merkezine gönderir, siz kazandıktan sonra kazandığınıza ve görevlendirilmek istediğinize dair dilekçenizi vereceksiniz yönetim kurulu toplanacak sonra size git diyecek yoksa kafanıza göre nasıl gidersiniz hocam ;)

nazmi hocam öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. vallahi hocam ben direkt herşeyi verip hadi hoşçakalın diye anlamıştım inanın.O zaman bu dil eğitiminin ayın 10 unda başlaması hiçbir işimize yaramadı.fakülte yönetim kurulu geç toplansa diyelim cuma toplansa ve gidin dese ne farkı kaldı ki geçmiş yıllarda 2 gün içinde başlatılan dil kursundan?burası hiç olmadı benim için ben bilet rezervasyonu bile yapmıştım:sorrow:neyse ne yapalım hocam daha bekleyeceğiz o zaman..:)

- - - Güncellendi - - -

evdeki, hesap hiç ama hiç çarşıya uymadı:congratulatory:[/QUOTE]
Fakülte sekreterine durumunuzu anlatın yine de, atandığım yer uzak vs. diyin de şunu sormak istiyorum nereye atanacağınızı bilmeden ne bileti aldınız :)

orta123

Öğrenci
hocam ben atanacağım yere bilet almadım hali hazırda var olan evime gidip eşyalarımı toplayıp,ailemi görmek için memleketime bilet aldım.Keşke nereye atanacağımı bilsem pazartesiyi beklemezdim en azından:congratulatory:

- - - Güncellendi - - -

bu arada bilet almadım ayırttım yanlışlık olmasın;)

Önenerk

Öğrenci
Merhaba. Senet işlemleriyle ilgili bir şey danışacaktım. Bana dayım ve babam kefil olacak. Senet işini Zonguldak'ta halledeceğiz. Yengem İstanbul'da, gelebilme olasılığı yok. İstanbul'da bir noterden dayımın kefil olması için onayının olduğuna dair bir belge imzalasa geçerli olur mu? İlle senet yapılırken orada mı bulunması gerekiyor?

orta123

Öğrenci
nazmi hocam cevap yazarsanız çok sevinirim.Şimdi 39.madde dilekçemi verdim bugün.Yalnız fakülte yönetim kurulu ardından dekanlık onayına sunulacak.Asıl problem rektör il dışındaymış ve haftaya gelecekmiş.İşlemlerim ancak o zaman hallolabilirmiş.dil merkezine Anadolu Üniversitesine atandım ve orası da görevlendirme yazısı istiyor.Rektör onayı olmadan fakülte yönetim kurulu kararı da görevlendirme yani 39.madde dilekçem için geçerli midir? Kadromun bulunduğu üniversite böyle yapmamı istedi.lütfen yardımcı olun ne yapabilirim??şimdiden teşekkürler..

- - - Güncellendi - - -

nazmi hocam uygun olunca bir cevap yazar mısınız bekliyorum,,

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba. Senet işlemleriyle ilgili bir şey danışacaktım. Bana dayım ve babam kefil olacak. Senet işini Zonguldak'ta halledeceğiz. Yengem İstanbul'da, gelebilme olasılığı yok. İstanbul'da bir noterden dayımın kefil olması için onayının olduğuna dair bir belge imzalasa geçerli olur mu? İlle senet yapılırken orada mı bulunması gerekiyor?
Hocam noter bize illa orada olacak demişti bu uygulamanın başında, şimdi değişti mi bilmiyorum.

nazmi hocam cevap yazarsanız çok sevinirim.Şimdi 39.madde dilekçemi verdim bugün.Yalnız fakülte yönetim kurulu ardından dekanlık onayına sunulacak.Asıl problem rektör il dışındaymış ve haftaya gelecekmiş.İşlemlerim ancak o zaman hallolabilirmiş.dil merkezine Anadolu Üniversitesine atandım ve orası da görevlendirme yazısı istiyor.Rektör onayı olmadan fakülte yönetim kurulu kararı da görevlendirme yani 39.madde dilekçem için geçerli midir? Kadromun bulunduğu üniversite böyle yapmamı istedi.lütfen yardımcı olun ne yapabilirim??şimdiden teşekkürler..
Görevlendirme yazımı okulum yollayacak diyiniz normal prosedür de o'dur. Siz sadece atandığınıza dair yazıyı götürün sorun olmaz heyecan yapmayın :)