Forum Hakkında İstekleriniz Önerileriniz Beklentileriniz

finduilas

Profesör
Merhaba ;

benim önerilerim:

1) bence sitede üyenin kendisinin de hesabını kapatabileceği bir link var olmalı.bu olmadığı için şu vaka bile yaşanmıştır tahminim. A üyesi B editörüne efendim hesabımı kapatmak istiyorum ancak böyle bir link göremedim bi yardımcı olabilir misniz. " B editörü de şöyle cevaplıyor , "ne demek efendim , hemen sizi banlayıvereyim ,lafı mı olur hemen kapatıyorum üyeliğinizi ", efendim banlanmak ile hesap kapamak ayrıdır ...

2) şimdi bu söyleyeceğimde hem editörlerde hem de üyelerde kusur görüyorum doğrusu , bence olgun davranmalıyız , ne bileyim chatboxtan saman alevi gibi yükselen tartışmalar dan tutun , sıcağı sıcağına hararetli konuşmalara ,sataşmalara..sanıyorum o tartışmalar cereyan ederken ,eğer üyeler o esnada yüzyüze olsa ,top tank tüfek ...iki dişi yırtık kel kör kirpi teki sağ kalmaz. [yanlış anlaşılmasın bu yalnızca analojisi]

şimdi şaka maka ama gerçekten olgun davranmak gerektiğine inanıyorum ,hepimiz tezli programlarda akademik çalışmaları devam etmekte ,meşguliyeti var olan insanlarız , üstelik ciddiyetle yapıldığında bir asaleti olduğunu düşünmekteyim. o zaman aşağıda yer alan imgelere uyduğumuzda daha rahat bir iletişimin mümkün olacağını düşünüyorum.

*** editörler üyeleri değiştirmeye çalışmasın , üyelerde aynı şekilde , burada misafir olan herkes aşağı yukarı herkes zaten 22 yaşın üstünde ,bu zaman aralığındaki bireyleri değiştirmeye çalışmak,hata eleştirmek daha zordur, ama sevdiğiniz insanların sözleriyle kendi üzerinizde bir değişimi kabullenmek size bırakılmıştır.

***aşırıcı olmayalım lütfen , hakaret / küfür / argo bunlar her yerde mutlak tepki alacak olan davranışlardır.

*** özel konuların (örneğin cinsellik) yalnızca ve özellikle eylem gerçekleşmişse , vaki olan bireyler arasında saklı tutulmasının kullanışlı bir zeka olduğunu düşünmekteyim. bu nedenle , özel konular mülahaza edilecekse , özel yazışma şeklinde davranmamız daha uygundur.

benim söyliyceklerim bu kadar şimdilik, ama bir de çok fazla eleştiri konusu olmuştu bazı şeyler bir zamanlar ...

sempati diyor ki..

"bir gün , sevilen saygın bir bilge olmayı başarabilirsem ,herhalde beni en çok SEVMEYEN insanları mutlu etmeye çalışacağım!"

Herkese başarılar diliyorum..
Hocam uye hesabi silinirse attigi tum mesajlar bosa cikiyor ve bu da veritabaninda karisikliga ve sismeye sebep oluyor. O mesajlari bos bi uyelige baglamak ya da silmek de hem yorucu hem de zaman kaybi. Bu nedenle forumlarda uyelik silinmesi yapilmayan ve istenmeyen bir seydir.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

ran

Doçent
Merhaba,

"Gönder"e bir kere basmama rağmen mesajlarım iki defa gidip duruyor. Benim bağlantımdan kaynaklı sandım. Lakin, farklı bağlantıda da aynı sorun oldu.

Ek: Buraya yazarken olmadı. Belki düzelmiştir, belki sadece benden kaynaklıdır, bilemiyorum. Bilginiz olsun. :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba,

"Gönder"e bir kere basmama rağmen mesajlarım iki defa gidip duruyor. Benim bağlantımdan kaynaklı sandım. Lakin, farklı bağlantıda da aynı sorun oldu.

Ek: Buraya yazarken olmadı. Belki düzelmiştir, belki sadece benden kaynaklıdır, bilemiyorum. Bilginiz olsun. :)
Mysql ve Php kütüphanesi yenilendi, bazen bu sorun oluyor önbellek boşaltılmıyor yazdık bakalım dönerlerse düzeltiriz :)

symo++

Kısıtlanmış Üyelik
MERHABA ;

öncelikle sitenin herkesin uyduğu ve herkesin gördüğü bir yerde olan belli olan kuralları olmalı. kurallara da herkes uymalı.

sonra ;

baktım çok fazla üye birbiriyle tartışabiliyor,kırgınlıklar yada olmaması gereken durumlar olabiliyor , hepimizin yaşı muhtemelen >22 dir. şimdi bu zaman aralığındaki bir bireyi uyarmak bile sıkıntılı olabilir. bir üye banlandığında (ki haksız ise) bunu unutmayacaktır. veya kırgınlıklar felan ..bunlar her iki taraftan da istenmeyen bir durum ,o zaman ben şunu öneriyorum

*** editörler değil, üyenin yaptığı hatalar nedeniyle ,şikayetçiler banlasın üyeyi :) ,nasıl mı, her üyenin yaptığı yorumun yanına "şikayet et" sekmesi var olsun , hatayı farkeden üye bunu yazarak ve o yorumla ilintilenecek şekilde şikayet etsin , ve üyede belli sayıda şikayetten sonra banlansın ..ama şimdi kötüye kullanım olur mu , olabilir belki ona da nasıl bi çözüm bulunur bende bilmiyorum. mesela bir üye "hakaret" imasıyla şikayet etse , ve hakaret yoksa ...bunu da sitenin yetkili editörünün yorumuna bırakıyorum.

Son düzenleme:

nanofly

Öğrenci
Ufak bir kod satırıyla, üyeliğini silmek isteyenin hem üyeliği hem mesajları veri tabanlarından silinebilir diye düşünüyorum. MySQL kullanmış birisi olarak sorunun kaynağını anlamadım.

ran

Doçent
Merhaba,

"Mesajı Düzelt" seçeneğinin aktif kalma süresi çok kısa. Ekleme yapmak istediğimde her seferinde şikayet seçeneğini kullanmak zorunda kalıyorum. Bu sürenin sınırsız yapılması veya yükseltilmesi iyi olacaktır.

Ucrub22

Öğrenci
Merhaba silmek istediğim mesaj var nasıl sileceğim? Ayrıca hesabımı da kapatmak istiyorum ayarlardan bulamadım nasıl yapacağımı ?

DGold

Öğrenci
İçişleri Bakanlığı 01.06.2021 genelgesinde "Cumhurbaşkanlığının 14.04.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 27.04.2021 tarih ve 17665 sayılı yazısı doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmakta olan 10.00-16.00 saatleri arası mesai sistemi ile uzaktan/dönüşümlü gibi esnek çalışma usulünün uygulanmasına kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında da devam edilecektir"
İlgili metinde halen yürürlükte bulunan 2021/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde; “3. Tam kapanma sürecinde sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında hizmetlerin sürdürülebilmesi için gerekli olan asgari personel seviyesine düşülecek (asgari personel seviyesi toplam personel sayısının % 50’sini aşmayacak ölçüde) şekilde uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya geçilecektir” hakkında 01.06.2021 tarihli Genelgesinde herhangi bir izahata yer verilmemiştir.

SORU: Her şartta Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yürürlükte olduğu için söz konusu izahatın halen geçerli olduğu söylenebilir mi ? Devlet Üniversiteleri bu genelgelerin dışında karar alabilir mi?

DGold

Öğrenci
İçişleri Bakanlığı 01.06.2021 genelgesinde "Cumhurbaşkanlığının 14.04.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 27.04.2021 tarih ve 17665 sayılı yazısı doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmakta olan 10.00-16.00 saatleri arası mesai sistemi ile uzaktan/dönüşümlü gibi esnek çalışma usulünün uygulanmasına kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında da devam edilecektir"
İlgili metinde halen yürürlükte bulunan 2021/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde; “3. Tam kapanma sürecinde sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında hizmetlerin sürdürülebilmesi için gerekli olan asgari personel seviyesine düşülecek (asgari personel seviyesi toplam personel sayısının % 50’sini aşmayacak ölçüde) şekilde uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya geçilecektir” hakkında 01.06.2021 tarihli Genelgesinde herhangi bir izahata yer verilmemiştir.

SORU: Her şartta Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yürürlükte olduğu için söz konusu izahatın halen geçerli olduğu söylenebilir mi ? Devlet Üniversiteleri bu genelgelerin dışında karar alabilir mi?

Anladığıma göre 27.04.2021 Genelge bütünüyle 01.06.2021 genelgede geçerli ise Devlet üniversiteleri bunun dışında karar alamaz. Doğrumu anladım. Cevaplarınızı bekliyorum.