Forum Hakkında İstekleriniz Önerileriniz Beklentileriniz

47

Moderator
Sayın adminlerim şu smileyleri mümkünse değişelim, yani bir duygu ve ifade taşımayı bir kenara bıraktım bildiğin dayak yemiş gibiler.
:cold: :devilish: :distant: :ghost: :blue:

47

Moderator
:D hocam scripte standart olarak geliyorlar değiştiremiyoruz ama ekleyebilir miyiz bakalım :)

Evet hocam forumun (sanıyorum bu forum Vbulletin) altyapısıyla birlikte geliyor ancak düzeltilebiliyor. Açıkçası smileyler gerçekten çok acaip ve diğer forumlarda yazılarımda bolca smiley kullanan biri olarak burada elim kolum bağlı gibi hissediyorum. :crushed:

Mümkünse böyle şirin ve daha gerçekçi duyguları ifade eden smileyler kullanmak istiyoruz. :D
tease.gif

rally.gif

smileys-boxing-570565.gif

idiot2.gif

e5016292.gif

cry.gif

2funny.gif

idiot2.gif

Karışlaştırma açısından bizim forum: :confusion: :cat: :sorrow: :single_eye: (bu ne için kullanılır bilimyorum
2funny.gif
)

Son düzenleme:

47

Moderator
Değerli adminlerim forumda dikkatimi çeken bazı sıkınıtlar; forum takipçileri daha kaliteli hizmet ve daha sıkıntısız bilgi akışı sunmak adına paylaşıyor. Bilgilerinize arz ediyorum. :)

1-Bildirimlerle ilgili sorun var. Bildirimler çoğunlukla geliyor bazen ise gelmiyor. Yani eski konuya bir bakıyorsunuz üye bir soru sormuş, alıntı yapmış bildirim gelmediği için cevap için ya çok geç oluyor yada üye kale alınmamış gibi bir hisse kapılmış olabiliyor. [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam örneğin http://www.akademikpersonel.org/19910-hangi-durumlarda-yuksek-lisans-tan-kayit-silinir-atilma-2.html size bu başlıkta mesaj yazdım ama cevap gelmedi neden? Bildirim gelmedi yoksa görseniz bir kaç saniyede cevap gelirdi :)

2-Profildeki "alıntılar" kısımında üyenin kendi yaptığı alıntıların görülmesi ciddi anlamda karışıklığa neden oluyor. Kendi alıntıladığını görmek isteyen "Forum mesajlarını görüntüle" kısmından ulaşabilir ve zaten profil sayfamızda kocaman bir "Benim faaliyet" kısımı var, gayet açık ve neler yaptığınızı görebiliyorsunuz. Bu bakımdan "Alıntılar" kısmında üyenin kendi alıntılarının kaldırılması bence iyi olur diye düşünüyorum.

3- Mesaj editleme veya silme. Mesajı yazdıktan sanıyorum bir saat sonra mesaj kilitleniyor, silinemiyor (üye tarafından tabi :) ) ve editleyemiyorsunuz. Yanlış bir bilgi verseniz silemezsiniz. Belkide kimse ilgilenmese o yanlış ifade yüzünden bir çok üye olmayan kişi okuyup aaa böyleymiş diyerek, yanlışa düşebilir. Zaten Adminlerde çok büyük bir ihtmille bir mesaj editlense bile ilk gönderilen halini gösterecek uzay teknolojisi mevcut :) yani hakaret edip sonradan mesajı editleyen uyanık üye adaletten kaçamayacaktır.

4- Coockie süresi: Uzun sure AFK dediğimiz (Away From Keyboard) durumunda üyeler sistemden server'a yük bindirmesin diye otomotikman logout ediliyor diye biliyorum. Ancak bu mübarek coockie süresi o kadar kısa ki bir mesajı yazınca "Hadi anam seni bekleyemem, yeter yarım saat bir mesaj yazamadın" der gibi beni sistemden atıyor. Bir daha login olmak gerekiyor, Sürenin uzatılması iyi olur diye düşünüyorum. Sitenin zaten en çok hit aldığı günler Yds ve Ales tarihlerine yakın süreler, bu yükü kaldıran server ve sistem normal bir günde sıkıntı çıkarmaz, sisteme yük olduğunuda düşünmüyorum, Ne kadar uzun süre online üye site açısından o kadar iyi.

Büyük Not: Yazdıklarım eleştiri değildir, sadece bu güzel ortamdaki güzel insanların birbiriyle olan iletişimi kolaylaştıracak ve ufak tefek aksiliklerin önüne geçmekiçin yapılmış bir öneridir. Tüm site yönetimine ve üyelerine saygılarım iletiyorum.

Coockie süresi yine dolmuş :) Ben dediydim.

Son düzenleme:

cyan

Öğrenci
iş olsun diye moderatörcülük yapmayın. açtığım konu alakasız başka bir konu ile birleştirilmiş. birleştirilen konuda muhabbet çok farklı zaten benim sorduğumla. çok zeki moderasyon ekibiniz var. devam böyle..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
iş olsun diye moderatörcülük yapmayın. açtığım konu alakasız başka bir konu ile birleştirilmiş. birleştirilen konuda muhabbet çok farklı zaten benim sorduğumla. çok zeki moderasyon ekibiniz var. devam böyle..

Hocam sorunuz iki editörümüz tarafından cevaplanmış ve birbirine yakın başlıklı bir konu ile birleştirilmiş, konu kirliliğinin önüne geçilmesi için yapılan bir moderasyon bu neden böyle bir tepki verdiniz anlamıyorum.

cyan

Öğrenci
aşırı tepki vermiş olabilirim. özür dilerim :) birleştirmeleri konu açıldıktan bir kaç gün sonra yapın bari. bir soruyu eski tarihli bir konunun içine atmak o soruyu öldürüyor. kirlilik olmayacak diye sorularımıza cevap alamıyoruz. buarada iki editörünüz de farklı cevap verdi. sonuçta bir tanesi doğru olması gerek. o halde diğeri yanlış bilgi verdi. o halde editörleriniz bilmediği konular hakkında yorum yapıp bizleri yanıltmasa daha doğru olur :)

Gamze

Administrator
aşırı tepki vermiş olabilirim. özür dilerim :) birleştirmeleri konu açıldıktan bir kaç gün sonra yapın bari. bir soruyu eski tarihli bir konunun içine atmak o soruyu öldürüyor. kirlilik olmayacak diye sorularımıza cevap alamıyoruz. buarada iki editörünüz de farklı cevap verdi. sonuçta bir tanesi doğru olması gerek. o halde diğeri yanlış bilgi verdi. o halde editörleriniz bilmediği konular hakkında yorum yapıp bizleri yanıltmasa daha doğru olur :)

Alakasız başlığa taşınan konunuz ve birbirinden farklı olan moderatör cevapları nelerdi? Mesajları incelediğimde alakasız başlığa taşınmış bir konu göremedim belki benim gözümden kaçmıştır. Link verirseniz ben size ilgili konuda yardımcı olmaya çalışayım.
Bir de cevap alamadınız mı yoksa farklı cevaplar mı aldınız?

Son düzenleme:

Ebrehe

Öğrenci
Keşke üye olmayanlar foruma yazamasa... Bahar Ales'den beri forumu aralıklarla takip ediyorum, bu "akademik forum" adlı kullanıcılar ekseri ortaya iyi kötü bir şey atıp kaçıyorlar. Ylsy konusunu takip ediyorum misal, kılavuzun ne zaman açıklanacağından, değişip değişmediğine dair yaklaşık 1 aydır türlü spekülatif yorumlar okuyorum. Malum insanlar türlü türlü, neyi niye yazdığını da sorgulayamıyoruz bari kim ne yazmış onu bilsek daha iyi olur diye düşünüyorum. :)

Saygılar

lympia

Öğrenci
misafirlerin yazmamasını isterdim... bu konuyu dile getirmistik daha önce de ama pek dikkate alınmadı sanırım. forumda gereksiz bir bilgi kirliliği oluyor ve kim neci belli değil; birisi 'akademik forum' adı altında birbilgi paylasiyor sonrası yok...bu konu cidden cok sıkıntı verici olmaya başladı

ahmedoff

Profesör
misafirlerin yazmamasını isterdim... bu konuyu dile getirmistik daha önce de ama pek dikkate alınmadı sanırım. forumda gereksiz bir bilgi kirliliği oluyor ve kim neci belli değil; birisi 'akademik forum' adı altında birbilgi paylasiyor sonrası yok...bu konu cidden cok sıkıntı verici olmaya başladı

noktasına kadar katılıyorum)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Keşke üye olmayanlar foruma yazamasa... Bahar Ales'den beri forumu aralıklarla takip ediyorum, bu "akademik forum" adlı kullanıcılar ekseri ortaya iyi kötü bir şey atıp kaçıyorlar. Ylsy konusunu takip ediyorum misal, kılavuzun ne zaman açıklanacağından, değişip değişmediğine dair yaklaşık 1 aydır türlü spekülatif yorumlar okuyorum. Malum insanlar türlü türlü, neyi niye yazdığını da sorgulayamıyoruz bari kim ne yazmış onu bilsek daha iyi olur diye düşünüyorum. :)

Saygılar

noktasına kadar katılıyorum)

ÖYP vs. için puan ve bilgi paylaşımında da misafirler misafirliğini bilmiyor, ortalığı karıştırıyorlar.
Sevgili arkadaşlar biraz tatil için uzaklaştığımdan bazı planlarımızı zamanında gerçekleştiremedik, haklısınız diğer yönetici arkadaşlarımızda aynı konudan şikayetçi zaten bu yüzden misafirler için ayrı bir bölüm açacağım sadece oraya soru sorabilecekler ve aktivasyon sorunlarını iletebilecekler diğer konuları kapatacağım, teşekkürler :)