Geliştirme Ödeneği

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam, geliştirme ödeneklerinin kaldırılması gibi bir durum 3-5 yıllık gibi bir vadede söz konusu olması mümkün müdür?

ayrıca yukarıda geçen bir bilgiye göre %500 katsayısı olan bir geliştirme ödeneğinin yaklaşık net 1.200 tl yaptığı söylenmiş. doğru mudur? buradan hareketle diğer üniversiteler için her bir 100 katsayısı puanı, 240tl gibi bir ödeneğe denk gelir gibi bir çıkarım yapabilir miyiz, yoksa bu hesaplamada başka değişkenlerde mi var?

- - - Güncellendi - - -

nazmi hocamız görmedi ya da müsait olmadı herhalde, var mı yanıt verebilecek biri?

geliştirme ödeneklerinin kaldırılması gibi bir durum 3-5 yıllık gibi bir vadede söz konusu olması mümkün müdür?

ayrıca yukarıda geçen bir bilgiye göre %500 katsayısı olan bir geliştirme ödeneğinin yaklaşık net 1.200 tl yaptığı söylenmiş. doğru mudur? buradan hareketle diğer üniversiteler için her bir 100 katsayısı puanı, 240tl gibi bir ödeneğe denk gelir gibi bir çıkarım yapabilir miyiz, yoksa bu hesaplamada başka değişkenlerde mi var?

Hocam neden kaldırısın ödenekler, onlar kaldırılırsa yeni kurulan üni.lere hiç kimse gitmez.

hakan5007

Öğrenci
Arkadaşlar bir üniversite de inşaat müh. bölümünde öğrenci var ancak makine müh. de ise bölüm var ancak daha öğrenci yok.Bu durumda makine müh.deki araş gör. geliştirme ödeneği alabilir mi?

mmrn

Öğrenci
geliştirme ödeneği geri ödeme

39. madde verdilerse de keserler, üni. dışına adım attığınızda kesilir normal bir uygulama.

Merhaba Hocam, bana 2013 ekim ayında yani dil kursumun bittiği ayda, fakültede çalışan maliyeci tarafından dil kursundaymışsınız bizim haberimiz yok denerek dil kursunda iken geliştirme ödeneği almamam gerektiği için kesinti yapıldığı ve geriye dönük borcun tahsili için okulun mali işlerine dilekçe verildiği sonuçlandığında bu ücreti ödemem gerekeceği bildirildi. sonrasında ben her işim düştüğünde bu konuyu da sordum biz sizi belli olunca arayacağız dediler. en son 35. maddem çıktığında 2014 şubat ayında sordum ve o iş halloldu ödemeyeceksiniz, bu konudaki madde değişmiş tam da sizden kesinti yaptığımızda olmuş, her şey cuk oturmuş tarzı anlayamadığım bir cevap verildi. sonra tekrar sordum ileride karşıma çıkmasın bana kesin bir bilgi verin ya da ben mai işlerle mi görüşeyim dediğimde yok yok problem yok kalktı o ödemeyeceksiniz dendi. Ben şimdi ne yapmalıyım, borcun istendiğine dair de kapatıldığına dair de resmi hiç bir şey yok elimde, nereye başvurmalıyım ? Teşekkürler

darklion1

Öğrenci
Merhaba Hocam, bana 2013 ekim ayında yani dil kursumun bittiği ayda, fakültede çalışan maliyeci tarafından dil kursundaymışsınız bizim haberimiz yok denerek dil kursunda iken geliştirme ödeneği almamam gerektiği için kesinti yapıldığı ve geriye dönük borcun tahsili için okulun mali işlerine dilekçe verildiği sonuçlandığında bu ücreti ödemem gerekeceği bildirildi. sonrasında ben her işim düştüğünde bu konuyu da sordum biz sizi belli olunca arayacağız dediler. en son 35. maddem çıktığında 2014 şubat ayında sordum ve o iş halloldu ödemeyeceksiniz, bu konudaki madde değişmiş tam da sizden kesinti yaptığımızda olmuş, her şey cuk oturmuş tarzı anlayamadığım bir cevap verildi. sonra tekrar sordum ileride karşıma çıkmasın bana kesin bir bilgi verin ya da ben mai işlerle mi görüşeyim dediğimde yok yok problem yok kalktı o ödemeyeceksiniz dendi. Ben şimdi ne yapmalıyım, borcun istendiğine dair de kapatıldığına dair de resmi hiç bir şey yok elimde, nereye başvurmalıyım ? Teşekkürler

Ahi Evran Üniversitesinden bir arkadaşım dil eğitimindeyken geliştirme ödeneği aldı ve dil eğitimi bittikten sonra bu olayın ortaya çıkmasıyla maaşından belli bir kesintiyle verilen ödeneği geri aldılar.
Başka bir arkadaşım yine aynı üniversiteden dil eğitimindeyken alıyordu uyardım ve fakültesiyle görüştükten sonra hemen kestiler, o arkadaşımı dil eğitimin ortasında uyarmıştım. Üç ay verdikleri parayı yine belli bir kesintiyle geri aldılar.
Bu konu kesindir kişi görevlendirme aldığında başka üniversitedeyken kadrosunun asıl bulunduğu üniversiteden ödenek alamaz.

mmrn

Öğrenci
geri verileceğini biliyorum mesajımda belirttim, zaten forumda gerekli maddeler verilmiş. sorum: kalktı, ödemeyeceksiniz denmesiyle ilgili. ileride karşıma çıkabilir endişesi ile ödeyeceksem de ödemeyeceksem de resmi bir yazı almalı mıyım bu konuda ve nereden alabilirim ? Bu konuda bilgisi olan bir yetkiliden cevap almak istiyorum, Yök 'ün yeni yasasıyla kalktığını söylediler ancak Ekim ayında böyle bir yasa mı var ?

darklion1

Öğrenci
geri verileceğini biliyorum mesajımda belirttim, zaten forumda gerekli maddeler verilmiş. sorum: kalktı, ödemeyeceksiniz denmesiyle ilgili. ileride karşıma çıkabilir endişesi ile ödeyeceksem de ödemeyeceksem de resmi bir yazı almalı mıyım bu konuda ve nereden alabilirim ? Bu konuda bilgisi olan bir yetkiliden cevap almak istiyorum, Yök 'ün yeni yasasıyla kalktığını söylediler ancak Ekim ayında böyle bir yasa mı var ?
Hocam yeni bir yasadan öte yönetmelik doğrultusunda öyle bir madde eklenmedi.
Üniversitenizde işini doğru yapan bir memur muhasebe biriminde çalıştığında karşınıza bu borç çıkabilir.
Benim bahsettiğim 3 ay alıp sonra arkadaşımın bilgilendirmesiyle ödeneği kesilmesi ise 2014 şubatta oldu.
Eğer öyle bir yönetmelik çıksa emin olun bu düşük maaşla çalışan bizlerin bu forumda haberi olurdu işin ucunda para var.
Resmi yazıdan öte muhasebe birimiyle görüşün emsal kesilmeler mevcut sizinle aynı paralel dönemde.
Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 2014 şubatta 6 Ekim 2013 te dil eğitimine başlayan bir arkadaşımızın hatalı ödenen ödeneği kesme işlemi gerçekleştirdi.

mmrn

Öğrenci
çok teşekkür ederim, ben 35. madde ile ayrıldığım için maaş kesintisi de olamaz zaten ısrarla sordum yok almayacağız diyorlar ancak durum ve tavırlar çok tuhaf. memur hep aynıydı ancak bir ara birinin arayıp şikayet ettiğini bu sebeple gördüklerini söyledi sonra da bunu yanlış anladığımı söyleyip inkar edip biz tesadüf belgenizi gördk dendi. dil kursundan 6 ay sonra belgenin ortada dolaşacak hali yok ki bunu teyit ettim dosyamda olduğu, kimsenin de dosyamı istemediği söylendi personel işlerinden. daha sonra da yok tam zamanında madde değimiş biz de tam o zaman kesmişiz falan filan gevelemeler. ben ödememekten yana değilim ki bankada para ayırdım bunun için kaç ay biriktirdim. dediğiniz gibi mali işler daire başkanlığı ile görüşeceğim olmaz sa da Yök'e başvuracağım.

marti1

Öğrenci
- - - Güncellendi - - -

Nazmi hocam üniversite ödeneği aras gör için 709 tl yazmış bu ne demek geliştirme ödeneğin farkını birde Öğr gör ikinci öğretimde ne kadar ücret alır dersR]

Nazmi hocam

- - - Güncellendi - - -

Nazmi hocam

- - - Güncellendi - - -

Geliştirme ödeneği % 30 olan ne kadar alir

Son düzenleme:

2le

Öğrenci
Oranlar değişmedi zaten il ve ilçe bazında şuradan bulabilirsiniz: Bakanlar Kurulu Kararı 2 ile çarpmak çok da işe yaramıyor ne yazık ki..

Nazmi hocam ,

Van geliştirme ödeneği katsayısı 330 ve şu anda deprdemden dolayı ödenekleri %500 zamlı alma söz konusu atıyorum 700tl ödenek alıyorsam bu 3500tl mi olacak ? biz faydalanabiliyor muyuz? İlk maaşta yatmıyor demiş arkadaşlar ben 1 inde iş başı yapıyorum 15 inde 15 günlük almaz mıyım? yardımlarınızı bekliyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam ,

Van geliştirme ödeneği katsayısı 330 ve şu anda deprdemden dolayı ödenekleri %500 zamlı alma söz konusu atıyorum 700tl ödenek alıyorsam bu 3500tl mi olacak ? biz faydalanabiliyor muyuz? İlk maaşta yatmıyor demiş arkadaşlar ben 1 inde iş başı yapıyorum 15 inde 15 günlük almaz mıyım? yardımlarınızı bekliyorum.
15 günlük alırsınız ama bir sonraki maaşa alırsınız %500 o şekilde hesaplanmıyor maalesef size yansıması 600 tl oluyor 700tl (mesela) üstüne.

demir2020

Öğrenci
öyp lisansüstü yerleştirme ile başka üniversiteye kayıt yaptıracağım.rektörlük personel daire 35.madde görevlendirilmenin çıkmasının 2-2,5 ayı bulacağını söyledi.bu süreçte 39.madde ile görevlendirme almak zorunda mıyım.eğer alırsam geliştirme ödeneği hemen kesilecek. 35.madde ile görevlendirme çıkıncaya kadar sadece derslere gidip gelsem,bu arada diğer günlerde kendi üniv.'e gitsem olur mu.

kemalöztürk

Öğrenci
öyp lisansüstü yerleştirme ile başka üniversiteye kayıt yaptıracağım.rektörlük personel daire 35.madde görevlendirilmenin çıkmasının 2-2,5 ayı bulacağını söyledi.bu süreçte 39.madde ile görevlendirme almak zorunda mıyım.eğer alırsam geliştirme ödeneği hemen kesilecek. 35.madde ile görevlendirme çıkıncaya kadar sadece derslere gidip gelsem,bu arada diğer günlerde kendi üniv.'e gitsem olur mu.

Siz 39 ile görevlendirilecek miyim diye sormayın. Onlar da bir şey demezlerse gider gelirsiniz ya da üniversiteniz idare eder hiç gelmezsiniz 35. madde çıkana kadar. Ama isterlerse yapabilecek bir şey yok. Bende 39 almak istemedim ama vermişlerdi:)