Geliştirme Ödeneği

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaş farkında olmadan yanlış cevap vermiş. 39. madde ile geçici görevlendirme aldığınızda geliştirme yatmaz. Fakat sonrasında 35. madde ile görevlendirme aldığınızda gideceğiniz üniversitenin geliştirme ödeneği oranında geliştirme ödeneği alırsınız.
Hocam Sağolun Yanıt için. Memur bana 35. Madde görevlendirme çıkınca iş başında olacağınız için Ödenek yatacak Demişti ama yalnış bilgi verdi öyleyse. Kira hesaplarını ona göre yapalım :)

- - - Güncellendi - - -

mehmet1

Öğrenci
Bu odenek ile ilgili teknik bir sorum olacakti.

Odenegin ilk gidilen ay degil bir sonraki ay verilmeye baslandigini biliyorum. Peki ikinci ay odenegi hak etmek icin oncesinde 30 gun calismis olmak mi gerekiyor?

Ornek verecek olursam; ben eger 15 Mart 2015'de degilde 20 Mart'da goreve baslarsam, nisan 15'de gelistirme odenegi alabilir miyim alamaz miyim?

1 ay içinde 15 günden çok çalıştıysanız o ayın geliştirmesini alırsınız hocam.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaslar ben Sinop Universitesi'ne yerlestim. Acaba burada gelistirme odenegi var midir? Memurlar.net maas hesaplamasinda 280 lira civarinda gozukuyor. Bu dogru mudur?

A

Akademik Forum

Guest
gelistirme odenegi katsayisi 540 olan bir yerde yard doc maasi ne kadardir acaba?

A

akadem1

Guest
gel ödeneği

gelistirme odenegi katsayisi 540 olan bir yerde yard doc maasi ne kadardir acaba?

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Merhabalar, geliştirme ödeneği alınması ile ilgili bakanlar kurulu kararı incelendiğinde, üniversitede eğitim öğretime fiiilen başlamadan söz eder. Dolayısıyla üniversitede bir birimde dahi fiilen eğitim ve öğretime başlanmışsa diğer birimlerdekilerin geliştirme ödeneğini almaması diye bir görüş olamaz. Her bir birim denilmemekte, ilgili yükseköğretim kurumu üniversite olmaktadır. Her bir fakülte veya yüksek okul birim olmaktadır. Birimlerle ilgili bir kısıtlama söz konusu değildir Bu gerekçe ile dilekçe ile kurumunuza başvurup talep etmeniz ve olumsuz cevap almanız durumunda idare mahkemesine başvurmanız gerekmektedir.

xasdx

Öğrenci
35. madde ile görevlendirmede geliştirme ödeneğini alabiliyor muyuz arkadaşlar. Bir arkadaş alınır demişken, diğer arkadaş alınmaz demiş :D Ayrıca bir bölümün daha resmi olarak kurulmamış olması, yani öğrenci kabulü yapmaması bu ödeneğin ödenmemesi için bir engel oluşturuyor mu ?

Son düzenleme:

Dyt.ED

Öğrenci
35. madde ile görevlendirmede geliştirme ödeneğini alabiliyor muyuz arkadaşlar. Bir arkadaş alınır demişken, diğer arkadaş alınmaz demiş :D Ayrıca bir bölümün daha resmi olarak kurulmamış olması, yani öğrenci kabulü yapmaması bu ödeneğin ödenmemesi için bir engel oluşturuyor mu ?

Ben de merak ediyorum bunu [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] ve [MENTION=49232]Kutadgu[/MENTION] hocam :)

xasdx

Öğrenci

Bilgi sahibi olan arkadaş yok mu ?

Ink Bottle

Moderator
Benim bu konudaki bilgim şöyle. Hangi üniversitede çalışıyorsanız o üniversitenin haklarından yararlanırsınız.

Örnek: Van'a atandınız İstanbul'a 35. madde ile görevlendirildiniz. İstanbul'da görevlendirildiğiniz üni'de büyük ihtimalle geliştirme ödeneği 0 TL olacağından hiçbir şey almazsınız.

xasdx

Öğrenci
Benim bu konudaki bilgim şöyle. Hangi üniversitede çalışıyorsanız o üniversitenin haklarından yararlanırsınız.

Örnek: Van'a atandınız İstanbul'a 35. madde ile görevlendirildiniz. İstanbul'da görevlendirildiğiniz üni'de büyük ihtimalle geliştirme ödeneği 0 TL olacağından hiçbir şey almazsınız.

[MENTION=69101]Ink Bottle[/MENTION] hocam, yönetmelikte
Madde 2 - Geliştirme ödeneği;
b) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 35 inci maddesi ve 40 ıncı maddesinin (b) fıkrası ile 41 inci maddesi uyarınca diğer yükseköğretim kurumlarında görevlendirilenlere
gibi bir ibare var. Bu 35.maddenin ödenek kapsamında olduğunu göstermiyor mu ?
Ayrıca aynı maddenin d bendinde ''yeni kurulan yükseköğretim kurumlarının fiilen eğitim-öğretim faaliyetine başlamamış olması durumunda sadece idari görevlendirme yapanların alabileceği'' şartı var. Bu ifade bölümleri kapsıyor mu, yoksa üniversitenin açılması ve öğrenci almaya başlaması yeterli midir, bilginiz var mı? [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] hocam, siz bu konu hakkında bir bilgiye sahip misiniz ?

Son düzenleme:

zagoda

Öğrenci
.........................................

- - - Güncellendi - - -

...görevin yapıldığı yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yerler için bu Karara ekli cetvelde öngörülen oranlar üzerinden fiilen görev yaptıkları sürece ödenir.

A

Akademik Forum

Guest
Yasal dogum iznine cikan akademisyenin gelistirme guclugu odenegi kesilir mi yoksa devam mi eder acabs

faruk

Öğrenci
Merhaba,
2 Eylül'de araştırma görevlisi olarak başladım. Bayramdan hemen önce 1 tam ve 13 günlük kısmi maaş ödemem yapıldı. Üniversitemin olduğu bölgede %25 geliştirme ödeneği var fakat ne kısmi, ne de tam maaş bordromda geliştirme ödeneği yer almıyor. Acaba bir yanlışlık mı var yoksa bir sonraki maaş ile mi ödenmeye başlanacak? Teşekkürler.