Geliştirme Ödeneği

Gelistirme ödeneği

Merhabalar. Atamadığım ilcede geliştirme ödeneği icin yönetmelik te %75 yazılmış. Bu oyp ile atanan bi argör icin tahmini ne kadara tekabul eder

Engin K.

Öğrenci
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] ;
merhabalar 12 eylül 2014 tarihinde görevlendirmem bitti ve 15 eylül pazartesi günü iş başı yaptım. 15 ekim maaşımda geliştirme ödeneği alamadım bu normal mi? tam 1 ay çalışmışlığım var

Sercan

Profesör
[MENTION=3]Nazmi[/MENTION] ;
merhabalar 12 eylül 2014 tarihinde görevlendirmem bitti ve 15 eylül pazartesi günü iş başı yaptım. 15 ekim maaşımda geliştirme ödeneği alamadım bu normal mi? tam 1 ay çalışmışlığım var

Hocam yanılmıyorsam 1 ya da 2 ay sonra başlıyordu geliştirme ödeneklerinin maaşa etkisi :encouragement:

csaltundag

Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. Geliştirme ödenekleri 15 yıldan fazla zaman önce kurulmuş olan üniversiteler için bu yılın sonunda kalkacak, 2005 ve sonrasında kurulan üniversiteler içinse fiilen eğitim-öğretime başladıkları tarihten itibaren 15 sene boyunca ödenecek.

Geliştirme ödeneğinin çalıştığınız üniversitede ne kadarlık bir ödemeye denk geleceğini aşağıdaki maaş hesaplama motoru ile hesaplayabilirsiniz, ancak diğer tüm bilgileri de eksiksiz girmeniz gerekiyor. Ben denedim, çalışır bir motor açıkçası doğru hesapladı. Umarım işinize yarar, sevgi ve saygıyla.

Düzeltme: Ekteki dosyadan Üniversitenizin geliştirme ödeneği oranını da görebilirsiniz.

Akademik Personel Maaş Hesaplama Motoru

Ekli dosyayı görüntüle 4239

Son düzenleme:

dytea

Öğrenci
Nazmi hocam fakültedeki diğer bölümler öğrenci aldı ve eğitime başladı lakin bölümümüz öğrenci almadı henüz. Geliştirme ödeneğinden yararlanabilir miyim??

47

Moderator
Bu soru kaçıncı kez oldu bilmiyorum ama bir daha sorayım. Geliştirme ödeneği kaçıncı aydan itibaren yatıyor?

ERMAN

Öğrenci
Bende bu konunun tam olarak nasıl uzlaşıya varıldığını ya da kesilip kesilmeyeceğini anlayamadım. tabiki kesilmesin ama yanlış bilmiyorsam resmiyette kesileceğine dair karar var!

csaltundag

Öğrenci
Ben de fakültemin mali işler birimine sorduğumda "maliyeden bize bununla ilgili bir bilgi gelmedi, bildiğim kadarıyla bununla ilgili bir çalışma da yok. 2015 Ocak itibariyle kesilecek" cevabını aldım.

Mesut Bayar

Öğrenci
Bu ayki bordroda(15-12.2014-15.01.2014 ) geliştirme ödeneği var.Oysa sürenin 15.12.2014 te biteceği kararı var.Acaba ocak 2015 ten sonra mı kesilecek yoksa sendikaların iddaları mı doğru çıktı.Çözemedim.Ben her nedense ocakta kesileceğini düşünüyorum.Çünkü ortada kanun değişikliği yok.

csaltundag

Öğrenci
Hocam geliştirme ödeneği maaş gibi peşin değil, hak edildikten sonra ödenen bir kalem. Almış olduğunuz geliştirme ödeneği geçen aya ait. Bakanlar kurulu kararıyla uzatılmış olduğu için, yine ancak bakanlar kurulu karar verirse kesilmesinin önüne geçilebilir. Şu anki durum 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren 15 yılını doldurmuş üniversitelerde kesileceğini gösteriyor (15 Aralık-1 Ocak arası geliştirme ödeneğini alacaksınız)

A

Akademik Forum

Guest
Bu mesele yarin bakanlar kurulunda görüşülecek mi denmisti sanki öyle hatırlıyorum

geigerinnen

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacak 39. Madde ile doktora yapacağım ÜNi ye görevlendirme aldım. Maaşı yapan memur geliştirme ödeneği almayacağımı (okulda bulunmadığım için) söyledi. Peki 35. Ile görevlendirilse Ödenek yatmaya devam edecek mi maaşıma.

Sercan

Profesör
Merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacak 39. Madde ile doktora yapacağım ÜNi ye görevlendirme aldım. Maaşı yapan memur geliştirme ödeneği almayacağımı (okulda bulunmadığım için) söyledi. Peki 35. Ile görevlendirilse Ödenek yatmaya devam edecek mi maaşıma.

Hayır hocam. Fark etmez. Geliştirme almanız için orada bizzat bulunuyor ve görev yapıyor olmanız gerekir.

geigerinnen

Öğrenci
Hocam Sağolun Yanıt için. Memur bana 35. Madde görevlendirme çıkınca iş başında olacağınız için Ödenek yatacak Demişti ama yalnış bilgi verdi öyleyse. Kira hesaplarını ona göre yapalım :)

- - - Güncellendi - - -

Hayır hocam. Fark etmez. Geliştirme almanız için orada bizzat bulunuyor ve görev yapıyor olmanız gerekir.

erdemalp

Öğrenci
Bu odenek ile ilgili teknik bir sorum olacakti.

Odenegin ilk gidilen ay degil bir sonraki ay verilmeye baslandigini biliyorum. Peki ikinci ay odenegi hak etmek icin oncesinde 30 gun calismis olmak mi gerekiyor?

Ornek verecek olursam; ben eger 15 Mart 2015'de degilde 20 Mart'da goreve baslarsam, nisan 15'de gelistirme odenegi alabilir miyim alamaz miyim?