IELTS Nedir? Neden IELTS'e Girmeliyim? YDS Denkliği Var mıdır?

sidneh hocam, ben Ielts konusu kapattım şuan itibari ile ancak benim yazdıklarımın hangisinden kullanıcıları suçladığım yada onların yorumlarını kaldırın dediğim yargısına vardınız? ben kolay demeyin diye size (yönetime) yazdım. onuda bu başlığın açılmış olmasına istinaden yazdım. Ana sayfadaki bu tür haberleri site yönetimi yazmıyor mu?
Alıntı yaptığınız içerikte yada daha önceki yazdıklarımın hiçbirisinde kullanıcıların yorumlarına ilişkin bir yazım yok.

sidneh

Profesör
Hocam ben de tam olarak onu diyorum işte, kolay diye biz (yönetim) demiyoruz, kullanıcılar diyor. Bu durumda bize demeyin demenizin bir anlamı olmuyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
sidneh hocam, ben Ielts konusu kapattım şuan itibari ile ancak benim yazdıklarımın hangisinden kullanıcıları suçladığım yada onların yorumlarını kaldırın dediğim yargısına vardınız? ben kolay demeyin diye size (yönetime) yazdım. onuda bu başlığın açılmış olmasına istinaden yazdım. Ana sayfadaki bu tür haberleri site yönetimi yazmıyor mu?
Alıntı yaptığınız içerikte yada daha önceki yazdıklarımın hiçbirisinde kullanıcıların yorumlarına ilişkin bir yazım yok.
Hocam, Toeic ile ilgili olan durum kesinlikle ÖYP'liler için yapılmadı onu söyleyebilirim. Doçent olmak için "iş ingilizcesi" formatında bir sınava izin vermek istemediler. Anasayfada yer alan makaleleri hocalara yazdırıyoruz bunu YDS için de yapıyoruz aynı zaman da farklı bir sistemin varlığından haberdar olmaları ve seçeneklerinin de olduğu belirtmek için IELST için de yapıyoruz. Hatta birazdan YDS'de neler değişti adlı bir makale yayınlayacağız yine bir hocamız yazdı.

yektane

Öğrenci
merhabalar ben ielts den 6 puan aldım dil eğitimim bitti ve yl a başlayacağım eylülde ielts in general alanından girdim. yds den 61 25 puan aldım. şimdi ben öyp nin 65 barajını geçtim peki yl ve doktora için de 65 gerekecek mi ve academic olması mı gerekiyor yoksa yds yi de kullanabiliyormuyum

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Akademic gerekmiyor, YDS'yi kullanamazsınız. 2 yıl IELTS kullanılabilir sonra ya yine gireceksiniz doktora için ya da YDS'den alacaksınız.

yektane

Öğrenci
doktora için dil puanı 55 normalde sadece öypliler için mi 65 hocam? bi de yl ve doktora aynı üniversitede yapılırsa geçerli bi puan olmasa bile dil puanı istenmiyor diye duymuştum bana doğru gibi gelmedi böyle bişey var mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Aynı üni.de devam edecekseniz o enstitünün doktora şartı sağlayan dil puanı yeterli (mesela marmarada 60) ama tercih yapacaksanız yine 65 lazım.

sidneh

Profesör
25 Mayıs'taki IELTS'in son başvuru tarihi 10 Mayıs'mış, ben başvurmak için ay sonunu beklesem İstanbul'da yer kalmaması gibi bir durumla karşılaşır mıyım sizce?

sezin84

Öğrenci
ielts ten 5.5 alarak yds belasından kurtuldum. yds ielts denkliğinden faydalandım sizlere de tavsiye ederim. arkadaşlarımın çoğu yds den 30-40 almış onlara zamanında ielts e girin alın dedim ama dinlemediler. bu konuda istanbul dil akademisi nin hoca kadrosu çok iyi. teşekkürler dil akademisi. hiç yds ile uğraşmayın bence. isteyen arkadaşlara linkini yolluyorum.
http://istdilakademisi.com/ielts-4-4.5-yds-kpds-uds-denklik-esdegerlik.html

kryonist

Öğrenci
öyp ye başvururken ielts den alınan sınav belgeseini yök'e onaylatmak gerekiyor mu acaba? bilen var mı?
sınav sonucunu aldığım andan itibaren geçerli midir?

cesem

Öğrenci
merhaba arkadaşlar,
izmir'de bildiğiniz bir ilets kursu var mı? veya onlıne calısabılecek bır hazırlık kurs yardımcı olabılırsenız cok sevınırım .( akademık gurubunda)

kartpostal

Öğrenci
IELTS puan yükseltmek için iyi bir yol anladığım kadarıyla. Girip kısa yoldan 65 üstü puan almak 6 ay dil eğitiminden muaf olmayı sağlayacak bir yöntem olabilir evet. Ama merak ettiğim şu; dil eğitimi sürecinde zaten maaş da alınmıyor mu? Yani nasıl olsa kaçışı yok doktoraya kadar dil olmadan devam etme çabası sürekli sıkıntı yaratacak. 6 ay dil eğitimi almanın dezavantajları oluyor mu ÖYP sürecinde? Sekteye uğrattığı bir şey mi var ? Varsa neler olabilir? Paylaşabilir misiniz. ( Dil kursunu aldıktan sonra 50 ya da 65 puanlarına YDS ile ulaşılması riske girdiği takdirde çok sağlam bir çıkar yol olabilir tabii ki IELTS)

Son düzenleme: