IELTS Sınavı Geçerlilik Süresi

S

shockhan

Guest
Sınav sonuç belgesi üzerinde Geçerlilik süresi yazmıyorsa 5 yıl geçerli.....

IELTS'ın üzerinde de yazmayaydı çok iyi olacaktı :)

Talatkocak

Öğrenci
Sınav sonuç belgesi üzerinde Geçerlilik süresi yazmıyorsa 5 yıl geçerli.....

IELTS'ın üzerinde de yazmayaydı çok iyi olacaktı :)

Hayır. O 5 yıl muhabbeti sadece KPDS'de. Dil tazminatı meselesinde öyle. Şimdi KPDS kalktı. YDS'den dil tazminatı almak için başvuranlar için 5 yıl kuralı var. Doçentlikte vs. 5 yıl süresi yok. Örneğin (FCE,CAE,CPE) tarzı sınavlarda evrakın üzerinde geçerlilik tarihi belirtilmemiş. Zaten bu sınavlar sertifika sınavı olduğu için sonsuza kadar geçerli. Diploma mantığı var. IELTS ve TOEFL için emin değilim ama galiba IELTS için de süre sınırlaması yok. OSYM'nin paylaşılan o sitesi 2007 yılına ait. Onun üzerinden çok zaman geçti. 5 kere daha yenilediler dil eşdeğerliklerini. En güzeli IELTS sınavını geçen kim varsa resmi bir dilekçeyle başvurup süresinin kaç yıl olduğunu öğrenmesi.

Bu durumda ben bugünlerde beklediğimiz öyp ilanlarına başvururken 2007 baharında aldığım x üds puanımı mı kullanmalıyım yoksa 2009 yazında*aldığım x+2,5 ielts puanımı mı?

Her ikisi de 65'ten yüksek ve ielts puanımın fazladan yapacağı katkı yalnızca 2,5'in %15'i. Tercihlerimi hukuktan yapacağım ve ales puanım da sınırı hatır için geçmiş yani.

Gamze

Administrator
Bu durumda ben bugünlerde beklediğimiz öyp ilanlarına başvururken 2007 baharında aldığım x üds puanımı mı kullanmalıyım yoksa 2009 yazında*aldığım x+2,5 ielts puanımı mı?

Her ikisi de 65'ten yüksek ve ielts puanımın fazladan yapacağı katkı yalnızca 2,5'in %15'i. Tercihlerimi hukuktan yapacağım ve ales puanım da sınırı hatır için geçmiş yani.

IELTS puanınızı kullanamazsınız. Tarihi geçmiş. Akademide IELTS 2 yıl geçerlidir.

glendamm

Öğrenci
Dediğim akademik modül için 2 yıl değil. Eğer akademiyle alakalı bir başvuru yapacaksanız IELTS genel veya akademik ikisi de 2 yıl geçerli.

Merhaba kusura bakmayın acil bir durum var o yüzden biraz konu dışına çıkacağımm. yüksek lisansa başvuruda ıelts sonuç belgesine yökten yada ösym den herhangi bir denklik yada eş değerlilik almak gerekirmi yoksa bize gönderilen sonuç belgeleri yeterli midir

Tarko

Doçent
Merhaba kusura bakmayın acil bir durum var o yüzden biraz konu dışına çıkacağımm. yüksek lisansa başvuruda ıelts sonuç belgesine yökten yada ösym den herhangi bir denklik yada eş değerlilik almak gerekirmi yoksa bize gönderilen sonuç belgeleri yeterli midir

üniversite tarafından aksi belirtilmediği sürece sınav sonuç belgeniz yeterlidir.

sidneh

Profesör
IELTS sonuç süreci
Sınav sonuçlarınızı, yazılı sınavdan sonraki 13. günde saat 16:00’da, sonuç açıklama sayfasına giderek, çevrimiçi başvuruda belirttiğiniz kimlik numaranız, aday numaranız ve doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Sonuçlar 2 yıl boyunca geçerlidir. Sınav raporu formunu faksla ya da e-posta ile göndermemiz kesinlikle yasaktır.

IELTS Sonuçları - Sınavlar - British Council - Türkiye

Hocam British Council'in sayfasındaki bu ifade davanızı olumsuz etkileyebilir.

amar

Araştırma Görevlisi
Nasıl bir davadan bahsediyorsunuz tam anlamadım. 2 yıldan daha fazla geçerli olması için mi? Biraz daha açar mısınız lütfen

ösym nin sonuç belgelerinde sınavın geçerli olduğu tarih olmaması......diye devam eden duyurusuna binayen açabileceğimiz ve kazanma olasılığımızın olabilirlik ihtimalini öğrenmek adına fikrinizi almak istedim hocam.:)

- - - Güncellendi - - -

IELTS sonuç süreci
Sınav sonuçlarınızı, yazılı sınavdan sonraki 13. günde saat 16:00’da, sonuç açıklama sayfasına giderek, çevrimiçi başvuruda belirttiğiniz kimlik numaranız, aday numaranız ve doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Sonuçlar 2 yıl boyunca geçerlidir. Sınav raporu formunu faksla ya da e-posta ile göndermemiz kesinlikle yasaktır.

IELTS Sonuçları - Sınavlar - British Council - Türkiye

Hocam British Council'in sayfasındaki bu ifade davanızı olumsuz etkileyebilir.
sidneh hocam bu 2 yıl ibaresi daha önce yoktu bu sayfada diye hatırlıyorum.
kafam hepten gitti.

sidneh

Profesör
ösym nin sonuç belgelerinde sınavın geçerli olduğu tarih olmaması......diye devam eden duyurusuna binayen açabileceğimiz ve kazanma olasılığımızın olabilirlik ihtimalini öğrenmek adına fikrinizi almak istedim hocam.:)

- - - Güncellendi - - -

sidneh hocam bu 2 yıl ibaresi daha önce yoktu bu sayfada diye hatırlıyorum.
kafam hepten gitti.

Hocam var mıydı yok muydu ben de hatırlamıyorum ama şu an itibariye var.

amar

Araştırma Görevlisi
Hocam var mıydı yok muydu ben de hatırlamıyorum ama şu an itibariye var.

hocam sizin düşüncelerinize ve öngörünüze inanan biri olarak soruyorum.
sizce sürenin uzatılması gibi bir şey olabilir mi?
bir de sınava girilen tarih mi yoksa açıklama tarihi mi geçerli?
malum aralarında yaklaşık 15 gün var.

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba TOEFL İBT sınavının gecerlilik süresi forum da 2 yıldır diye yazmışsınız yazıların tamamını okutum 2014 şubat ayında çıkan yeni ösym duyurusuna göre sınav sonuç belgesinde gecerlilik tarihi yoksa ömür boyu gecerlidir ( yorumu çıkan ) yazı var Toefl ibt nin gecerlilik süresi ne kadardır

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhaba TOEFL İBT sınavının gecerlilik süresi forum da 2 yıldır diye yazmışsınız yazıların tamamını okutum 2014 şubat ayında çıkan yeni ösym duyurusuna göre sınav sonuç belgesinde gecerlilik tarihi yoksa ömür boyu gecerlidir ( yorumu çıkan ) yazı var Toefl ibt nin gecerlilik süresi ne kadardır
Öyle bir yorum çıkmıyor hocam, o yazı zaten 4 yıldır her duyuruda vardı sadece 2005 ve sonrasındaki belgelerden bahsediyor çünkü ilk duyuru 2010 da yapıldı ve 5 yıl geriye dönük belgeler kabul edildi ondan sonraki tüm olacak sınavlar olarak yorumlayamayız. Ama sizin Toelf IBT sonucunuzda geçerlilik tarihi yoksa geçerlilik süresi de yok demektir.

A

Akademik Forum

Guest
Ama sizin Toelf IBT sonucunuzda geçerlilik tarihi yoksa geçerlilik süresi de yok demektir. derken sayın hocam tam 1 yıl önce sınava girdim sınav giriş tarihi belgede yazıyor ama geçerli olacak tarih yazmıyor toefl nin İnternet adresinde sınav 2 yıl geçerlidir ibaresi var ( sık sorulan sorular içinde ) şimdi benim belgem ösym nin yasasına göre süresiz geçerlimidir ?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ama sizin Toelf IBT sonucunuzda geçerlilik tarihi yoksa geçerlilik süresi de yok demektir. derken sayın hocam tam 1 yıl önce sınava girdim sınav giriş tarihi belgede yazıyor ama geçerli olacak tarih yazmıyor toefl nin İnternet adresinde sınav 2 yıl geçerlidir ibaresi var ( sık sorulan sorular içinde ) şimdi benim belgem ösym nin yasasına göre süresiz geçerlimidir ?
Hocam, genelde böyle durumlar için ÖSYM'den görüş istenir eskiden bu belgeler için kendiniz eşdeğerlik belgesi alıyordunuz ve üstünde yazıyordu süresi şimdi ise kurumlar yazsın yazmasın YDS haricindeki diğer sınavları 2 yıl olarak kabul ediyor hatta IELTS için üstünde 2 yıl sonra yeniden alınması tevsiye edilir yazısını da 2 yıl geçerli olarak karar verdiler. Şimdi belge vermiyorlar tamamen kuruma bırakıyorlar bu kararı.