IELTS Sınavı Geçerlilik Süresi

seyyah_real

Öğrenci
Diyelimki 2005 yılında ielts sınavına girip 6,5 almış birinin sonuç belgesinde geçerlilik süresi yazmıyor ama 2016 yılında girip 6,5 almış birinin belgesinde 2 yıl geçerlidir yazıyor.. Biz bunu şöylemi anlamalıyız; 2005 yılında sınava girmiş kişi aradan 30 yıl geçsede asla İngilizce seviyesi düşmez, istediği yere bu dil puanıyla yerleşebilir. Ama sınava bugün giren birinin puanı 2 yıl sonra geçersiz olacak çünkü bu kişi 2 yıl sonra bütün bildiklerini unutur, yine çalışıp yine sınava girsin. ARKADAŞLAR BU SÖYLEDİĞİM BİLE MAHKEMEDE KAZANMAMIZI SAĞLAYACAKTIR. BENCE BİRLİKTE Bİ DAVA AÇALIM. YA HERKESİN 2 YIL SONUNDA İNGİLİZCE SEVİYESİ DÜŞEBİLİR YADA HİÇKİMSENİN İNG SEVİYESİ 2 YILDA DÜŞMEZ... NE YANİ ''KAĞIDIN ÜZERİNDE SÜRE YAZIYORSA YADA YAZMIYORSA''YA GÖREMİ İNG DİL SEVİYEMİZ DEĞİŞİYORMUŞ?

Hocalarım bu konu bizler için çok önemli üzerinde geçerlilik süresi yazmyan ielts sınav sonuçları geçerli midir?

K

KASATURALI

Guest
uak yazısısnı okuduk kardeşler sıkıntımız bızım için ıelts ve toefl uzerınde bır geçerlik tarihi yazmıyor fakat arka yüzünde bu sonuç 2 yıl goruntulenebılır ve sonuç skorunu alamazsınız deniyor fakat toefl sınavına tekrardan giren bır kışı eski sonucunu talep ettigi zaman sistemde gözüktüğünü söyleyenler var 2006 yıllarında toefl veya ielts sınavına gırmış yds bazında 75 almış giren arkadaş yeni dil geçerliliğine göre 2014 yılında 2006 yılında aldığı bu puanla doçentliğe müracaat eden varmı varsa bıldıgınız hocalar kimse irtibata geçmek istiyoruz 2010 yılında 66 toefl sonucum var yds de hep 63 64 62 gibi puanlarda takılı kalıyorum o yüzden docentlıge müracaat edeceğim edebilirmiyim eden örnek hocalar varsa onlarla konuşmak ısterız

- - - güncellendi - - -

uak yazısısnı okuduk kardeşler sıkıntımız bızım için ıelts ve toefl uzerınde bır geçerlik tarihi yazmıyor fakat arka yüzünde bu sonuç 2 yıl goruntulenebılır ve sonuç skorunu alamazsınız deniyor fakat toefl sınavına tekrardan giren bır kışı eski sonucunu talep ettigi zaman sistemde gözüktüğünü söyleyenler var 2006 yıllarında toefl veya ielts sınavına gırmış yds bazında 75 almış giren arkadaş yeni dil geçerliliğine göre 2014 yılında 2006 yılında aldığı bu puanla doçentliğe müracaat eden varmı varsa bıldıgınız hocalar kimse irtibata geçmek istiyoruz 2010 yılında 66 toefl sonucum var yds de hep 63 64 62 gibi puanlarda takılı kalıyorum o yüzden docentlıge müracaat edeceğim edebilirmiyim eden örnek hocalar varsa onlarla konuşmak ısterız

- - - güncellendi - - -

hocalarim benim bir sorum olacak konu ile ilgili;
2014 şubatta ielts den 5.5 yani 66 ya denk olan bir puan aldım ve oyp kabul etti. Ancak ielts in 2 yıl süresi olmasını gerekçe göstererek doktora başvurusundan önce yds istedi . Ingilizce kursu veren bir hocamiz ve arkadaşlar ilets sonucumu noterden onaylatıp yokten geçerlilik belgesi almam durumunda süresiz kullanabilecegimi söyledi. Nedeni ise ielts sonuç belgesinde süresini belirtmemiş olmasi ve bu konuda açılan davanın kazanılmış olmasi.
Benim izlemem gereken süreç nedir?
şubatta bitiyor süresi ielts in ne yapmam gerekiyor

hocam bu konuda kazanılmış bir dava varmı.?benimde toefl ıbt puanım var ve 29 ekim 2013 tarihli orjinal sonuç kağıdı hala elimde ve bir üniversitenin yüksek lisansına 2014 yılında girdim şimdi cari alımdan kadro açarsa bu üniversite ben başvurabiliyormuyum.çünkü belgenin üzeinde 2 sene sonrasında sonucu teyit edemiyoruz diyor ama benim yüksek lisansa girdiğim zaman sonucu teyit edebiliyorlardı.şimdi sene 2016 olmuş yüksek lisansa başladığım üniversite bu sonuç belgesini kabul edermi?

A

Akademik Forum

Guest
ıelts nin eşdeğerliliği kaldırıldı bence bu söyledikleriniz toefl ıbt için geçerli

A

Akademik Forum

Guest
Soru

2013 aralık ielts ile yüksek lisansa başladım. 2015 aralık öyp ye de bu ielts ile başvurdum. Eşdeğerlik 2014 Şubatta kalktı öncesi girenler bu puanlarını kullanabildi. Şimdi ise asıl sorum şu; eşdeğerlik kalkmadan önce sınava girdiğim ielts puanımla 2016 doktora başvurusu yapabilir miyim ?

arzukesebir

Öğrenci
bende bu konuda cevap alamadım siteden. yeni dil yönetmeliğine göre üzerinde geçerlilik tarihi olmayan dil sınav belgeleri süresiz olarak geçerli sayılacak örnek sınavlar listesinde ielts ve toefl var. bu konuda bilgisi olan var mı?

finduilas

Profesör
2013 aralık ielts ile yüksek lisansa başladım. 2015 aralık öyp ye de bu ielts ile başvurdum. Eşdeğerlik 2014 Şubatta kalktı öncesi girenler bu puanlarını kullanabildi. Şimdi ise asıl sorum şu; eşdeğerlik kalkmadan önce sınava girdiğim ielts puanımla 2016 doktora başvurusu yapabilir miyim ?
Hayir.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

A

Akademik Forum

Guest
IELTS dava

Arkadaşlar eıltsin geçerlilik süresine dair açılan ve sonuçlanan bir dava var mı?

A

Akademik Forum

Guest
hocam bu konuda kazanılmış bir dava varmı.?benimde toefl ıbt puanım var ve 29 ekim 2013 tarihli orjinal sonuç kağıdı hala elimde ve bir üniversitenin yüksek lisansına 2014 yılında girdim şimdi cari alımdan kadro açarsa bu üniversite ben başvurabiliyormuyum.çünkü belgenin üzeinde 2 sene sonrasında sonucu teyit edemiyoruz diyor ama benim yüksek lisansa girdiğim zaman sonucu teyit edebiliyorlardı.şimdi sene 2016 olmuş yüksek lisansa başladığım üniversite bu sonuç belgesini kabul edermi?

A

Akademik Forum

Guest
herkes konuşuyor ama dava açan yok. eskiden bir yerlere gelenleri korumak için üzerinde tarih yoksa sıkıntı yok diyor. ama yeni gelenler bir yere gelemesin diye nasıl sıkıntı çıkarabiliriz diye var gücüyle çalışanlar var..

A

Akademik Forum

Guest
Hocam benimde bi sorum olacak. Ben sinava 23 aralikta 2013 te girdim sonuc 2 ocak 2014 te acikladi 2 yil gecerliyse suan o puani kullanma ihtimalim var mi. Bilen biri cevap verirse sevinirim çok önemli

M

Mavi73

Guest
akademik kadro başvurusu

Şu ILTS geçerliliği hakkında net bir ifade nasıl bulabiliriz?
Eldeki 2013 yılında süre belirtilmemiş bir ILTS sonuç belgesi ile 2019 yılında bir öğretim görevliliği başvurusu yapılabilir mi?
Bilenler bir ses verin lütfen.