Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Görevlisi alımı hakkında

TurkMaths

Öğrenci
Merhaba,
Milli Savunma Üniversitesi'nde göreve başlayan öğretim üyesi arkadaşlar bilgilendirme yapabilirler mi acaba?
1-Genel olarak rütbelilerin yaklaşım nasıl?
2-Kılık/kıyafet, saç/sakal konusunda karışıyorlar mı?
3-Memurlarda olduğu gibi 08.00-17.00 mesai olayı var sanırım.
4-Rahat bir şekilde hareket edebiliyor musunuz? Rütbeliler askerlerden olduğu gibi sizlerden de rütbeye saygı gösterilmesini bekliyorlar mı?

Venus_V4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Relisys12

Öğrenci
Merhabalar,
Kara Harp Okuluna alınıp da halen güvenlik soruşturması bekleyen hoca yada hocalarımız var mı? Ben de aylardır beklemedeyim ve rektörlükten herhangi bir bilgi edinemiyorum. Bu konuda hala soruşturması sürüpte geri dönüş olmayanlarımız kaldı mı?

Orgore

Öğrenci
1)okuldan okula bu değişir nereye başvurdun
2)kılık kıyafet konusu da okuldan okula değişiyor
3)Mesai mecburi her okulda var
4)Siviller rütbelilerle bir ast üst ilişkisinde değiller sadece bölüm başkanın amirin oluyor . Ama sivillerinde muadil rütbesi var zaten öğretim görevlileri üsteğmen muadili mesela .Sorduğun emredersiniz komutanım şeklindeyse öyle birşey yok

Akedf

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ben de ataması yapılmayan gruptanım Hava Harp Okulunda öğretim görevlisi kadrosunu kazanmıştım. Ne yazık ki iyi haberler veremeyeceğim. Bana Ağustosun 19'unda rektörlük güvenlik soruşturmamın olumlu sonuçlandığını ve onay için bakanlığa gittiği söylendi. O tarihten sonra ne zaman rektörlüğü arasam dosya bakanlıkta olduğu için bir bilgilerinin olmadığını söylediler. Ben de artık son çare bakanlığın Milli Savunma Bakanlığı'nın personel birimini aradım. Bana söylenen şey bakan sizin dosyanızı imzalamadı ve ayırdı oldu. Nedenini sorduğumda da bilmediklerini söylediler. Benim gibi toplamda yirmi-otuz kişi varmış ve atamalarımız yapılmamış. Neden haber verilmediğini sorduğumda ise üniversitenin haber vermesi gerekiyordu cevabını aldım. Bunun üzerine üniversite ile konuştum, onlar da onlara öyle bir bilgi gelmediğini söylediler. Üzerine bir de yeni alım için ilan yayımlandı. Hem hiçbir gerekçe olmadan atamamızı yapmadılar hem de haber vermeye bile gerek görmediler ve yerimize başkalarını almak için ilan açtılar yani. Bunu daha önce buraya yazmak isterdim ama hesabıma bir türlü giriş yapamadım ve sitedeki bir sorun dolayısıyla yeni hesap da açamadım. O kadar üzücü bir durum ki gerçekten, üstelik çalışmıyorum da halihazırda. Bu bekleme sürecinde ne de olsa burası oldu diye farklı kadrolara başvurmadım, kpss'ye girmekten vazgeçtim, özelden iş teklifi geldi geri çevirdim. Benim için bir yıla ve bir sürü fırsata mal oldular tabi sizler için de maalesef :(

PKHM

Öğrenci
Hocalarım merhaba. Dr. Öğretim Üyeleri dersleri bittikten sonra isteklerine göre çıkıp gidebiliyorlar mı? Onlar da mesai saatini doldurmak durumunda mı? Aynı şekilde yazın öğrenci de yokken bu hocaların gelmesi bekleniyor mu?

Akedf

Öğrenci
Hocalarım merhaba. Dr. Öğretim Üyeleri dersleri bittikten sonra isteklerine göre çıkıp gidebiliyorlar mı? Onlar da mesai saatini doldurmak durumunda mı? Aynı şekilde yazın öğrenci de yokken bu hocaların gelmesi bekleniyor mu?

Hocam mesai saatleri boyunca ve yazın da orada olmak gerekiyormuş önceki sayfalarda böyle yazmışlardı

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar merhaba ben de ataması yapılmayan gruptanım Hava Harp Okulunda öğretim görevlisi kadrosunu kazanmıştım. Ne yazık ki iyi haberler veremeyeceğim. Bana Ağustosun 19'unda rektörlük güvenlik soruşturmamın olumlu sonuçlandığını ve onay için bakanlığa gittiği söylendi. O tarihten sonra ne zaman rektörlüğü arasam dosya bakanlıkta olduğu için bir bilgilerinin olmadığını söylediler. Ben de artık son çare bakanlığın Milli Savunma Bakanlığı'nın personel birimini aradım. Bana söylenen şey bakan sizin dosyanızı imzalamadı ve ayırdı oldu. Nedenini sorduğumda da bilmediklerini söylediler. Benim gibi toplamda yirmi-otuz kişi varmış ve atamalarımız yapılmamış. Neden haber verilmediğini sorduğumda ise üniversitenin haber vermesi gerekiyordu cevabını aldım. Bunun üzerine üniversite ile konuştum, onlar da onlara öyle bir bilgi gelmediğini söylediler. Üzerine bir de yeni alım için ilan yayımlandı. Hem hiçbir gerekçe olmadan atamamızı yapmadılar hem de haber vermeye bile gerek görmediler ve yerimize başkalarını almak için ilan açtılar yani. Bunu daha önce buraya yazmak isterdim ama hesabıma bir türlü giriş yapamadım ve sitedeki bir sorun dolayısıyla yeni hesap da açamadım. O kadar üzücü bir durum ki gerçekten, üstelik çalışmıyorum da halihazırda. Bu bekleme sürecinde ne de olsa burası oldu diye farklı kadrolara başvurmadım, kpss'ye girmekten vazgeçtim, özelden iş teklifi geldi geri çevirdim. Benim için bir yıla ve bir sürü fırsata mal oldular tabi sizler için de maalesef :(

Çok ilginç hiç reaksiyon yok 🤔

Relisys12

Öğrenci
Merhabalar
Tahminimce reaksiyonun olmaması bekleyenlerin bir çoğunun öğretim görevlisi değil de öğretim üyesi kadrosu olmasıdır. Bu açıdan da öğretim üyesi kadrosunu bekleyenlerin öğretim görevlilerinin atanması konusunda bir bilgilerinin olmamasıdır.

Akedf

Öğrenci
Merhabalar
Tahminimce reaksiyonun olmaması bekleyenlerin bir çoğunun öğretim görevlisi değil de öğretim üyesi kadrosu olmasıdır. Bu açıdan da öğretim üyesi kadrosunu bekleyenlerin öğretim görevlilerinin atanması konusunda bir bilgilerinin olmamasıdır.

Merhaba hocam, söylediğim şey sadece öğretim görevlileri ile ilgili değil ki. Dosyası soruşturmadan geçip de son olarak onaylanmak üzere bakanlığa gittikten sonra bir daha haber alamayan herkes için durum aynı. Söylediklerine göre yirmi-otuz kişi varmış. Artık her nedense (!)

Academicsea

Öğrenci
Haziran 2019 dan beri atanmayı bekliyorum.1 seneden fazla bekleyen arkadaşlar var. Sağlıklı bilgilendirme de yok. Belirsizlik ne zaman bitecek. bilen var mı?

Akedf

Öğrenci
Evet, henüz dönüş olmadı.

Hocam ben de aynı durumdayım, önceki sayfalarda anlattığım gibi hiç haber alamayınca bakanlığı aradım ve bana yaklaşık yirmi otuz kişinin dosyasının bakan tarafından listeden çıkarıldığını ve onaylanmadığını söylediler maalesef(tabi nedenini öğrenemedim), moralinizi bozmak istemem ama isterseniz siz de bir arayın. Msü yeni ilana bile çıktı ama biz hiçbir şekilde bilgilendirilmiyoruz çok büyük haksızlık...
Bakanlıkta görüştüğüm görevli üniversite tepki almamak adına size haber vermiyor olabilir demişti ayrıca

Son düzenleme:

Academicsea

Öğrenci
Onaylanmadığı bilgisi olsa şimdiye çoktan bildirilirdi 1 seneden fazla beklenmezdi. Ayrıca MSÜ böyle bir şey olmadığını her aradığımızda belirtiyor sürecin devam ettiğini belirtiyor. Yanlış bilgilendirme yapılmış.

Hocam ben de aynı durumdayım, önceki sayfalarda anlattığım gibi hiç haber alamayınca bakanlığı aradım ve bana yaklaşık yirmi otuz kişinin dosyasının bakan tarafından listeden çıkarıldığını ve onaylanmadığını söylediler maalesef(tabi nedenini öğrenemedim), moralinizi bozmak istemem ama isterseniz siz de bir arayın. Msü yeni ilana bile çıktı ama biz hiçbir şekilde bilgilendirilmiyoruz çok büyük haksızlık...
Bakanlıkta görüştüğüm görevli üniversite tepki almamak adına size haber vermiyor olabilir demişti ayrıca

eskidilci

Öğrenci
MSÜ Kara Harp Okulu Türk Dili Öğretim Görevliliği Ön Değerlendirmeyi kazandım. Mülakat var. Acaba mülakatta ne tarz sorular soruluyor? Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

faalakademi

Öğrenci
Merhaba,
KHO'da Bölgesel Diller ABD'da öğretim görevlisi asil olarak kazandım. 2018'deki atama ortalama 6 ay sürmüş sanırım. Ki bazıları atanmamış bile. Ben daha önce güvenlik soruşturması geçirmiştim ve olumluydu. Umarım daha önce güvenlik soruşturma yapmış olmam süreci hızlandırmada katkı sağlar. Şuan süreç acaba aynı mıdır? Eskisi gibi uzun sürmediğini duydum ne derece doğru bilmiyorum.

Yabancı Diller bölümünde öğretim görevlisi meslektaşlarım varsa genel olarak yardımcı olabilir mi?
Kılık kıyafet (özellikle sakal konusunda izin veriliyor mu) uygulamalar nasıl?
Çalışma koşulları nasıl, normal bir üniversiteyle kıyasladığınızda askeri ortamın ciddiyetini göz önünde bulundurmazsak yabancı dil öğretim görevlisine bakış nasıl?
KHO'da lojman imkanı nasıl? Hak eden var mı?
Ders döneminin başlama ve son tarihleri nasıl? Diğer üniversiteler arasında fark var mı? Yaz aylarında iş yoğunluğu nasıl?

Not: Daha önceki sayfalarda olumlu olumsuz çok fazla şey yazılmış ve pek çoğuda dedikodu kaynaksız ve genelleme ile anlatıldı için tekrar sorma ihtiyacı hissettim. Zahmet edip cevap yazmak isteyen olursa müştekkirim.

Muhendis_msu

Öğrenci
Merhaba,
Ben de bu yıl HHO da arş.gor. kadrosunu asil olarak kazandım. Soruşturma süreci ne kadar sürecek bilinmez fakat dün önemli bir gelişme oldu. Bunu aktarmak isterim. Polisler ikametgah adresine gelip komşulara burada oturup oturmadigimi teyit ettirmişler. Sonuçta bu sorgulama da soruşturmanın sürecinin bir parçası. Sormak istediğim bu sorgulamadan ne kadar süre sonra soruşturma tamamlanmış olur, aşağı yukarı bir süre var mıdır yoksa değişken mıdır? Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

Sniperairsoft

Öğrenci
Değerli arkadaşlar, ilginç bir şekilde sorulara cevap verilmemiş. Umarım soruma cevap veren tecrubeli bir arkadasimiz olur. 2020-21 akademik alımlarda herhangi bir geri donus yapildi mi kurumdan? Ozellikle dr. Ogr. Uye. Alimlari icin bir donus saglandi mi? Gecmiste nasil oldu alimlar? 2020-21 alimlarindaArastirma ve ogretim gorevlisi alimlarinda atamalar veya evrak isteme konulari gerceklesti mi?

Son düzenleme: