ÖYP 2012/2 Açılan Dil Merkezleri Hakkında Yorumlar

Hangi dil merkezi daha iyi eğitim veriyor?

• Akdeniz Üniversitesi

Oy: 21 13.8%
  • Anadolu Üniversitesi

Oy: 16 10.5%
  • Ankara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Çukurova Üniversitesi

Oy: 10 6.6%
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Oy: 28 18.4%
  • Erciyes Üniversitesi

Oy: 12 7.9%
  • Gazi Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Gaziantep Üniversitesi

Oy: 14 9.2%
  • Hacettepe Üniversitesi

Oy: 22 14.5%
  • İstanbul Teknik Üniversitesi

Oy: 18 11.8%
  • Marmara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Oy: 51 33.6%
  • Sakarya Üniversitesi

Oy: 11 7.2%
  • Selçuk Üniversitesi

Oy: 15 9.9%
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Boğaziçi Üniversitesi

Oy: 34 22.4%
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

Oy: 14 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    152

esgalonso

Öğrenci
kefiller karı- koca olsa bir problem oluyor mu arkadaşlar? senette mevzuat gereği eşler kefil olarak kabul edilememekedir yazıyor ama, taahhut edenın eşı mı yoksa kefıllerın kendı arasında eş olma durumu mu ben anlayabilmiş değilim

dryabgu

Öğrenci
atandığım okulla konuştum ama kurs yerlerinde sıkıntı olmasından çekiniyorum.Götürmemiz gereken belgeler belli ama yinede belli olmaz.

faruq

Öğrenci
muafakiyet sürecinde olan yada ataması henüz yapılmayan dil okuluna yerleştirilen var mı? Öğrenebildikleri bir bilgi varsa paylaşmaları iyi olur
ben yıldız tekniğe yerleştim okulu aradığımda pazartesi başlamak zorundasın dedi
Yök ile konuştuğumda ise dikkate almayın süreç tamamlanmadığı için bekleyeceksiz bizede üniversitenizden sürecin devam ettiğine dair yazı yollayın dedi
Açıkçası her kafadan bir ses çıkıyor bir başka yök çalışanıda atama tamamlanmadan neden tercih yaptın diyor dil için...
bu durumda olan ve bilgiye ulaşan varsa paylaşması iyi olur

benim de muvafakat işlemlerim devam ediyor dil merkezine yerleştirmem oldu. Yökten hiç kimse telefonuna bakmıyor. Üniversitemi aradım dil kursuna başlayın siz dediler. Şu an çalıştığı kurumdan senelik izin aldım haftaya kursa gidicem. Bu arada muvaffakatı da takip ediyorum bir hafta 10 güne halledilecek gibi. Benden havadis ve bilgi bu kadar. umarım faydası olur bu bilgilerin. iyi günler...

orhan1982

Öğrenci
benim de muvafakat işlemlerim devam ediyor dil merkezine yerleştirmem oldu. Yökten hiç kimse telefonuna bakmıyor. Üniversitemi aradım dil kursuna başlayın siz dediler. Şu an çalıştığı kurumdan senelik izin aldım haftaya kursa gidicem. Bu arada muvaffakatı da takip ediyorum bir hafta 10 güne halledilecek gibi. Benden havadis ve bilgi bu kadar. umarım faydası olur bu bilgilerin. iyi günler...
tşkler cevap için ben yökten yeliz hanım vardı onunla konuştum o bir dahaki dil eğitimini bekleyeceksiniz diyor binim muvaffakat süreci en 2 ay daha sürer benim öyle bir şansım yok daha bulunduğum bakanlık çalıştığım ilçeden görüş isteme aşamasında... takipte etmediğim için çok uzun sürecek ama beni rahatsız eden her kafadan farklı ses çıkması. kadromun çıktığı mersin üniversitesi hiç bir şey bilmiyor, dil için atandığım yıldız teknik gelip başlamazsan müstafi olursun diyor... yökte ilk konuştuğum zekası düşük arkadaş niye başvuruda bulundun diyor ilandan haberi yok... benim acelem yok bir sonraki döneme da kalabilirim ama rahatsız edici olan net bir açıklamaya ulaşmanın bu kadar zor olması... dil kursuna başlamayacam bekleyecem muvaffakiyet süreci tamamlansın diye...

yzc

Öğrenci
hocam ben kefiller ile okula gittim enstitü sekreterinin yanına. kefalet senedini imzaladılar anabilim dalına yazı yazdeım onlar üst yazı yazdı falan tamam işiniz bitti dediler yarım saat sürmeden bitti. noter falan hiçbir yere gitmedik sorun olmaz herhalde değil mı sonradan cağırıp notere onaylatın falan demezler herhalde değil mi herkes notere onaylatmış kuşku oluştu benim içimde?

Gamze

Administrator
hocam ben kefiller ile okula gittim enstitü sekreterinin yanına. kefalet senedini imzaladılar anabilim dalına yazı yazdeım onlar üst yazı yazdı falan tamam işiniz bitti dediler yarım saat sürmeden bitti. noter falan hiçbir yere gitmedik sorun olmaz herhalde değil mı sonradan cağırıp notere onaylatın falan demezler herhalde değil mi herkes notere onaylatmış kuşku oluştu benim içimde?

Bazı okullar noter yerine dekan huzurunda da senet imzalatabiliyorlar. Sizinkisi de böyle olmuş sanırım. Sorun olmaz işiniz de bitti denildiğine göre tekrar çağırmazlar.

faruq

Öğrenci
tşkler cevap için ben yökten yeliz hanım vardı onunla konuştum o bir dahaki dil eğitimini bekleyeceksiniz diyor binim muvaffakat süreci en 2 ay daha sürer benim öyle bir şansım yok daha bulunduğum bakanlık çalıştığım ilçeden görüş isteme aşamasında... takipte etmediğim için çok uzun sürecek ama beni rahatsız eden her kafadan farklı ses çıkması. kadromun çıktığı mersin üniversitesi hiç bir şey bilmiyor, dil için atandığım yıldız teknik gelip başlamazsan müstafi olursun diyor... yökte ilk konuştuğum zekası düşük arkadaş niye başvuruda bulundun diyor ilandan haberi yok... benim acelem yok bir sonraki döneme da kalabilirim ama rahatsız edici olan net bir açıklamaya ulaşmanın bu kadar zor olması... dil kursuna başlamayacam bekleyecem muvaffakiyet süreci tamamlansın diye...
Hocam kafanızı daha fazla karıştırmak istemem ama söylemeden edemicem yerleştirildiğiniz bir dil merkezi var neden bundan vazgeçesiniz. Geçmiş yıllarda atama süreci devam etmektedir yazısıyla kursa gecikmeli de olsa başlayanlar var. Evrakı elden takip ederseniz ve mersin üniversitesinden ataması devam ediyor yazısını göndertebilirseniz 1-2 hafta gecikmeli de olsa kursa başlarsınız. Tabi bu benim nacizane önerim hani böle de olabilir mi acaba?, denemeye değer mi? takdir sizin.( ben elden takip etmeye geçtiğimiz çarşamba başladım ve 10 güne kalmaz bitecek gibi)

sidneh

Profesör
Hocam kafanızı daha fazla karıştırmak istemem ama söylemeden edemicem yerleştirildiğiniz bir dil merkezi var neden bundan vazgeçesiniz. Geçmiş yıllarda atama süreci devam etmektedir yazısıyla kursa gecikmeli de olsa başlayanlar var. Evrakı elden takip ederseniz ve mersin üniversitesinden ataması devam ediyor yazısını göndertebilirseniz 1-2 hafta gecikmeli de olsa kursa başlarsınız. Tabi bu benim nacizane önerim hani böle de olabilir mi acaba?, denemeye değer mi? takdir sizin.( ben elden takip etmeye geçtiğimiz çarşamba başladım ve 10 güne kalmaz bitecek gibi)

Aynen böyle yapabilirsiniz, kursa geç başlama hakkınız var.

orhan1982

Öğrenci
tşkler mavaffakiyet sürecini hızlandırmaya çalışacam umarım kısa zaman içinde tamamlayıp kursa başlayabiliriz

foreverever

Öğrenci
selamlar
Hocam ben de muaffakat bekliyorum ancak atamam olmadığı için dil tercihi yapmamıştım. dil tercihi yapmamanın atılmaya neden olduğunu bilmiyordum açıkcası şimdi ne olacak,muaffakat olumlu olursa atamamı yaparlarmı yoksa atılmışmı sayılacağım.

magnesias

Öğrenci
Dil eğitimine giderken hangi belgeleri götüreceğiz arkadaşlar bilgisi olan var mı? Göreve başlama yazım ve tayin terfi onayı var bende sadece.

orhan1982

Öğrenci
selamlar
Hocam ben de muaffakat bekliyorum ancak atamam olmadığı için dil tercihi yapmamıştım. dil tercihi yapmamanın atılmaya neden olduğunu bilmiyordum açıkcası şimdi ne olacak,muaffakat olumlu olursa atamamı yaparlarmı yoksa atılmışmı sayılacağım.
bende muvaffakiyet bekliyorum dil tercihide yaptım ama çok değişen birşey yok benim yökte konuştuğum yeliz hanım tercihlerin ataması yapılmayanlarada açılmasının nedenini, işlemi tercih süresince tamamlanacakların dil kursuna başlaması için olduğunu söylemişti sizin işlemlerde uzadığı için herhangi bir sorumluluğunuz olmayacak bir sonraki dil kursunu bekleyeceksiniz