ÖYP 2012/2 Açılan Dil Merkezleri Hakkında Yorumlar

Hangi dil merkezi daha iyi eğitim veriyor?

• Akdeniz Üniversitesi

Oy: 21 13.8%
  • Anadolu Üniversitesi

Oy: 16 10.5%
  • Ankara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Çukurova Üniversitesi

Oy: 10 6.6%
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Oy: 28 18.4%
  • Erciyes Üniversitesi

Oy: 12 7.9%
  • Gazi Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Gaziantep Üniversitesi

Oy: 14 9.2%
  • Hacettepe Üniversitesi

Oy: 22 14.5%
  • İstanbul Teknik Üniversitesi

Oy: 18 11.8%
  • Marmara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Oy: 51 33.6%
  • Sakarya Üniversitesi

Oy: 11 7.2%
  • Selçuk Üniversitesi

Oy: 15 9.9%
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Boğaziçi Üniversitesi

Oy: 34 22.4%
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

Oy: 14 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    152

tugbalevent

Öğrenci
arkadaşlar ben bugun notere gittim yaklaşık yarım saatimizi aldım işlemler fakat kefillerim evli oldugu için eşlerinin de imzası gerekiyormuş.onalrı beklemek zorunda kaldık bilginiz olsun.evli kefil götürüyorsanız eşini de yanında getirsin.

egeiletişim

Öğrenci
arkadaşlar ben bugun notere gittim yaklaşık yarım saatimizi aldım işlemler fakat kefillerim evli oldugu için eşlerinin de imzası gerekiyormuş.onalrı beklemek zorunda kaldık bilginiz olsun.evli kefil götürüyorsanız eşini de yanında getirsin.

Nasıl yani hocam eşlerle ne alakası var ki ne saçmalık ya. bu arada noterde ücretler nasıl hocam bende yarın halledicem

jSmNn

Öğrenci
Nasıl yani hocam eşlerle ne alakası var ki ne saçmalık ya. bu arada noterde ücretler nasıl hocam bende yarın halledicem

Bana da söylediler aynısını, eşlerden habersiz kefil olup bu sefer eşlerini de mağdur edenler çokça olduğundan ve eşler de davaya ffln gittiği için böyle bir şey yapılıyormuş, aslında güzel bir şey düşününce.

dlra

Öğrenci
ben onaylattım bir sürü para gitti eşlerin onay vermesi gerekiyormuş birbirine ona yüz liradan fazla gitti senetide 33 bin liralık istediler oda 297 tl tuttu yani battım:)

B

baklava

Guest
ben onaylattım bir sürü para gitti eşlerin onay vermesi gerekiyormuş birbirine ona yüz liradan fazla gitti senetide 33 bin liralık istediler oda 297 tl tuttu yani battım:)

hocam senet tutaranı yazıyoruz sonra notere gidiyoruz başka bir işlem yok değilmi...okulla ilgili, başka yapılması gerekn birşey varmı?

esgalonso

Öğrenci
pazartesi için izin verdiler zaten sonrası nasıl olacak bilmiyorum. Salı yüksekokulun, çarşamba da üniversitenin kurulu toplanacakmış. İzin konusunda sıkıntı yaşamam sanırım ama görevlendirme için geç kaldığımı söylediler o garip. Sonuçlar açıklanmadan nereye görevlendirme isteyebilirdim:D. Üstelik daha önce de gittim bilgi almak için ama 'dil merkeziniz belli olmadan senet yapamayız dediler.'

aynen bana da böyle söylediler. ancak haftaya yapabılırlermıs kurul o zaman toplanacakmıs, senedı de bugun alın yarın ımzalatıp getırın dedıler. ılla noter onayı gerekıyor mu okuldan okula degısıyor mu bu uygulama?

- - - Güncellendi - - -

noter uygulaması zorunlu mu? yanı her okul mutlaka ıstıyor mu?

esoong

Öğrenci
anladım hocam benim zaten kefillerim babam ve abim olacak ailece gideriz artık notere napalım bu arada sizin senet miktarı ne kadardı

2 nüsha istediler senet için. Bu da notere ödeyeceğimiz ücreti arttıracak

- - - Güncellendi - - -

aynen bana da böyle söylediler. ancak haftaya yapabılırlermıs kurul o zaman toplanacakmıs, senedı de bugun alın yarın ımzalatıp getırın dedıler. ılla noter onayı gerekıyor mu okuldan okula degısıyor mu bu uygulama?

- - - Güncellendi - - -

noter uygulaması zorunlu mu? yanı her okul mutlaka ıstıyor mu?

kefillerin gelebiliyorsa gelsin dediler, yoksa da noterde imzalatın dediler bana. kefillerim gelemediği için yarın ben gideceğim ancak salı günü teslim edebileceğimi söyledim çarşamba kurul toplanacağı için sorun olmaz dediler

- - - Güncellendi - - -

Birol Hoca sınavla ilgili birşeye gerek yok yazmıştı hocam,ben genel kayıt felan yapıcak mıyız diye sormuştum ona da gerek yokmuş.
ben de sordum dün kayıt yapmaya gerek yokmuş

orhan1982

Öğrenci
muafakiyet sürecinde olan yada ataması henüz yapılmayan dil okuluna yerleştirilen var mı? Öğrenebildikleri bir bilgi varsa paylaşmaları iyi olur
ben yıldız tekniğe yerleştim okulu aradığımda pazartesi başlamak zorundasın dedi
Yök ile konuştuğumda ise dikkate almayın süreç tamamlanmadığı için bekleyeceksiz bizede üniversitenizden sürecin devam ettiğine dair yazı yollayın dedi
Açıkçası her kafadan bir ses çıkıyor bir başka yök çalışanıda atama tamamlanmadan neden tercih yaptın diyor dil için...
bu durumda olan ve bilgiye ulaşan varsa paylaşması iyi olur

purpple

Öğrenci
eşlerin kefillere kefil olabilir diye izin vermesi gerkiyormuş razı olması gerekiyormuş.notere 180 tl ödedim ben

- - - Güncellendi - - -

ben varım baklavaa

Ben de senedi onaylattım 150 tl tuttu. Fakat biz 2 öypli arkadaş birbirimize kefil olduk, ben evliyim ve hiç böyle bir sorun çıkmadı kefilliğimde eşimin gelmesi gerekmedi.

canan_

Öğrenci
Ben de senedi onaylattım 150 tl tuttu. Fakat biz 2 öypli arkadaş birbirimize kefil olduk, ben evliyim ve hiç böyle bir sorun çıkmadı kefilliğimde eşimin gelmesi gerekmedi.

Evet bende evli arkadaş kefil oldu eşini getir demediler hatta kendisi dedi eşimi getireyimmi diye gerek yok bankalar ister biz istemeyiz dediler 164 tl tuttu benimde ve bir kefil vardı Allahtan yoksa işim zordu. Arkadaşlar ilişik kesme vs. olayı yokmuş bizimkiler yine yanlış biliyormuş göndermiyorlardı beni az kalsın yazı gelsin öyle git diye :) kusura bakmayın :( sadece kefalet senedi dilekçe kazandı belgesi...

mum çiçeği

Öğrenci
Bana da söylediler aynısını, eşlerden habersiz kefil olup bu sefer eşlerini de mağdur edenler çokça olduğundan ve eşler de davaya ffln gittiği için böyle bir şey yapılıyormuş, aslında güzel bir şey düşününce.

hocam biz birbirimize kefil olduk arkadaş evliydi ama öyle bir şey istemediler.. 26 bin tlye 150 tl verdik, noterimiz iyiydi :)