ÖYP 2012/2 Açılan Dil Merkezleri Hakkında Yorumlar

Hangi dil merkezi daha iyi eğitim veriyor?

• Akdeniz Üniversitesi

Oy: 21 13.8%
  • Anadolu Üniversitesi

Oy: 16 10.5%
  • Ankara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Çukurova Üniversitesi

Oy: 10 6.6%
  • Dokuz Eylül Üniversitesi

Oy: 28 18.4%
  • Erciyes Üniversitesi

Oy: 12 7.9%
  • Gazi Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Gaziantep Üniversitesi

Oy: 14 9.2%
  • Hacettepe Üniversitesi

Oy: 22 14.5%
  • İstanbul Teknik Üniversitesi

Oy: 18 11.8%
  • Marmara Üniversitesi

Oy: 23 15.1%
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Oy: 51 33.6%
  • Sakarya Üniversitesi

Oy: 11 7.2%
  • Selçuk Üniversitesi

Oy: 15 9.9%
  • Yıldız Teknik Üniversitesi

Oy: 17 11.2%
  • Boğaziçi Üniversitesi

Oy: 34 22.4%
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi

Oy: 14 9.2%

• Kullanılan toplam oy
    152

yöneylem89

Öğrenci
hocam benim de boğaziçi herhangi bi bilgiye ulaşabildiniz mi eğitimin nerede verileceği ve de ne zaman başlayacağı konusunda ?

- - - Güncellendi - - -

hocam benim de boğaziçi herhangi bi bilgiye ulaşabildiniz mi eğitimin nerede verileceği ve de ne zaman başlayacağı konusunda ?

hocam bildiğim kadarıyla güney kampüs de . siz nereden geleceksiniz hocam.

F

financier

Guest
İşin garibi bizim üni 40 bin tl dedi. Dil ücreti 20 bin + 6 aylık maaş 20 bin tl. Bunun sebebi nedir hocam aydınlatacak cevap verecek olan var mı ?

benim bildiğim yökün ortalama olarak ödemiş olduğu bir kurs bedeli var , onun üzerinden tekrar hesaplama yapılır.. o bedel keyfi olarak belirlenmiş , başka bir açıklama getiremiyorum ben.

dryabgu

Öğrenci
arkadaşlar bu senet, görevlendirme vs nereden alınıyor?dekanlığa gittim 3 kişi dolaştım en son kendi kürsünüze sorun dediler.orasınada sordum hiçbir bilgisi olan yok.acil cevap istesem sizden.

sarimaske

Araştırma Görevlisi
benim bildiğim yökün ortalama olarak ödemiş olduğu bir kurs bedeli var , onun üzerinden tekrar hesaplama yapılır.. o bedel keyfi olarak belirlenmiş , başka bir açıklama getiremiyorum ben.

Peki hocam ödeme yükümlülüğüm olursa tamamını mı öderim? Yoksa keyfi belirlemeleri atar mıyız tutar dışarısına.

F

financier

Guest
Peki hocam ödeme yükümlülüğüm olursa tamamını mı öderim? Yoksa keyfi belirlemeleri atar mıyız tutar dışarısına.

keyfi olan ortadan kalkar , tekrardan hesaplama yoluna gidilir. size ne masraf yapılmışsa onlar geri alınır , şimdi kursta kaşılaşacaksınız 13 bin imzalayanda olacak 20 bin de , türlü türlü miktarlar , peki sizin farkınız ne :D size marmarada suit mi hazırlattı üniversiteniz ya da 1 hocayı sırf siz mi finanse edeceksiniz :D durum o noktaya gelince düzenlemeler tekrardan yapılır.

sarimaske

Araştırma Görevlisi
keyfi olan ortadan kalkar , tekrardan hesaplama yoluna gidilir. size ne masraf yapılmışsa onlar geri alınır , şimdi kursta kaşılaşacaksınız 13 bin imzalayanda olacak 20 bin de , türlü türlü miktarlar , peki sizin farkınız ne :D size marmarada suit mi hazırlattı üniversiteniz ya da 1 hocayı sırf siz mi finanse edeceksiniz :D durum o noktaya gelince düzenlemeler tekrardan yapılır.

Teşekkür ederim hocam...

F

financier

Guest
arkadaşlar bu senet, görevlendirme vs nereden alınıyor?dekanlığa gittim 3 kişi dolaştım en son kendi kürsünüze sorun dediler.orasınada sordum hiçbir bilgisi olan yok.acil cevap istesem sizden.

Hocam görevlendirme dilekçesini bölüme vereceksiniz onlar dekanlık ve rektörlükle yazışacaklar. senet işini de sizin bölüm sekreterliği rektörlük personel işlerinden isteyecekler onlar şablonu fakülteniz sekreterliğine yollayacaklar, sekreterlik de size verecek ya da siz direk rektörlük personel işlerinden alıp doldurup imzalayıp fakülte sekreterliğine verebilirsiniz.

esoong

Öğrenci

ben az önce personel daire başkanlığına gittim. 'Sennetten önce görevlendirme dilekçenize kazandı belgenizi ve özgeçmişinizi ekleyin, yüksekoukulun yönetim kurulundan geçecek, sonra üniversitenin kurulundan geçecek.' dediler. Oda bir haftayı bulacak dediler. Senedi haftaya salı veririz dediler. Kurs başlayacak dedim. Geç kalmışsınız dediler. Sonuçlar dün açıklandı ne yapabilirdim bilmiyorum.

sidneh

Profesör
Hocam pazartesi dil merkezinde olmanız gerek, okulunuzla konuşun, senedi kurs başladıktan sonra göndereceğinizi söyleyin. Sizi orada tutmaya hakları yok ama tatlı dille ikna etmeye çalışın.

esoong

Öğrenci
pazartesi için izin verdiler zaten sonrası nasıl olacak bilmiyorum. Salı yüksekokulun, çarşamba da üniversitenin kurulu toplanacakmış. İzin konusunda sıkıntı yaşamam sanırım ama görevlendirme için geç kaldığımı söylediler o garip. Sonuçlar açıklanmadan nereye görevlendirme isteyebilirdim:D. Üstelik daha önce de gittim bilgi almak için ama 'dil merkeziniz belli olmadan senet yapamayız dediler.'

smsk

Öğrenci
İtü personel işlerini aradım,kayıt için herhangi bir belge istemiyorlarmış, sadece buradan bir belge alıp görevlendirme için okulunuza vereceksiniz dedi.

mmrn

Öğrenci
79 Anadolu geldi , ilk tercihim :) Götürmemiz gereken belgelerle ilgili bilgi alabilen var mı?

valla o ona o ona yönlendirip durdular en son gerek yok direk gelin dediler :) ama marmara üni de fotoğraf, kimlik yazıyodu onlar bulunsa yeterlidir herhalde. bir kişi 26 sında dersler başlayacak dedi ama sonradan başka biri kesin bir bilgimiz yok pazartesi 9 da bilgilendrme topalntısı olacak gelirseniz oradan öğrenebilirsiniz dediler.