2013 Güz ÖYP Dil Merkezleri Yorumları

Hangi Dil Merkezi Sizce Daha İyi Eğitim Vermektedir?

• AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 5 6.8%
  • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 4 5.5%
  • BOĞAZIÇI ÜNİVERSİTESİ

Oy: 9 12.3%
  • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Oy: 2 2.7%
  • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%
  • İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

• MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • ODTÜ

Oy: 25 34.2%
  • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

• SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    73
  • Anket kapatılmış .

kupa bardak

Öğrenci
ben gaziantepte dil eğitimi aldım. Bize ayrı sınıflar oluşturup 10.00 dan 16.00 ya kadar eğitim verdiler. ilk 3 ay genel eğitim verdiler sonraki 3 ay yds ye yoğunlaşarak çıkmış soruları çözdüler. Hocalar bizim isteklerimizi dikkate alarak ders işlemeye çalıştılar ve çok verimli geçti. devamsızlık konusunda çok sıkılar kesinlikle taviz vermiyorlar. speaking deslerine yabancı hoca girdi ielts düşünen arkadaşlar için iyi olabilir. kalacak yer çok fazla sıkıntı olmuyor okulun çevresinde bol miktarda 1+1 stüdyo daireler var ve kesinlikle çok ucuz bi şehir. ben memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim.

szart

Öğrenci
Anadolu Üniversitesi hakkında yazılanlara katılıyorum yönetimi çok baskıcı yds'ye hazırlamaya tamamen karşı ve bundan sonrasıda hocalara kalmış ya sizi gizlice yds'ye hazırlar ya da yönetimin istediğini yapıp size genel ingilizce eğitimi verir. Ders saatleri ise her dönem değişim gösterebiliyor bizim bire doğru biterken bizden sonra ki grubun çok daha fazlaydı.

tuma

Öğrenci
öyp puanım 74.972 nasıl bir sıralama yapmamı tavsiye edersiniz Gazi ve Anadolu üniversitelerini tercih etmeyeceğim. yardımcı olursanız sevinirim ayrıca Ankara olsun istiyorum puanıma göre ankara üni olurmu odttü ve hacettepe olmaz gibi görünüyor ama yinede tercih edeceğim belki ölü tercih olacak ama LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ yorumları okudukça kafam iyice karıştı

bilecikli

Öğrenci
arkadaşlar merhaba. temmuz 2013 öyp tercihi ile gazi üniversitesinde araştırma görevlisi olmaya hak kazandım. benim sorum şu: dil kursuna başlarken kurs alacağımız üniversiteye herhangi bir belge götürmek durumunda mıyız? diploma, transkript vs.

arkadaşlar ben şu anda Anadolu dil eğitimindeyim. hayatımın hatasını yaptım siz yapmayın...Eskişehir inanılmaz birşehir çok güzel ve rahat ancak dil eğitimi bildiklerinizi de unutturuyor.:)

kartalayca

Öğrenci
arkadaşlar merhaba. temmuz 2013 öyp tercihi ile gazi üniversitesinde araştırma görevlisi olmaya hak kazandım. benim sorum şu: dil kursuna başlarken kurs alacağımız üniversiteye herhangi bir belge götürmek durumunda mıyız? diploma, transkript vs.
Hocam merhaba, hayırlı olsun. Hayır herhangi bir belge götürmüyorsunuz, onlar zaten sizin bağlı olduğunuz üniversite ile yazışma halinde oldukları için sizin evrak vs götürmenize gerke kalmıyor.

- - - Güncellendi - - -

öyp puanım 74.972 nasıl bir sıralama yapmamı tavsiye edersiniz Gazi ve Anadolu üniversitelerini tercih etmeyeceğim. yardımcı olursanız sevinirim ayrıca Ankara olsun istiyorum puanıma göre ankara üni olurmu odttü ve hacettepe olmaz gibi görünüyor ama yinede tercih edeceğim belki ölü tercih olacak ama LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ yorumları okudukça kafam iyice karıştı

Hocam bu işler biraz da sizinle birlikte o üniversiteyi tercih edecek kişilerin puanlarına göre değişiyor. Ama Siz yine de ODTÜ, Hacettepe ile başlayın gerisini kafanıza göre belirleyin derim. Naçizane tavsiyem. :)

Kutadgu

Moderator
Anketle yorumlar celismiyor mu sizcede :) akdeniz cok ovuldu ama son 5 de kaldi denilebilir anadolu kotu denildi oda ilk 5 e oynuyor, neden?

yaberss

Öğrenci
Sıralamada Gaziantep Üniversitesi ile Selçuk Üniversitesi arasında kaldım. Hangisini üste yazmalıyım karar veremiyorum. Bu üniversitelerde daha önce eğitim görmüş arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

mavihayalci

Öğrenci
benim puanımda 78 ve neresi gelir bilemiyorum ama iyice kafam karıştı yorumlardan sonra marmara ve hacettepe yazmayı düşünüyordum kötüleyenler oldu birde ankara üniv nin eğitimi ve oraya ulaşım nasıl,selçuk üniv hakkındada olumlu yorumlar okudum hatta başarı konusunda ilk 3 üniv arasındaymış ,yorumu olan varmı selçuk hakkında belki ilk tercihlerimin arasına bile yazabilirim

a2ge

Öğrenci
Arkadaşlar ben bu dönem boğaziçi üniversitesinde dil eğitimi gören araştırma görevlilerinden biriyim. Eğitimimiz halen devam ediyor.

Kısa bi değerlendirme yapmak gerekirse; ders veren hocalar işini cidden iyi yapıyor. Kurs başlangıcında önce normal bi ingilizce kursu gibi dersler devam ediyor. Sınava yaklaşık 2 ay kala program yds'ye yönelik olmaya başlıyor(yani deneme çözümleri vs.). Yani sadece sınavı düşünmüyorlar ki bu iyi bişey diye düşünüyorum. İngilizcenin temel bazı şeylerini öğrendikten sonra, yds denemeleri daha kolay çözülüyor. Bu dönem 2 int, 1 pre-int sınıfı vardı. Benim olduğum int sınıfındaki 13 kişiden 12'si ydsden 1'i ieltsden geçti. Kalan 1 arkadaşın da puanı 65 sınırında ve hocalarımız ielts den kolaylıkla 6 puan alabileceğini söylüyorlar. Diğer sınıflarında durumu iyi. Ayrıca bu arkadaşların çoğu düzenli çalışmadan, hatta bazıları sadece derse gelerek sınavı geçti. Yani eğitim iyi, az biraz çalışmayla istenilen puan alınabilir.

Yönetim açısından bazı sıkıntılarımız oldu. Başlarda derse 10dk geç girdiğimizde o ders için yok yazıldığımız zamanlar oldu ama sonra bu düzeldi. Personel servisine binmede, servis sakinlerinin tutumlarından dolayı sıkıntı yaşayan arkadaşlar oldu. Ama zannediyorum ki böyle durumlar her kurumda az da olsa olur. Genel olarak kurum politikasından değilde şahısların kendi tutumlarından kaynaklanan bu tür olaylar nereyi tercih ederseniz edin başınıza gelebilir. Biraz şans işi yani.

Mekan olarak okul iyi yerde, manzara güzel, sosyal imkanlardan yararlanılabiliyo, ulaşım, istanbulu baz alırsak, rahat, akşam trafiğinin yoğun olduğu saatlerde personel servisiyle 1 saatte hisarüstünden üsküdara evime gelebildim, öğlen de aynı şekilde toplu taşımayla yaklaşık 1buçuk saate okula varabildim, takdir sizin.

İnt sınıfları 13.30-17.15 arası ders görüyor, pre-int sınıfı ise sabah. Yönetimden bizde derslerimizi sabah yapalım diye izin istedik ama sınıflar sabah dolu olduğundan müsaade etmediler. Günü değerlendirme açısından, bizim için pek iyi olmadı tabi bu. Bizi sanki araya sıkıştırmışlar gibi bi görüntü oldu. Her dönem ÖYP dil kursu açan bir okul için olmaması gereken bir uygulama olarak düşünüyorum. Neticede bizi oraya zorla vermediler, dil kursu açmak okulun kendi talebiyle olan bişey.

Umarım tercih yapacak arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.
Herkese kolay gelsin..

ozanvahit91

Öğrenci
Arkadaşlar ben bu dönem boğaziçi üniversitesinde dil eğitimi gören araştırma görevlilerinden biriyim. Eğitimimiz halen devam ediyor.

Kısa bi değerlendirme yapmak gerekirse; ders veren hocalar işini cidden iyi yapıyor. Kurs başlangıcında önce normal bi ingilizce kursu gibi dersler devam ediyor. Sınava yaklaşık 2 ay kala program yds'ye yönelik olmaya başlıyor(yani deneme çözümleri vs.). Yani sadece sınavı düşünmüyorlar ki bu iyi bişey diye düşünüyorum. İngilizcenin temel bazı şeylerini öğrendikten sonra, yds denemeleri daha kolay çözülüyor. Bu dönem 2 int, 1 pre-int sınıfı vardı. Benim olduğum int sınıfındaki 13 kişiden 12'si ydsden 1'i ieltsden geçti. Kalan 1 arkadaşın da puanı 65 sınırında ve hocalarımız ielts den kolaylıkla 6 puan alabileceğini söylüyorlar. Diğer sınıflarında durumu iyi. Ayrıca bu arkadaşların çoğu düzenli çalışmadan, hatta bazıları sadece derse gelerek sınavı geçti. Yani eğitim iyi, az biraz çalışmayla istenilen puan alınabilir.

Yönetim açısından bazı sıkıntılarımız oldu. Başlarda derse 10dk geç girdiğimizde o ders için yok yazıldığımız zamanlar oldu ama sonra bu düzeldi. Personel servisine binmede, servis sakinlerinin tutumlarından dolayı sıkıntı yaşayan arkadaşlar oldu. Ama zannediyorum ki böyle durumlar her kurumda az da olsa olur. Genel olarak kurum politikasından değilde şahısların kendi tutumlarından kaynaklanan bu tür olaylar nereyi tercih ederseniz edin başınıza gelebilir. Biraz şans işi yani.

Mekan olarak okul iyi yerde, manzara güzel, sosyal imkanlardan yararlanılabiliyo, ulaşım, istanbulu baz alırsak, rahat, akşam trafiğinin yoğun olduğu saatlerde personel servisiyle 1 saatte hisarüstünden üsküdara evime gelebildim, öğlen de aynı şekilde toplu taşımayla yaklaşık 1buçuk saate okula varabildim, takdir sizin.

İnt sınıfları 13.30-17.15 arası ders görüyor, pre-int sınıfı ise sabah. Yönetimden bizde derslerimizi sabah yapalım diye izin istedik ama sınıflar sabah dolu olduğundan müsaade etmediler. Günü değerlendirme açısından, bizim için pek iyi olmadı tabi bu. Bizi sanki araya sıkıştırmışlar gibi bi görüntü oldu. Her dönem ÖYP dil kursu açan bir okul için olmaması gereken bir uygulama olarak düşünüyorum. Neticede bizi oraya zorla vermediler, dil kursu açmak okulun kendi talebiyle olan bişey.

Herkese kolay gelsin..

hocam kaç puanla boğaziçine girdiniz? ya da kaç puanla kapattı bir bilginiz var mı ?

kubilaylmz

Öğrenci

Herkese kolay gelsin..

paylaşım için teşekkür ederim. iki sorum var, cevap yazabilirseniz sevinirim.
1. ÖYP taban-tavan puanları hakkında bilginiz var mı?
2. Konaklama. Yakın semtlerde uygun yerler var mı. 1+1 falan ?

a2ge

Öğrenci
paylaşım için teşekkür ederim. iki sorum var, cevap yazabilirseniz sevinirim.
1. ÖYP taban-tavan puanları hakkında bilginiz var mı?
2. Konaklama. Yakın semtlerde uygun yerler var mı. 1+1 falan ?

1.Genel olarak yerleştirme puanlarından bahsediyorsanız, bu sitede yayınlanmış olan dokümanlar var. Yabancı dil tercihi yapacak olanların puan aralığını soruyorsanız, hatırladığım kadarıyla geçen sene o da yayınlanmıştı. Benim bir bilgim yok ama, onu da bu sitede arayarak bulabilirsiniz.
2. Konaklama hususunda üniversite çevresinin pahalı olduğunu duydum. Evler iyi durumda değil ve öğrenciler, çokça talep ettiğinden fiyatlar yüksekmiş. Öyle ki ev sahipleri evde kalacak sayısına göre kirayı artırabiliyorlarmış. Boğaziçi üniversitesi de kalacak yer konusunda yardımcı olmuyor. Okula ulaşım beşiktaş, kabataş, taksim, mecidiyeköyden tek vasıtayla gerçekleştirilebiliyor, yol çok sıkıntılı değil. Bazı arkadaşlar, daha önceden tanıdığı başka arkadaşlarının yanına yerleşti. Sıfırdan ev tutan kimseye rastlamadım ben, genel olarak tanıdık akraba, arkadaş evinde kalınıyor veya zaten istanbulda ikamet edenler tercih etmiş oluyor. Ben üsküdarda ailemin yanında kaldığımdan verebileceğim bilgiler bu kadar.