2013 Güz ÖYP Dil Merkezleri Yorumları

Hangi Dil Merkezi Sizce Daha İyi Eğitim Vermektedir?

• AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 5 6.8%
  • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 4 5.5%
  • BOĞAZIÇI ÜNİVERSİTESİ

Oy: 9 12.3%
  • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Oy: 2 2.7%
  • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%
  • İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

• MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • ODTÜ

Oy: 25 34.2%
  • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

• SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    73
  • Anket kapatılmış .

kubilaylmz

Öğrenci
1.Genel olarak yerleştirme puanlarından bahsediyorsanız, bu sitede yayınlanmış olan dokümanlar var. Yabancı dil tercihi yapacak olanların puan aralığını soruyorsanız, hatırladığım kadarıyla geçen sene o da yayınlanmıştı. Benim bir bilgim yok ama, onu da bu sitede arayarak bulabilirsiniz.
2. Konaklama hususunda üniversite çevresinin pahalı olduğunu duydum. Evler iyi durumda değil ve öğrenciler, çokça talep ettiğinden fiyatlar yüksekmiş. Öyle ki ev sahipleri evde kalacak sayısına göre kirayı artırabiliyorlarmış. Boğaziçi üniversitesi de kalacak yer konusunda yardımcı olmuyor. Okula ulaşım beşiktaş, kabataş, taksim, mecidiyeköyden tek vasıtayla gerçekleştirilebiliyor, yol çok sıkıntılı değil. Bazı arkadaşlar, daha önceden tanıdığı başka arkadaşlarının yanına yerleşti. Sıfırdan ev tutan kimseye rastlamadım ben, genel olarak tanıdık akraba, arkadaş evinde kalınıyor veya zaten istanbulda ikamet edenler tercih etmiş oluyor. Ben üsküdarda ailemin yanında kaldığımdan verebileceğim bilgiler bu kadar.

tamam teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar dil eğitimi tavan-taban puanları bulamadım forumda, bilgisi olan var mı?
özellikle dokuz eylülü merak ediyorum.

C

ch.accepted

Guest
istanbulda dil eğitim alan arkadaşlardan konaklama yerleriyle ilgili bilgi alabilir miyiz? örneğin yıldız teknik için

dil eğitimi almadım ama istanbulu bilen biri olarak sorunuzu cevaplayım. ytü rektörlüğü ve bazı bölümleri beşiktaşta ama yabancı diller okulu davutpaşada. dil eğitimi herhalde yabancı diller okulunda olur. davutpaşa civarında evler çok pahalı değildir. (istanbulun diğer yerlerine göre) 700 - 800 e falan bulabilirsiniz 2+1 evi. ancak eğer dil eğitimi yabancı diller okulunda değil de beşiktaşta veriliyorsa o zaman sıkıntı. beşiktaş civarında 1100-1200 e falan ancak bulabilirsiniz 2+1 evi.

orhan1982

Öğrenci
dil eğitimi almadım ama istanbulu bilen biri olarak sorunuzu cevaplayım. ytü rektörlüğü ve bazı bölümleri beşiktaşta ama yabancı diller okulu davutpaşada. dil eğitimi herhalde yabancı diller okulunda olur. davutpaşa civarında evler çok pahalı değildir. (istanbulun diğer yerlerine göre) 700 - 800 e falan bulabilirsiniz 2+1 evi. ancak eğer dil eğitimi yabancı diller okulunda değil de beşiktaşta veriliyorsa o zaman sıkıntı. beşiktaş civarında 1100-1200 e falan ancak bulabilirsiniz 2+1 evi.
6 ay için ev tutmak çok akılıca olmaz hocam daha çok merak ettiğim hangi üniversiteler yurtlarından yararlandırıyor yada makul fiyatlara özel yurtlar bulup bulamayacağımız okul çevresinde

C

ch.accepted

Guest
6 ay için ev tutmak çok akılıca olmaz hocam daha çok merak ettiğim hangi üniversiteler yurtlarından yararlandırıyor yada makul fiyatlara özel yurtlar bulup bulamayacağımız okul çevresinde

anladım hocam. ytü'nün davutpaşa kampüsünde bir KYK yurdu var belki orada kalabilirsiniz yer varsa. Hemen yakınında Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Sitesi var (89C ya da 83C olması lazım tam anımsayamadım bu da cevizlibağdan davutpaşaya gider) orası da olabilir. İTÜ'nün kampüsünde de vadi yurtları var. (41AT otobüsü önünden geçer davutpaşaya kadar götürür) Taksim yakınlarında da abdi ipekçi yurdu var. (buradan da metro ile mecidiyeköy mecidiyeköyden de 500ES ile davutpaşaya gidebilirsiniz) bir de boğaziçinin uçaksavar yurdu var Etilerde oradan da 43R ile zincirlikuyuya gelip metrobüsle davutpaşaya ulaşabilirsiniz ama mesafe biraz uzak. bunlar dışında küçük çok sayıda özel yurt var ama özel yurtların fiyatları evleri aratmaz. bu saydığım yurtların her birinden avrupa yakasındaki okulların tümüne gidilebilir. sonuç açıklandığında hangi okul olduğunu yazarsanız ona göre ulaşım ve yurt önerisinde bulunabilirim. kolay gelsin.

mavihayalci

Öğrenci
dokuz eylül ün dil eğitimi iyimi kötümü kara veremedim yorumlarda öyle yazmışlarki hem iyi hem kötü diyen var ayrıca itü ve yıldız teknik konusudada kararsızım ne dersiniz,puanım ştşbariyle mutemelen 4.tercihim falan gelicek ilk 3 te kesin kararlıyım ama 4ve 5 i neler yazıcam konusunda karar veremedim puanım 78 ,dokuz eylül ve selçuk konusunda kararsızım ankarada odt harici ünivlerin dil eğitimi hakkında hiç iyi şeyler duymadım

orhan1982

Öğrenci
anladım hocam. ytü'nün davutpaşa kampüsünde bir KYK yurdu var belki orada kalabilirsiniz yer varsa. Hemen yakınında Cevizlibağ Atatürk Öğrenci Sitesi var (89C ya da 83C olması lazım tam anımsayamadım bu da cevizlibağdan davutpaşaya gider) orası da olabilir. İTÜ'nün kampüsünde de vadi yurtları var. (41AT otobüsü önünden geçer davutpaşaya kadar götürür) Taksim yakınlarında da abdi ipekçi yurdu var. (buradan da metro ile mecidiyeköy mecidiyeköyden de 500ES ile davutpaşaya gidebilirsiniz) bir de boğaziçinin uçaksavar yurdu var Etilerde oradan da 43R ile zincirlikuyuya gelip metrobüsle davutpaşaya ulaşabilirsiniz ama mesafe biraz uzak. bunlar dışında küçük çok sayıda özel yurt var ama özel yurtların fiyatları evleri aratmaz. bu saydığım yurtların her birinden avrupa yakasındaki okulların tümüne gidilebilir. sonuç açıklandığında hangi okul olduğunu yazarsanız ona göre ulaşım ve yurt önerisinde bulunabilirim. kolay gelsin.
çok tşkler hocam

sidneh

Profesör
İTÜ yurtları lisans öğrencileri dışında başkasına verilmiyor ama araştırma görevlisi olarak girebilir misiniz bilmiyorum, sormak lazım.

Uğurlu kız

Öğrenci
İTÜ yurtları lisans öğrencileri dışında başkasına verilmiyor ama araştırma görevlisi olarak girebilir misiniz bilmiyorum, sormak lazım.

Hocam ben dil merkezi tercihlerimi net üzerinden yaptım hiç bir sorunlada karşılaşmadım. ama sitede bazı yerlerde muvakatname mi ne öyle bişeyden bahsediyorlar o ne demek ? benim var mı ondan :S ayrıca atama yazısı almam gerekiyor mu dil merkezleri için. yökün sitesinden tercihlerimi yapmamın yanı sıra yapmam gereken başka bişey var mı

sidneh

Profesör
Muvafakatname bir devlet kurumunda çalışırken ÖYP ile atananlar için hocam, eğer çalışmıyorduysanız sizin için öyle bir şey yok. Atama yazınızı almanız gerek evet.

Uğurlu kız

Öğrenci
çok teşekkür ederim hocam :) bu sene yeni mezun oldum demekki o belgyi almama gerek yok :) atama yazısını sonuçlar açıklandıktan sonra alsam olur mu hocam.

nur_89

Öğrenci
Ben de Anadolu'da dil eğitimindeydim. Eğitimin ilk günü yapılan sınavla 4 şubeye ayrıldık. A ve B şubeleri haftada 20'şer, C ve D şubeleri 25'er saat ders aldılar. Kurs boyunca her şubeye 4 farklı hoca ders verdi. Saat 13.00' e doğru derslerimiz bitiyordu. Toplamda 78 kişi eğitim aldı; fakat dil barajını aşan (YDS ve İelts) 20-25 kişi olduğunu sanıyorum. Eskişehir için özel bir nedeni olmayanlar için kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşlar. Hangi kursa giderseniz gidin kendi çabanız mutlaka gerekli; ama burada iki katı çabalamanız gerekiyor.

muraska

Öğrenci
bir arkadaşın yazdığına göre, selçuk üniversitesi %100 başarı sağlamış geçen sene. ayrıca her dil merkezi hakkında iyi de kötü de yorumlar var. sadece anadolu hakkında hiç iyi yorum duymadım. .çok lafı geçmiyor ama gaziantep konusunda da çok iyi şeyler okudum. ayrıca benim bir arkadaşım ankara üni. dil merkezindeydi ve bana çok memnun olduğundan bahsetmişti. zaten dil sınavını da çok iyi bir puanla geçti.
dokuz eylül ün dil eğitimi iyimi kötümü kara veremedim yorumlarda öyle yazmışlarki hem iyi hem kötü diyen var ayrıca itü ve yıldız teknik konusudada kararsızım ne dersiniz,puanım ştşbariyle mutemelen 4.tercihim falan gelicek ilk 3 te kesin kararlıyım ama 4ve 5 i neler yazıcam konusunda karar veremedim puanım 78 ,dokuz eylül ve selçuk konusunda kararsızım ankarada odt harici ünivlerin dil eğitimi hakkında hiç iyi şeyler duymadım