5 Mart 2017 YÖKDİL Sınavınız Nasıl Geçti? (Soru Tartışmaları)

A

Akademik Forum

Guest
Beklediğimden düşük geldi 20 yanlış beklerken 30 yanlış geldi bu nasıl iş ya sosyal bilimler

curiosity

Öğrenci
11 yanlis cikmis bendede :). Ingilizceme oldukca guvenen biriyim. Ama tek yds cozerek girdim. Sonuc bu. Bu sinavlar taktik bence. Toeflda yuksek alan biriyim ama burda resmen cuvalladim. Taktik calismak gerek bunu anladim birde sinav a yonelik calismak

A

Akademik Forum

Guest
Şu 'hiç çalışmadan girdim YDS'den 80-99 aldım' diyenlere ifrit oluyorum. Abi ufak atın civcivler yesin... İngilizce öğretmenlerinin bile 60 almak için göbeğinin çatladığı YDS'den sizin bu puanları alabilmeniz ancak soruların cevaplarının size önceden verilmesiyle mümkün. Zaten dün açıklandı: 2008-2013 ALES ve ÜDS/YDS sınavlarında akademik kadro alan 30,000 kişiden malum çetenin elemanlarından 20,000 kişi akademik kadro almış. Herifler hala yerinde...

Yukarıdaki mesajı yazan kişiye cevabım:

Herkesi aynı kategoriye koymasan iyi olur. ODTÜ mezunuyum. YDS'den 85 aldım. O sınav içintek bir dakika bile çalışmadım. Bu sınav içinde bir dakika bile çalışmadım. Sorular cidden basitti. Zorlaştırmak için kendi kendime hata yaptım. Ama bu sınavda tek yanlış gözüküyor. Onu da ısrar ile yanlış yaptım. 95 üstü gelince inşallah resmini eklerim. 60 almaya çalışan İngilizce öğretmenleri var tabi ki ama o 60 alamayan İngilizce hocası ne kadar hoca! Bunu sorgulamak lazım!

Not: Alıntı yapmaya çalıştım, nasıl yapılır bulamadım. Mesajı onaylayan moderatörden ricam alıntı kısmını yerime halletsin. Teşekkürler şimdiden....

alıntı yapmayı öğrendim ama bu seferde resim ekleyemedim. Kusura bakmayın!
SONUÇ: 98,75

Ama isteyene ya da moderatörlere e mail ile sonucun resmini gönderebilirim..

Tek soru yanlış oldu, birinci dünya savaşı sorusu mantıken yanlıştı....

A

Akademik Forum

Guest
Tertemiz bir 75 çok şükür😀😀😀 Allah herkese emeklerinin karsiligini almayi nasip etsin

A

Akademik Forum

Guest
Çok şükür açıklandı 71,25 İnşAllah herkes isteği sonuca ulaşmıştır.

- - - Güncellendi - - -

Allah'a binlerce ke şükürler olsun 73,750

A

Akademik Forum

Guest
..

Artık zordu kolaydı tartışmaları son bulur. Umarım herkes istediği puana ulaşmıştır.
Bu sınavdan (Sağlık bilimleri) 92,5, bundan 2 hafta sonra yapılan e-YDS den de 72,5 aldım.
Yüksek puan alamamın tek açıklaması soruların alan ile ilgili olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Oranlara bakılırsa zaten Sağlık bilimlerinde %53 oranında 60 puan geçilememiş, 90 üstü ise %3,8.
e-YDS de ise 90 üstü %12 gibi.

MonsterMMORPG

Öğrenci
Çok ilginç bir şekilde 92.5 aldım 98.75 beklerken

Yds maks 93.75 almıştım

Ama gene de sınav çok kolaydı. Sebebi ise babam yds den maks 61.25 almisti

Sağlik bilimlerinden 87.5 aldı :)

O yüzden çok mutluyum onun adına

Ha tabi çalıştı ama bu artış yds de elde edemezdi

Herkese hayırlı olsun

A

Akademik Forum

Guest
Tabi tabi yds ile aynı seviyedeydi görcez şimdi ar gör alımlarında puan ortalamaları nasıl artcak! Resmen son 3 yıl ydy e girenleri mağdur ettiniz!

zeytin_86

Öğrenci
Bemin puanım da 86.75 geldi. sosyal bilimler alanım. Ben de açıkçası hiç çalışmadan girmiştim sınava. Zaten en son girdiğim dil sınavı 2009'da kpds idi. Ondan da 75 almıştım. Sorular gerçekten çok kolaydı.

A

Akademik Forum

Guest
Sinirden çıldırıyorum. Biz deli gibi çalışıp YDS'den hatrı sayılır puanlar aldık. Adamlar bir sınav çıkardılar arada derede, bir anda oldu bittiye getirdiler. İngilizce makalelerden koşarak kaçan adamlar benden 2-3 puan az almış YÖKDİL'den. Lütfedip en fazla bir kere daha yapacaklar YÖKDİL'i bakın görün. Öyle YDS gibi sürekli düzenlenen bir sınav olmayacak bu. YÖK başkanının açıklamasından da bu çıkıyor. Madem öyle, madem alan farklılıklarına önem vereceksin, ALES'i de böl alanlara, böl hadi. (Eşit ağırlık, sayısal saçmalığından bahsetmeyin sakın bana) Bölsün bakalım, İngilizce ile fark yaratanlar o farkı kaybetti, bölsün de ALES'te görelim bir de!

Moderatör tarafında düzenlendi:
A

Akademik Forum

Guest
Çok ilginç bir şekilde 92.5 aldım 98.75 beklerken

Yds maks 93.75 almıştım

Ama gene de sınav çok kolaydı. Sebebi ise babam yds den maks 61.25 almisti

Sağlik bilimlerinden 87.5 aldı :)

O yüzden çok mutluyum onun adına

Ha tabi çalıştı ama bu artış yds de elde edemezdi

Herkese hayırlı olsun

Sosyal sonuclarinda sikinti var. 5 yanlisim cikmis ki bu imkansiz. Itiraz edecegim. Sosyalde dusuk alan arkadaslar, sonuclar kesinlikle 2-3 soru hatali. Bilginize.

A

Akademik Forum

Guest
100.00 Sosyal.Bilimler. Sizin neandertal sorusu beni deli etti cevabını söyleyince yanlış olduğunu düşündüm kaç gün. Daha sağlıklı bir bilgi paylaşımı yapmaya çalışalım bir dahakine. Umarım herkes istediğini almıştır.

A

Akademik Forum

Guest
alıntı yapmayı öğrendim ama bu seferde resim ekleyemedim. Kusura bakmayın!
SONUÇ: 98,75

Ama isteyene ya da moderatörlere e mail ile sonucun resmini gönderebilirim..

Tek soru yanlış oldu, birinci dünya savaşı sorusu mantıken yanlıştı....

Ekran görüntüsü ekleyin de hep beraber sevinelim:)

C

CUjohn

Guest
64 dogru 13 yanlış 3 boş = 80

Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi olarak sosyal bilimler aldığım puan 80. Yds den 60 almıştım. Buna sadece 2013 yds sorularina bakip girdim. Hakikaten yds ye göre biraz kolaydı. 3 boşum olmasina ragmen (isaretlemeyi unutmusum sanirim) 64 dogru 13 yanlış ile 22 yasinda tarih son sınıf ogrencisi olarak bu genc yasimda dili halletmemin mutluluğunu yaşıyorum. Benden mutlusu olamaz 😂😂 sinava girmeyenler veya degerlendiremeyenler 1 litre soguk su dikebilirler . Afiyet olsun 😅

staphylococ

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı:
Az önce foruma/chatbox'a yazdım ama bir de buradan şansımı deneyeyim dedim. YÖKDİL sınavının geçerlilik süresinin "eğitim hayatı boyunca kullanılmak üzere 5 yıl" olacağına dair resmi bir yazı gördüm. Peki doçentlik sınavı için de bu süre geçerli mi?
Yani bir diğer ifade ile doktora yapmakta olan bir insanevladı şu an aldığı yökdil puanıyla 5-10 yıllık bir süreç içerisinde de bu puanı kullanabilecek mi?